День Землі в 2018 році: звичаї, прикмети і традиції святкування

Святкування Дня Землі проходить 20 березня і 22 квітня. Ці дати обрані не випадково, вони зумовлені історично. В саме святкування закладена ідея дбайливого ставлення до нашого спільного дому, неповторення помилок минулого.

Ключові факти про святкування Дня Землі

 • Джон Мортон в 1840 році провів акцію з висадки молодих саджанців.
 • 1870 рік - Джон Мортон дав назву Дня Землі.
 • 1971 рік - ООН офіційно затвердила 20 березня Днем Землі.
 • 1954 рік - відлито перший дзвін миру, дзвонити в який прийнято і сьогодні.
 • Свято має офіційний прапор з розташованим на полотнище гербом.
 • Розвиток людства негативно позначається на стані навколишнього середовища
 • У День Землі проходять культурні заходи для залучення все більшої кількості людей
 • Акція «Година Землі» змушує людство замислитися про наслідки своєї діяльності.
 • Наш гігантський будинок унікальний. Це єдине місце у всій галактиці, де існує життя. Наша красуня сповнена морів і океанів, не зупиняючись не на одну хвилину, вона проробляє нескінченний маршрут по второваною орбіті. Тому один раз на рік проводиться святкування, присвячене нашому притулку – День Землі.

  Іменинниця Земля

  День Землі в 2018 році: звичаї, прикмети і традиції святкування
  Люди відзначають два свята, приурочених Землі:

 • День весняного сонцестояння - 20 березня, завдання цього дня спрямована на мобілізацію уваги людства до миру на планеті, припинення військових конфліктів, руйнувань.
 • 22 квітня має екологічний підтекст, пов'язаний з оберігання екосистеми.
 • Ці дні дають шанс кожному з нас проявити турботу, висловити подяку нашому величезному будинку.

  У багатьох народностей є свої дні, присвячені нашій планеті. У слов'ян - День Святого Духа, що розпочалося слідом за Трійцею. До того, як до нас прийшло православ'я, це було 22 травня. За переказами, тоді не дозволялося орати, обробляти ґрунт будь-якими засобами. Волхви вдавалися до допомоги Богів-заступників з проханнями послати добро і благополуччя всім живим.

  Акція «Саджанці» на День Землі у 2018 році

  День Землі в 2018 році: звичаї, прикмети і традиції святкування
  20 березня 1840 року громадський діяч штату Небраска Джон Мортон, зібравши своїх однодумців, засадив великою кількістю саджанців дерев і чагарників виділену територію. Цю дію було проведено за планом програми дбайливого ставлення до навколишнього середовища всіх громадян країни.

  Через тридцять років, Мортон запропонував назва цього дня – День дерева. Людям довелося по душі нововведення: дорослі і діти виходили на озеленення своїх мікрорайонів, міст, штатів. Після спільної роботи на свіжому повітрі проводили веселі пікніки зі всілякими розвагами.

  У 1971 році ООН офіційно затвердила 20.03 як День Землі. Адже саме 20.03 біологічний ритм планети змінюється, природа пробуджується, оновлюється. Так цей день став міжнародним.

  Дзвін Миру. Пам'ять і біль

  Також 20 березня прийнято дзвонити в Дзвін Миру, який був відлитий у 1954 році в пам'ять про мирних жителів японських міст Хіросіма і Нагасакі, постраждалих після ядерного бомбардування 1945 року.

  Набат покликаний бути нагадуванням, що живуть про трагедію, не дозволити надалі повторення жахливих жертв, руйнувань.

  Традиція дзвонити підтримується у великій кількості міст різних країн світу. Вона є своєрідним знаком, устремляющим увагу людей на нашу чудову планету, спонукає прагнення оберігати життя, робити його прекрасніше.

  У цього свята сформувався індивідуальний прапор, полотнище якого розміщена одна з перших фотографій нашої планети, знятій в космосі.

  Студенти на сторожі навколишнього середовища

  Коріння цього свята сягають початок 70-х років двадцятого століття. Політик зі Сполучених Штатів Америки Гейлорд Нельсон інспірував організацію руху студентів, що захищають флору і фауну. Спочатку розраховувалося проведення одноразового заходу. Студенти університетів повинні були пройти мирною маніфестацією з плакатами і зверненнями про захист природи. Але проведена акція отримала широкий розголос, мала неймовірний успіх, який з кожним роком тільки зростав. На сьогоднішній день в даних екологічних маніфестаціях бере участь до двадцяти мільйонів чоловік.

  Пізніше Гейлорд Нільсон казав, що він лише зробив перший крок, а все інше - творіння рук небайдужої громадськості і самої Землі.
  День Землі в 2018 році: звичаї, прикмети і традиції святкування
  Згубний вплив розвитку цивілізації

  Розвиток технічного прогресу, бездумне використання природних копалин згубно позначається на всьому:

 • Клімат
 • Флорі і фауні
 • Тварин і птахів, занесених у Червону книгу
 • Повітрі
 • Воді
 • Це не настільки свято, а ще один привід задуматися про труднощі крихкою, ніжною, дуже легко вразливою навколишнього середовища.

  Як результат цієї масштабної акції, в Північній Америці було прийнято безліч законів, що охороняють екосистему.

  Вже в 2009 році ООН офіційно оголосила 22 квітня Днем Землі.

  В цей день проходять мирні ходи з закликами про охорону природи. Найпопулярніша діяльність – це:

 • Эковыставки;
 • марафони і зльоти;
 • облагороджування вулиць та скверів у населених пунктах;
 • висадка саджанців.
 • У деяких містах на найжвавіших вулицях зупиняють пересування на автомобілях.

  Музичні гурти, актори театрів, молодіжні та дитячі колективи своїм творчим процесом підштовхують до усвідомлення людьми того, що ми є єдиним цілим з природою.

  Відключення світла на День Землі 2018

  День Землі в 2018 році: звичаї, прикмети і традиції святкування
  Проведення такого свята надихнуло всілякі організації на втілення різноманітних ідей. Всесвітній фонд охорони дикої природи запустив проект «Година Землі». Цей проект передбачає одноразове відключення електроенергії на одну годину як фізичними особами, так і підприємствами і організаціями.

  За даними енергетичних компаній, великої економії електроенергії від відключення немає, ці заходи необхідні самим людям для усвідомлення наслідків своєї діяльності.

  Чим більш усвідомлено людство буде ставитися до нашої планеті, тим більше вона нам поверне.


  Рекомендуємо для перегляду

  Додати коментар
  Ваше ім'я: