ГоловнаКонтакти

Весняне рівнодення в 2018 році - прикмети, ритуали, традиції

Рекламний блок

День весняного рівнодення – особливе свято з віковими традиціями та віруваннями. Здавна люди у цей день влаштовували пишні святкування з бурхливими гуляннями, наїдками, тематичними ритуалами та вихваляннями.

Дата весняного рівнодення в 2018 році - 20 березня, день початку весни, коли Сонце перетинає екватор з південної півкулі в північну.

Весняне рівнодення в 2018 році - прикмети, ритуали, традиції

Які важливі події і факти пов'язані з днем весняного рівнодення і дата його настання у 2018 році

 • Час весняного рівнодення означає, що в цей момент день дорівнює ночі.
 • З цього моменту збільшується світловий день у добі.
 • Численні народи і традиції пов'язують із весняним рівноденням початок нового року.
 • Весняне рівнодення є точкою відліку для пробудження сил природи від зимового сну, перемоги світла над темрявою.
 • Мить весняного сонцестояння означає, що зими прийшов кінець і настав початок нового астрономічного року.
 • У цей період особливої чарівною силою наділяються добрі і світлі бажання і заклики до Вищих Сил.
 • У 2018 році весняне рівнодення і сонцестояння настане 20 березня о 16 годині 15 хвилин за Гринвічем.
 • Весняне рівнодення в 2018 році - прикмети, ритуали, традиції

  Що означає весняне рівнодення

  День рівнодення – це унікальне явище природи, коли Земля розташована по відношенню до Сонця так, що його промені спрямовані рівно в області екватора. У цей період часу по всьому світу день і ніч однакові за часом.

  Така унікальна подія відбувається два рази в році: навесні, коли сонце рухається від південного півкулі до північного – це весняне рівнодення; і восени, при напрямку сонця з північного півкулі до південного – осіннє рівнодення.

  Відео про значення Дня весняного рівнодення

  Дні весняного, літнього, осіннього і зимового рівнодення і сонцестояння в культурі слов'ян

  Весняне рівнодення в 2018 році - прикмети, ритуали, традиції
  День весняного рівнодення як астрономічне подія була одним з чотирьох важливих свят у наших предків. Також не менш важливі й інші дні рівнодення і сонцестояння:

  - Коляда - 19/21 грудня. Торжество відродження Сонця (зимове сонцестояння).

  - Масниця – 21 березня. Ніч і день однакові за часом, пік прискорення Життя.

  - Іван Купала – 19/21 червня. Сонце на своєму піку.

  - Mabon – 21 вересня. Осіннє рівнодення. Свято заспокоєння. Приходить Зима (пік прискорення).

  Всі ці сезонні свята об'єднані загальним підставою – відбувається витончення межі між світами людей і духів із-за пікових складових Життя і Смерті в природі.


  Весняне рівнодення в 2018 році - прикмети, ритуали, традиції

  20 березня - межа між Нави і Яви, пітьмою і світлом, життям і смертю


  До Петра I у слов'ян був календар, орієнтований по фазах сонця і саме з дня весняного рівнодення починався новий рік.

  Для слов'янського народу це була радісна подія, вважалося, що двері між світами Нави і Яви (простору сну і простору неспання) відкривається, і через них йдуть темні Боги зими і смерті і приходять світлі Боги життя.

  Значення весняного рівнодення для народів світу

  З дня весняного рівнодення новий рік починається у багатьох народів світу, крім наших предків цей день вшановуємо народами Ірану, Узбекистану, Казахстану, Афганістану і багатьма іншими. З цього часу світла в добі стає більше, а темряви менше.

  Все помітніше стають прояви весни і пробудження природи до життя: набухають бруньки, з'являється перша зелена трава, чути весняні гуркіт грому. Пробуджується сила годувальниці землі, грунт пробуджується і готується до обробітку і сівби для нового врожаю.

  Весняне рівнодення в 2018 році - прикмети, ритуали, традиції

  Із-за невеликого розбіжності астрологічних циклів і загальноприйнятих календарів, дата весняного рівнодення є плаваючою, і кожен рік припадає на різні числа.

  У 2018 році весняне рівнодення настане 20 березня. Тоді ми отримаємо черговий привід для святкування початку нового року, ґрунтуючись не на традиції культур і народностей, а на незаперечних передумови астрологічних чинників.

  Історія походження свята весняного рівнодення

  Наші попередники, слов'янські народи, влаштовували гучні святкування приходу весни ще за тиждень до настання весняного рівнодення. Це свято називалося Комоєдіца. За однією з версій Комо – це Ведмежий Бог, тотем-захисник слов'янського народу.

  Втомлені від довгих зимових днів люди випікали круглі за формою сонця млинці і пригощали смачно приготовленою ласощами свого звіра-оберега. Також самі щедро ласували і ділилися з ближніми сонячними млинцями, вважаючи, що з кожним з'їденим шматочком вони збільшують в собі животворну силу пробуджується Сонця.

  Після хрещення Русі це свято отримало прив'язку до християнських традицій і стало називатися Масницею.


  Весняне рівнодення в 2018 році - прикмети, ритуали, традиції

  Дати весняного і осіннього рівнодення, зимового і літнього сонцестояння


  Ритуали та прикмети весняного рівнодення, яких необхідно дотримуватися в 2018 році

  Прихід весни – радісне і очікувана подія для всіх народів світу. У ці дні життя торжествує, а люди знаходяться в гармонії з природою, влаштовують пишні урочистості і святкування.

  Крім випікання млинців і гулянь на Масницю і Комоєдіцу існують ще традиції проведення ярмарків, де люди співають, танцюють, змагаються у видали і вправності, жінки випікають символічні фігурки жайворонків як вісників весни.

  На ярмарках можуть бути різні напої і ліки, приготовані з особливих старовинними рецептами, і, звичайно ж, великий вибір млинців з різноманітними начинками.

  Для розваги і гарного настрою в 2018 році можна влаштувати тематичні вистави, ритуали проводів зими. В давнину такі свята закінчувалися спалюванням опудала зими і загальною радістю.

  Відео про проведення ритуалу в День весняного рівнодення

  Народні повір'я про весняному рівноденні

  Існує багато повір'їв, пов'язаних із днем весняного рівнодення. Приміром, жінки, коли випікали фігурки жайворонків, вкладали в тісто певні предмети побуту.

  Кожен хто знаходив у ритуальній фігурці такий предмет, отримував передбачення на поточний рік. Якщо знаходили елемент з одягу, це обіцяло нової обновкою, монета засвідчувала про прихід грошей.

  Весняне рівнодення в 2018 році - прикмети, ритуали, традиції

  Багато обряди в цей період були пов'язані з повір'ям, що грань між світами людей і Богів стоншується, і прохання або молитва буде почута Вищими Силами. Люди ретельно готувалися до цього моменту, продумували свої бажання, будували плани на майбутній період, просили благословення у неба.

  Варто зауважити, що багато повір'я старовини не втратили своєї актуальності і в наші дні, та й важко не погодитися з традицією, яка заснована на об'єктивній астрологічної циклічності людського буття.

  Тому має сенс надати важливість настання весняного рівнодення в 2018 році, підготуватися до нього і наповнити чарівною силою цього свята свої бажання і устремління.

  Музичне відеопривітання з Днем весняного рівнодення

  Рекламний блок

  Рекомендуємо для перегляду

  Додати коментар
  Ваше ім'я:    -
  загрузка...