ГоловнаКонтакти

Якого числа буде Благовіщення Пресвятої Богородиці в 2018 році?

Рекламний блок

Благовіщення Пресвятої Богородиці – одне з основних православних християнських свят. День Доброї звістки ознаменований зустріччю Марії з Гавриїлом, який приніс їй звістку про народження майбутнього Месії, Рятівника людства від смертних гріхів.

Якого числа православна Церква буде святкувати Благовіщення Богородиці в 2018 році?

Якого числа буде Благовіщення Пресвятої Богородиці в 2018 році?

Історія свята Благовіщення - важливі факти православної Церкви

 • Святкування Благовіщення належить до дванадесяті християнським святам, і щороку відзначається 7 квітня;
 • Виходячи з різних джерел, свято Богородиці був вперше офіційно призначений Юстиніаном у 560 році на 25 березня, що за новим стилем припадає на 7 квітня;
 • В основу свята Благовіщення Пресвятої Богородиці покладено сюжет з Нового завіту, що розповідає про благої звістки, принесеної Марії архангелом Гавриїлом;
 • Свято Благовіщення святкується по всьому світу і має різні прикмети і звичаї;
 • Святкування Благовіщення Пресвятої Богородиці закладений глибокий духовний зміст, що має величезне значення для всіх віруючих;
 • Існують інші дати святкування цього релігійного події у різних народів;
 • Народні повір'я диктують свої правила святкування Благої вісті.
 • Пізнавальне відео про Благовіщення Пресвятої Богородиці

  Виникнення свята Благовіщення у перших християн

  По одним документам свято Пресвятої Богородиці було одним з головних подій духовного життя ще при правлінні Сергія I, що відповідає 600-700 років II століття, так як зображення сюжету про благу звістку були знайдені в римських підземеллях, де проходили містерії перших християн.


  Якого числа буде Благовіщення Пресвятої Богородиці в 2018 році?

  Явище Архангела до Діви Марії з Благою вістю


  Також є дані, що самостійним святом Благовіщення стало у IV столітті завдяки святителю Кирилу, відомого проповідника і архієпископа Єрусалимського.

  Офіційно ж святкування було призначено Юстиніаном в VI столітті. Для цього імператором був виданий спеціальний указ.

  Зараз важко з'ясувати точну дату його появи, зате відомо, що перш ніж назватися Благовіщенням релігійне подія вважалася «Днем привітання», «Початком спокути», також використовувалися і багато інші його назви.

  Одне залишилося незмінним – святкування Благовіщення Пресвятої Богородиці є одним з найважливіших подій у релігійному житті віруючих християн і в 2018 році вся православна Церква незмінно буде відзначати його 7 квітня.

  Якого числа буде Благовіщення Пресвятої Богородиці в 2018 році?

  Благовіщення Діві Марії - факти з Біблії

  Вперше сюжет про звістки, принесеної архангелом, з'являється в євангелії від Луки. Марія, галилеянка, народилася, коли батьки вже перестали сподіватися на народження дитини. Тому дівчинка була віддана на виховання священиків для служіння Богу.

  Коли прийшла пора віддавати її заміж, Марія чинила опір, бажаючи повністю присвятити своє життя Господу. Саме тоді було прийнято рішення віддати її старому Йосипа, у якого Марія і стала жити, не обтяжена подружніми обов'язками і всі дні проводить у богослужінні та вивченні релігійних праць.

  Блага звістка про те, що вона стане матір'ю Спасителя, прийшла до неї від Гавриїла, спрямованого самим богом. Їй було сказано, що станеться це шляхом осенения Святим духом, що і не могло статися.

  Євангеліє від Луки 1:30, 31

  І сказав Їй Ангел: не бійся, Маріє, бо Ти знайшла благодать у Бога;
  і ось ти в утробі зачнеш, і Сина породиш, і даси Йому ім'я Ісус.

  Так, не пізнала чоловіка, Марія стала матір'ю божого Сина, який прийшов на землю в людській подобі, щоб спокутувати людські гріхи.

  На місці зустрічі невинної дівчини і архангела була зведена Церква, яка названа Церквою Благовіщення Пресвятої Богородиці і збереглася аж до 2018 року. Вона стала місцем поклоніння і паломництва вірян з усього світу.

  Якого числа буде Благовіщення Пресвятої Богородиці в 2018 році?

  Релігійне значення свята Благовіщення

  Для численних віруючих чудова звістка про непорочне зачаття має величезне значення, яке важко переоцінити. Адже те, що істинно служить своєму Богові безневинна дівчина погодилася стати матір'ю Месії, ще раз підкреслює, що Творець дає право вільної волі всім своїм улюбленим чадам.

  З іншого боку, без такої згоди не були б врятовані людські злочини, так як Ісус не зміг прийти в цей світ.

  Глибока віра і надія на краще майбутнє людства змусили релігійну і всім серцем доверяющую творцеві дівчину пройти визначений їй шлях до кінця, завдяки чому народився божий Син також покірливо зміг пожертвувати собою і врятувати людську расу.

  Традиції і звичаї святкування Благої вісті в 2018 році

  Якого числа буде Благовіщення Пресвятої Богородиці в 2018 році?

  Іноді настільки значимий для християн свято може збігатися з іншими релігійними подіями, наприклад, з Великоднем, Великим постом, буває, що він припадає на Страсну п'ятницю або Вербну неділю.

 • Торжество завжди ознаменовується проходить напередодні Великим повечерием, і тоді служба може проходити всю ніч;
 • Обов'язкова утреня – таке богослужіння з особливими молитвами супроводжується освітленням їжі, заломленням хліба і роздачею вина;
 • Релігійні служби закінчуються традиційної вечірньої.
 • Що характерно, в день Благовіщення віруючим дозволяється трапезувати рибою і вином, тобто на час свята скасовується пост.

  Відео про свято Благовіщення в 2018 році в православній Церкві

  Інші дати святкування Благовіщення деяких країн у 2018 році

  Дійсно, в деяких країнах, наприклад, в Італії та Швейцарії Благовіщення наголошується в грудні, з 18 по 25 число місяця – це спеціальний літургійний обряд, що проходить в шосте неділю Адвенту (за римо-католицьким році). А в Іспанії ця подія святкується двічі – 7 квітня і 18 грудня.

  У свою чергу, у Східній Сирії свято Благовіщення діви Марії відзначається чотири неділі поспіль – двічі до Різдва і двічі після нього.

  Благовіщення Пресвятої Богородиці - народні прикмети та повір'я

  Якого числа буде Благовіщення Пресвятої Богородиці в 2018 році?

  Існують свої непорушні правила, які повинні строго виконуватися парафіянами. Одне з них забороняє працювати і що-небудь робити в цей день. Якщо брати конкретно, то не можна:

 • займатися шиттям, прясти, а також в'язати;
 • віддавати щось з дому, в тому числі і позичати, бо можна втратити спокою, благополуччя і навіть втратити здоров'я;
 • починати новий бізнес, закладку будинку, приймати інші важливі рішення – ні в чому не буде успіху цілий рік;
 • приймати в себе сторонніх людей, так як подію потрібно відзначати тільки в колі сім'ї;
 • мити і розчісувати волосся, щоб уникнути їх випадання;
 • носити нові, недавно куплені речі, оскільки можна втратити можливості завести свою сім'ю.
 • Важливо провести цей день в гарному настрої з близькими людьми, уникаючи сварок і чвар. Багато вірять, що, якщо в цей день випустити на волю спійманих напередодні птахів, це принесе людині радість і удачу на весь рік.

  Музичне відео до свята Благовіщення в 2018 року

  Рекламний блок

  Рекомендуємо для перегляду

  Додати коментар
  Ваше ім'я:    -
  загрузка...