Стрітення Господнє в 2018 році: історія, дата свята, звичаї

Серед двунадесятих свят, 12 найважливіших (після Пасхи) днів, одним з шанованих православними християнами є Стрітення Господнє. Цей день знаменував пророцтво про зустрічі зі Спасителем.

Ключові факти про святкування Стрітення Господнього в 2018 році

Стрітення Господнє в 2018 році: історія, дата свята, звичаї

 • Цей день має символічне значення, з'єднуючи Новий і Старий завіти;
 • Щорічно 15 лютого відзначається Стрітення Господнє;
 • В перекладі зі старослов'янської мови, назва свята, означає «зустріч»;
 • 4.В основі свята лежить пророкування про зустрічі старця Симеона з Рятівником;
 • У низці святкових обрядів варто вечірня служба з запалюванням свічок;
 • За традицією, якщо полум'я свічки горить рівно – попереду чекає щастя і удача;
 • День Стрітення оточений безліччю погодних прикмет, які пророкують наступаючу весну.
 • Стрітення Господнє – дуже важливий день для християн, і святкують його всі православні. Це особливий день, він знаменує собою поєднання Старого і Нового завіту. У народі цей день означає зустріч зими і весни, холоднечі і тепла. З часів наших предків пильно стежать за боротьбою цих стихій, дуже важливо, хто ж переможе на цей раз.

  Стрітення Господнє святкують щорічно в один і той же день. У 2018 році це свято відзначать у ту ж дату, що і зазвичай. День святкування Стрітення Господнього – дуже значуща торжество у віруючих людей і є за законами церкви Двунадесятим святом. Святкують його багато століть поспіль в одну дату. У колишні століття за старим обчислення відзначали 2 лютого, але з введенням нового григоріанського стилю останні століття це свято святкують 15 лютого, таким чином закінчуючи зимові свята християн.

  Походження назви свята Стрітення в російській мові

  Стрітення Господнє в 2018 році: історія, дата свята, звичаї
  Суть цього торжества, що проходить в середині зими, для віруючих православних загальновідома. Невіруюча ж частина людей все-таки не знає правильного значення цієї події. Згідно старослов'янської мови одне слово свята означає «зустріч».

  Це важливо, так як це слово несе в собі пам'ять про зустріч, що сталася більше двох тисячоліть тому. У передвіщене старцями час трапилася зв'язок Старого і Нового завіту Святого Письма допомогою зустрічі святого Симеона і немовляти Ісуса.

  Симеон сподівався на це визначену зустріч більше трьох століть, і перед смертю побачив у церкві новонародженого Ісуса з Богоматір'ю. Ця зустріч і стала назвою однієї з найбільш значущих свят у християн.

  Історичні та біблійні передумови виникнення свята

  Стрітення Господнє в 2018 році: історія, дата свята, звичаї
  Божественна книга оповідає про зустрічі, що сталася понад 2000 років тому. На святій землі обітованої молився шановний старець Симеон. Одного разу в період молитви дізнався звістка Господа, що буде жити до того часу, поки сам особисто не зустрінеться зі Спасителем людей.

  Сталося знамення в період, коли Симеон займався перекладом Священного Писання з однієї мови на іншу. Поважний старець намагався здійснити переклад найбільш точно. Під час цієї складної роботи сталися труднощі у тлумаченні оповіді про народження немовляти Дівою.

  Поважний старець мав намір замінити незвичайне в даній ситуації слово «діва» на більш підходяще «дружина». І в цей час до нього з'явився посланець неба. Ангел не дозволив бажану заміну одного слова іншим і передав, що за велінням Господа поважний старець Симеон буде жити до тих пір, поки не зустрінеться з Ісусом, майбутнім Рятівником.

  Майже через три століття передбачення збулося. Трьохсотлітній зустрів старець Діву Марію з сином на руках. За традицією, на сороковий день після народження, батьки принесли немовля до церкви для священного обряду.

  Діва Марія піднесла в дар Богу дві птиці – голубів. В цей час старця вдалося потримати на руках немовля. Серцем відчув Симеон, що пророцтво збулося. Ще одна важлива зустріч відбулася в храмі. Поважна Ганна, яка прислуговує в той день у церкві, дізналася в дитинку на руках у Богородиці майбутнього Спасителя людства. Зробивши уклін до землі, вона оповістила Єрусалим про це чудесне явище.

  Історія становлення Стрітення Господнього в православній традиції

  Стрітення Господнє в 2018 році: історія, дата свята, звичаї
  Свято Стрітення вийшло в Єрусалимі тільки через півстоліття після розповіді в Священному Писанні про незвичайної зустрічі поважного старця з новонародженим хлопчиком. В церкві цього свята був відзначений спеціальний день. З давнини відома історія святкування християнами ще в Єрусалимі.

  Правда, в ті часи цей день означав тільки сороковий день від Богоявлення. Свято завжди проходив урочисто і весело. Це важливе торжество через невеликий період часу перейшло і до католиків, де Стрітення Господнє зайняло вагоме місце. Святкові церемонії проходили урочисто, як і в Єрусалимі. На святі усі присутні у білих вбраннях.
  Стрітення Господнє в 2018 році: історія, дата свята, звичаї
  Починали службу з урочистого засвічення свічок, з якими продовжували хресний хід. Після благословення священнослужителем, гасили вогні. Служба тривала, лунали урочисті молитви. Подібний обряд спостерігається у католиків і понині.

  Після прийняття християнства на Русі до православних людей також дійшла звістка про Сретении. Цей день відзначається тепер як дуже улюблений і значуще свято. Починається свято з Божественної Літургії, за традицією, освячуються свічки, які отримують всі віруючі, які прийшли на службу.

  Народні прикмети, звичаї, повір'я на Стрітення в 2018

  Стрітення Господнє в 2018 році: історія, дата свята, звичаї
  У це велике свято люди святкують зустріч старця Симеона з немовлям Спасителем. Крім того, за традицією, відзначають і зустріч двох пір року – зими і весни. Досі люди вірять у прикмети, пов'язані з погодою.

  За народним повір'ями випливає, що якщо на свято Стрітення ясне небо – скоро прийде тепло. Але якщо у святкову ніч хмарно, холоду затримаються надовго. Помічено, що якщо під час святкової служби свічка горить яскравим спокійним вогнем, то майбутнє принесе здоров'я, радість і благополуччя.


  Рекомендуємо для перегляду

  Додати коментар
  Ваше ім'я: