Календар вінчань в 2018 році: сприятливі дні для вінчання

Вінчання – один з найбільш прекрасних православних обрядів. Тут відбувається поєднання двох доль разом перед обличчям Бога в присутності рідних і друзів. На думку багатьох, вінчання в 2018 році – це найбільш значуща подія, ніж державна реєстрація, тому не всі молодята зважуються на цей крок.

Як правило, проходить кілька років проживання у шлюбі до прийняття цього відповідального рішення.

Обряд вінчання – це досить складне дійство і без ретельної попередньої підготовки не проводиться. Обов'язково потрібно визначитися з часом і датою проведення церемонії, при цьому погодивши з церковним календарем. Для того, щоб було легше визначитися, ознайомтеся зі списком сприятливих дат на 2018 рік.

Найбільш підходящий час для вінчання в 2018

Календар вінчань в 2018 році: сприятливі дні для вінчання
У Православній Церкві існують певні заборони, що відносяться до обряду вінчання. Неділя завжди був найбільш сприятливим днем для цього заходи. Також можна проводити в понеділок, середу і п'ятницю.

Існує повір'я, що пари, венчавшиеся в найближчу неділю після Пасхи, у свято Красногірки, проживуть в міцному дружному шлюбі. Цей день не має якоїсь певної дати, в цьому році він випадає на 15 квітня.

Дні до свята Богородиці також вважаються вдалими для вінчання. Крім цих, церква благословляє шлюби в день Миколи Чудотворця.

Святкові дні улюблені не тільки молодятами, вони важливі і для всіх віруючих, тому в свята в церквах, як правило, особливий ажіотаж і далеко не всім випадає щасливий випадок вінчатися в свято. Тому виникає необхідність вибирати інші дати.

Дату для вінчання можна розрахувати, спираючись на церковні правила, де вказані дні, в які заборонено проводити обряд. В інші дні можна вінчатися в будь сподобалася церкви.

Заборони на проведення обряду вінчання

Календар вінчань в 2018 році: сприятливі дні для вінчання
За церковними канонами, не можна вінчатися і в дні великих християнських свят, бо це час слід вдатися молитвам і хорошим думкам, щоб не затьмарювати світле свято мирськими турботами. У цей період проводять час у турботах про свою душу, а не турботи про тіло, тому обряд вінчання не проводиться. Самим головним християнським святом вважається Воскресіння Господнє, яке у 2018 році відзначатиметься 8 квітня.

У Двунадесяті неперехідні свята вінчання також заборонено, відзначаються щороку в один і той же день. Сюди ж відносяться і дванадесяті перехідні свята, і нічний час доби.

Однак у виняткових випадках, з дозволу самого архієрея, допускається проведення обряду вінчання, але на це повинна бути дуже вагома причина. Якщо пара вінчалася в один з цих днів, то вінчання також вважається законним.

У сучасній дійсності одного бажання вінчатися мало. Перед церемонією батюшка в обов'язковому порядку перевірить наявність штампів у паспортах, інакше у проведенні обряду буде відмовлено. Це пов'язано з тим, що реєструючи офіційний шлюб, пара показує своє відповідальне ставлення до свого спільного життя.

Спочатку може здатися, що днів для обряду вінчання не так вже й багато, більше днів, у які проводити його заборонено. Але якщо добре вивчити календар, можна вибрати день, який буде відповідати всім вимогам церковних канонів. Для того, щоб правильно зробити свій вибір, порадьтеся з батюшкою і уточніть у нього всі важливі моменти.

Причини можливої відмови у проведенні церемонії

Календар вінчань в 2018 році: сприятливі дні для вінчання
Ці обмеження стосуються самої пари, вони визначаються як устоями церкви, так і суспільними традиціями. Отже, пару не повінчають, якщо:

- вони є атеїстами;

- вони не хрещені. Пара може спершу прийняти хрещення, а лише потім обвінчатися;

- священики;

- особи, що прийняли чернечий обітницю;

- люди, які вже перебувають в іншому шлюбі;

- особи, пов'язані кровною або духовним спорідненням;

- якщо вони винні в розлученні з попереднім чоловіком або дружиною;

- вступають у шлюб 4-й раз;

- неповнолітні;

- особи старше 60 років.

У виняткових ситуаціях ці обмеження можна зняти і повінчатися, але попередньо потрібно поговорити з правлячим архієреєм, розповісти йому про Вашу ситуації і бути готовим прийняти будь-яке його рішення.

Розлучення і розвінчання

Православна віра не схвалює проведення розвінчання, однак допускає в особливих випадках. Це особливо актуально для тих, хто уклав повторний шлюб і бажає обвінчатися. Дає дозвіл на цей обряд не батюшка, а єпархія. Проводиться бесіда, в ході якої відбувається аналіз причин, які призвели до розлучення. Якщо церква визнає той шлюб безблагодатним і нехристиянських, вона дасть добір на розвінчання.

Чому єпархія може дати добро на розвінчання:

- гріх перелюбства, вчинений іншою особою;

- якщо чоловік взяв іншу віру;

- наявність важкої хвороби;

- висновок іншим партнером два і більш шлюбу;

- замах на життя одного з членів сім'ї;

- якщо чоловік відсутній і не виходить на зв'язок більше п'яти років;

- безпліддя одного з подружжя;

- аборт, вчинений без дозволу законного чоловіка;

- якщо один з подружжя страждає алкоголізмом або наркоманією.

Церква, за зрозумілих причин, несхвально ставиться до припинення шлюбу і завжди переконує в тому, що сім'ю потрібно всіма силами намагатися зберегти. Також священик визнають, що якщо хто-то або обидва з пари недбало ставиться до шлюбу і один або обидва з них відчувають себе нещасними, то шлюб не є християнським і дають добро на проведення розвінчання.

Церемонія вінчання – це не тільки прекрасна традиція і важлива подія у Вашій родині. Це дуже серйозне рішення, яке необхідно добре обміркувати і підійти до якого з усією відповідальністю. Дуже важливо довіряти собі і своєму обранцеві, адже це основа для створення любові і взаєморозуміння в сім'ї.

Перед звершенням таїнства поговоріть з батюшкою, уточніть, як потрібно підготуватися, і яка атрибутика буде потрібно.


Рекомендуємо для перегляду

Додати коментар
Ваше ім'я: