Яблучний Спас у 2018 році - Літо Господнє

Яблучний Спас - це церковний православний свято всіх християн. Також у нього є ще кілька назв: Літо Господнє, Другий Спас, Великий Спас, Преображення Господнє.

Кілька важливих фактів про історію і прикмети свята Яблучного Спаса

Яблучний Спас у 2018 році - Літо Господнє

 • Існує всього три Спаса, які були затверджені князем Андрієм Боголюбським: Медовий, Яблучний. Горіховий.
 • Інша назва свята Яблучного Спаса – Преображення Господнє.
 • Щорічно Яблучний Спас відзначається в кінці літа, 19 серпня.
 • На святковій службі в церкві православні віруючі приносять дари нового врожаю для освячення.
 • За давнім повір'ям вважається, що під час Другого Спаса молоді дівчата можуть попросити яблуні довгу молодість і красу.
 • Існує безліч різних прийме залежно від погодних умов у цей день.
 • Звичаї свята Літа Господнього, пов'язані з освяченими плодами, можуть принести удачу, благополуччя і успіх в особистому житті у 2018 році.
 • Яблучний Спас – важливий і шанований у православних християн свято, його історія сягає глибоко в часи язичництва. Це свято відіграє велику роль для віруючих людей і називається по-іншому - Преображення Господнє. Свято знаменує собою кордон спекотного літа та сезону збирання дарів природи. Яблучний Спас наступає щороку в кінці літа, 19 серпня. В наступному 2018 році це свято також будуть святкувати цей день.

  Відео-розповідь про свято Яблучний Спас - Преображення Господнє

  Історія про те, як Другий Спас з язичницького свята став християнським

  Яблучний Спас у 2018 році - Літо Господнє
  Історія виникнення свята Преображення Господнього відома з давніх часів, ще з язичництва, коли у кожної стихії, кожного природного явища, предмета був свій бог. Свято збігався з сезоном збору нового врожаю, і випадав зазвичай на другу половину серпня.

  В цей час люди в Стародавній Русі влаштовували Дні врожаю, зверталися до богів з вдячністю за доброту і щедрість, просили про багатство майбутнього врожаю, здійснювали різні обряди, в тому числі і приношення в дар божествам найкращих плодів.

  Після з'явлення Ісуса Христа перед своїми учнями Великий Спас став церковним православним святом. У середині серпня християни почали відзначати Преображення Господнє. Торжество, змістом якого є втілення в Ісусі Христі двох природ – божественної і людської.

  За церковними переказами, саме в цей день Ісус Христос молився на горі Фавор, після чого на нього зійшла благодать Господня, і він вперше з'явився перед послідовниками і всіма віруючими християнами як син Творця.

  Цитата з Біблії Матвія 17-2: після шести днів, узяв Ісус Петра, Якова та Івана, брата його, і возвів їх одних на гору високу, І преобразився перед ними: і просяяло обличчя Його, як сонце, а одежа Його стала біла, як світло.

  З плином часу язичницьке свято збору нового врожаю овочів і фруктів, і християнський день з'єдналися, і тепер їх відзначають в один день. 19 серпня в храмах проводиться урочиста служба, після чого освячуються плоди нового врожаю, найчастіше яблука, квіти і цілющі трави.

  Значення празника Преображення Господнього для православних християн


  Яблучний Спас у 2018 році - Літо Господнє

  Святкування Яблучного Спаса в православній церкві


  Значення празника Преображення Господнього полягає в бажанні людини хоча б трохи наблизитися до божественного через каяття і прощення гріхів. Свято нагадує християнам про необхідність стежити за своїми думками, робити добрі вчинки, прагнучи духовно наблизитись до Господа, дотримуватися біблійні приписи.

  Вважається, що під час богослужіння в день Преображення Господнього на людей сходить незвичайна Божа благодать. Дуже важливо саме у свято послухати службу, пройти таїнства сповіді і причастя.


  Яблучний Спас у 2018 році - Літо Господнє

  Як буде проходити обряд освячення плодів під час Яблучного Спаса в 2018 році


  Традиційно віруючі люди відвідують храми, де після урочистого богослужіння освячують дозрілі плоди нового врожаю, найчастіше яблука, іноді додають цілющі квіти і трави. Принесені з церкви куштують плоди за сімейним столом, частують рідних, близьких, немічних і хворих, а також всіх бажаючих.

  Здавна повелося, що якщо пригостити яблуком стражденного – весь рік буде супроводжувати удача, здоров'я і добробут. Зазвичай в храм приходять не просто освятити фрукти, а в основному для молитви, покаяння, вдячності Творцеві за дарований урожай.

  З святкуванням Другого Спаса тісно пов'язане повір'я, що до 19 серпня заборонено їсти плоди нового врожаю. Така заборона несе в собі кілька передумов. Наші предки вважали, що рідні померлих дітей до Преображення Господнього не повинні їсти свіжі, не освячені плоди. В цей урочистий день ангели дарують всім яблука, а якщо близькі порушили заборону, то їх померлому малюкові не дістанеться частування.

  Інша історія заборони більш проста. Відомо, що в липні яблука ще незрілі, а нестиглі плоди можуть викликати кишкові захворювання, розлади, особливо у дітей.

  Після Спаса 19 серпня фрукти нового врожаю можна їсти, причому, як свіжі плоди, так і варення, компоти. Здавна на Русі з яблук намагалися накрити стіл, приготувати сезонні страви, а також зробити запаси.

  Які традиції і прикмети Яблучного Спаса збереглися до 2018 року

  Яблучний Спас у 2018 році - Літо Господнє
  З Яблучним Спасом пов'язано багато повір'їв та звичаїв, які дійшли і до сьогоднішнього часу. Наші предки вірили в цілющість і чудодействие освячених яблук. Вважалося, що якщо загадати бажання, і скуштувати освяченого яблука, то бажання неодмінно збудеться. Збереглося і багато прикмет, пов'язаних з погодою:

 • якщо жарко і без дощу, то взимку не буде завірюх і холоднечі;
 • якщо погода погана, то зима принесе мороз і замети;
 • Яблучний Спас завершує спекотне літо, що наближається холодна пора.
 • Яблучний Спас у 2018 році - Літо Господнє
  В цей день проводилися своєрідні обряди, для залучення удачі, благополуччя і достатку в сім'ю.

 • Молоді люди танцювали в яблуневих садах, проводили ворожіння на своє майбутнє.
 • Жінки збиралися невеликими групами під плодовими деревами, заплітали коси. Загадували бажання і вірили, що яблуня надовго збереже їх привабливість і чарівність.
 • Були і жартівливі прикмети. Вважали, що якщо муха кілька разів сяде на людину, то в наступному році буде супроводжувати удача і спокій.
 • Хорошою прикметою було провести час всією сім'єю під яблунею: люди вірили, що це сприяє любові і добробуту в майбутньому.
 • Яблучний Спас у 2018 році - Літо Господнє
  Це радісний, гарний свято, гармонійно вбере в себе християнські і язичницькі початки. На богослужінні в цей день варто сказати слова подяки Всевишньому за все добре в нашому житті, покаятися в гріхах, попросити Бога про здоров'я своїх близьких, прогнати недобрі думки, дотримуватися заповідей, зберігаючи Бога в серці.

  Кілька позитивних відео-привітань зі святом Другого Спасу в 2018 році
  Рекомендуємо для перегляду

  Додати коментар
  Ваше ім'я: