ГоловнаКонтакти

Якого числа в 2018 році настане Єврейський Новий рік - Рош ха-Шана

Рекламний блок

Єврейський Новий рік Рош ха-Шана в 2018 році настане у вересні. За єврейським календарем це свято вважається днем створення світу.

Сім фактів святкування єврейського Нового року

 • У євреїв є чотири Нових роки. Рош ха-Шана - найголовніший Новий рік.
 • Перший місяць Нового року називається Тишрей за іудейським місячно-сонячним календарем;
 • Свято триватиме два дні;
 • Для євреїв в 2018 році настане 5779 рік;
 • За стародавнім іудейським легендами в цей день вирішуються долі всіх людей на Землі;
 • За святковим столом будуть мед і хала;
 • Старанні молитви і покаяння пройдуть у всіх школах;
 • Якого числа настане єврейський Новий рік в 2018 році

  За григоріанським календарем Новий рік незмінно настає 1 січня. Багато країн в усьому світі дотримуються саме цього літочислення. Однак є винятки. Наприклад, на сході країни Азії свято відзначають з настанням 28 числа того ж місяця.

  Єврейський Новий рік в 2018 році, згідно з багатовіковою традицією іудеїв, відбудеться в ніч з 9 по 11 вересня за григоріанським календарем. За єврейським календарем - це 1 і 2 тишрея.


  Якого числа в 2018 році настане Єврейський Новий рік - Рош ха-Шана

  Звуки шофара (баранячого рогу) на другий день єврейського Нового року - заклик іудеїв йти в синагогу


  Рош ха-Шана - свято на честь створення Адама

  Початок кожного місяця на іудейському календарі починається з повного місяця. Грандіозне свято Рош Ха – Шана - аналог всім відомого Нового Року.

  Великим Рош Ха – Шана вважають тому що в цей день, як проповідує іудаїзм, був створений Адам, перший син людства. Від його народження єврейський народ обчислює свою історію, а цей день вважають початком нового календарного року.

  Священний місяць Тишрей має найбільшу кількість свят у порівнянні з іншими: 12 днів, не рахуючи шабаты. І все ж головним, а тому найбільш довгоочікуваним шанованим є Рош Ха-Шана (з івриту перекладається, як "голова року").

  Проходить він на перший і другий день священного Тишрея, а його початок завжди залежить від місячного циклу. У 2018 р. він розпочнеться 9 вересня ввечері і завершиться настанням вечора 11 числа. Ці дні в Ізраїлі офіційно визнані вихідними.

  Якого числа в 2018 році настане Єврейський Новий рік - Рош ха-Шана

  Легенда виникнення головного Нового року у євреїв

  Згідно Біблії, на шостий день Бог створив світ, завершивши його створення творінням першої людини. Закінчення однієї і початок нової історії в іудаїзмі символізує закінчення цілорічного циклу. Традиція щорічного оновлення корінням відходить в історію.

  Стародавні єврейські джерела твердять: вихід з ковчегу Ноя після потопу стався, коли настало свято Рош Ха – Шана. Настала інша епоха, але також в перший повний місяць місяця Тишрея прийшло позбавлення євреїв від єгипетського рабства.

  Свято носив іншу назву - Песах, але традиція сурмити в труби і не працювати прижилася. Вона існує досі.

  9 вересня 2018 року із заходом сонця єврейський народ зустріне 5 779 рік з дня створення світу.


  Якого числа в 2018 році настане Єврейський Новий рік - Рош ха-Шана

  Побажання «Шана това уметука!» за святковим столом у ніч настання єврейського Нового року


  «Шана Това Уметука» — побажання щасливого єврейського Нового року

  Гучне святкування на славу Рош Ха - Шана передбачає паломництво. Віруючі іудеї бредуть до найближчого водоймища після полудня.

  Там діти і дорослі кидають на воду крихти хліба, витрушують вміст кишень, подумки відрікаються від поганих вчинків, "звільняючись від гріхів.

  Паломники, крім того, занурюються для ритуального обмивання. Необхідна умова – водойма повинна населяти риба, адже її відкриті очі уособлюють Божий погляд невпинно стежить Господа.

  Тільки із заходом сонця починаються єврейські добу. Коли господиня будинку запалює свічки, вважається: будинок відвідав свято Рош ха-Шана. Перед загальним столом люди вимовляють побажання знайомим і близьким «Шана Това Уметука!», що в перекладі на російську звучить «Щасливого і солодкого року!».

  Ритуальний характер їх побажань має сакральний сенс і означає побажання один одному бути записаними в «Книгу Життя».

  Також, вітаючись один з одним, ми, не замислюючись, що бажаємо комусь здоров'я або, подякувавши, вимовляємо "спасибі"- не роздумуючи про те, що ці слова означають: "спаси Бог". "Книга життя" (по Біблії) – книга врятованих, імена туди можуть бути записані або назавжди Богом за гріхи людини.

  Іудаїзм вчить своїх адептів ревної молитви, здатної вплинути на рішення Всевишнього - яку запис Він зробить.

  Відео святкування євреями Нового року - Рош ха-Шана

  Страви та страви на головний єврейський Новий рік в 2018 році

  Свято в 2018 році не минуть побажання і привітання, адже крім улюблених в кожному будинку страв перед гостями виставлять особливі продукти. На єврейському столі вони мають потаємний сенс, які означають:

 • Риба на столі – знак родючості;
 • Морква, нарізана кружками на блюді, за кольором нагадує золоті монети – фінансове благополуччя;
 • Гранат -побажання множення заслуг подібно зернам кисло-солодкої ягоди.
 • Над хлібом круглої форми (він називається хала) буде виголошено благословення. Халу умочують в мед, і трапеза починається. На столі обов'язково присутні яблука. Їх також прийнято їсти з медом. Люди хочуть вірити: наступаючий рік буде солодким. Хала з родзинками подається для того, щоб зробити майбутній рік "повним і здоровим".

  Якого числа в 2018 році настане Єврейський Новий рік - Рош ха-Шана

  Другий день святкування єврейського Нового року - похід в синагогу під звуки шофара

  Трубні звуки шофара (спеціально виготовлений баранячий ріг) з ранку другого дня Рош Ха-Шана вимагають віруючих йти до синагоги.

  Всі іудеї вірять: це час, коли Отець Небесний судить людей і вирішує, чи судилося людині прожити життя з достатком або доля його - злидні і нестатки, кому жити і кому померти. Тому в синагогах творять покаяння і, одягнувши білі одягу (як символ духовного очищення), роздають милостиню, сподіваючись тим самим вимолити поблажливість Бога.

  Молитовні служби з читанням певних текстів Тори звертають парафіян до роздумів про рік минулому і готують їх до нового життя в прийдешньому. За єврейською традицією ці дні визначають долю людини і людства на рік прийдешній.

  Якого числа в 2018 році настане Єврейський Новий рік - Рош ха-Шана

  І хоча дотримання канонів святкування, молитви і покаяння накладають свою печатку, люди вірять: Господь полюбив людину і бажає своїм дітям добра і блага. Це робить день настання Рош Ха –Шана воістину святом!

  Музичне відеопривітання з єврейським Новим роком - Рош ха-Шана

  Рекламний блок

  Рекомендуємо для перегляду

  Додати коментар
  Ваше ім'я:    -
  загрузка...