Прощена неділя в 2018 році - якого числа відзначається

Прощена неділя - один з улюблених свят серед православних християн. Існує багато традицій, звичаїв, правил і легенд, пов'язаних з ним.

Запрошуємо ознайомитися з корисними порадами про те, як підготуватися до початку самого довгого, суворого православного посту в 2018 році.


Прощена неділя в 2018 році - якого числа відзначається

Листівка і вірш в день Прощеної неділі


Пізнавальні факти про Прощене неділю. Що очікує православних християн у 2018 році

 • Кожен рік Прощена неділя наголошується в різну дату (залежить від святкування світлої Пасхи). Число святкування свята В 2018 році - 18 лютого.
 • У неділю, завершальне масничні гуляння, прийнято просити пробачення у знайомих, навіть малознайомих і сторонніх;
 • Своїй появі свято прощення зобов'язаний традицій Стародавнього Єгипту;
 • Існують негласні правила про те, як саме просити про прощення образ;
 • Стародавні слов'яни вірили у прикмети останньої неділі перед початком Великого посту;
 • Прощену неділю готує душу, тіло віруючого до непростого випробування 7 тижневого очищення перед Великоднем;
 • У всіх православних храмах відбуваються святкові богослужіння, які готують вірних до посту;
 • Прощена неділя є моментом пам'яті гріха прабатьків Адама і Єви.
 • Прощена неділя в 2018 році - якого числа відзначається

  Історія виникнення свята Прощеної неділі

  Православні називають Прощеним неділю перед початком Великого посту. Віруючі просять пробачити образи, причинні ними за рік своїм близьким, рідним навіть за неусвідомлені. У Церкві в цей день проходить богослужіння, а після - відбувається обряд прощення.

  Свято пов'язане з початком семитижневого посту, тому не має закріпленої дати, відраховується від Великодня поточного року, відповідно, випадає в різні дати. У 2018 році святкування Прощеної неділі випадає на 18 лютого.

  Після нього віруючі починають шлях підготовки до Великодня. Як свідчить Євангеліє, сенс полягає не тільки, щоб попросити пробачити їх самих, але ще докласти всіляких зусиль, щоб залагодити конфлікти між ворогуючими.

  Під час вечірньої церковної служби читається частина Євангелія, Нагірна Проповідь, де пояснюється надзвичайна важливість прощення образ близьким, знайомим, навіть чужим. Адже саме вміння забувати погане допоможе отримати відпущення гріхів Отцем Небесним.


  Прощена неділя в 2018 році - якого числа відзначається

  Вірш привітання з Прощеним воскресінням 2018 році


  Матвія 5:7.

  «Блаженні милостиві,
  бо помилувані вони будуть.»

  Прощена неділя в 2018 році - якого числа відзначається

  Таємний сенс Прощеної неділі - суть свята, кого і за що прощати. Відео

  Прощену неділю бере свій початок із звичаїв Давньоєгипетської держави. Під час посту монахи вели аскетично-відокремлений спосіб життя, уникали спілкуватися з ким би то не було. Вони знаходили душевний спокій у єднанні зі Всевишнім у безлюдній пустелі.

  Готуючись до непростого випробування, ченці просили прощення один у одного, так як не знали, чи побачаться ще раз, адже невідомо, які небезпеки таїть перебування на самоті. Траплялося, не кожен повертався після посту.

  Цей звичай перейняли у єгиптян жителі Великої Русі. Звичайно, вони не рушали подорожувати по безлюдних місцях, але просили у всіх прощення образ.


  Прощена неділя в 2018 році - якого числа відзначається

  Важливо сказати «Прости...», а не «Вибач...»


  Саме так у часи Русі склалася традиція перед початком самого суворого православного посту просити вибачення у всіх віруючих: знайомих, друзів, перехожих, сусідів. Цей день використовували родичі з далеких міст, областей, навіть різних країн, для вирішення давніх образ, нерозуміння.

  Християни також просили прощення у померлих родичів, приходячи на цвинтар і поминаючи їх. В церковних парафіях на вечірньому богослужінні християни згадують покарання Адама з Євою - їх вигнання з Райського саду.

  Звідси друга назва цього свята – «Адамове вигнання». За Біблійним життєпису, перші чоловік і жінка вчинили первородний гріх, пов'язаний з неслухняністю Богу, який перейшов у спадок до їх нащадкам.

  Разом з ними покарані всі наступні за ними покоління нащадків. Постулати православ'я свідчать: лише щире, абсолютна прощення образ може дати надію прощення за первородний гріх з боку Небесного Батька.

  Важливо! Отці Православної Церкви вважають неправильним, коли просять прощення, починаючи зі слова «Вибач...». Правильно говорити: «Прости...». А відповідати треба так: «Бог прощає і я прощаю».


  Прощена неділя в 2018 році - якого числа відзначається

  Таїнство сповіді в день Прощеної неділі


  Звичаї, пов'язані з Прощеним неділею. За яким традиціям святкувати цей день в 2018 році

  Відвідування церкви, здійснення таїнства сповіді не є вичерпними діями для віруючих. Головним результатом має бути усвідомлення допущених раніше помилок, щире бажання змінитися, очиститися, отримавши прощення за скоєне зло або образу навколишнім.

  Єдино правильним дією є щире, відкрите звернення до Бога, бути відкритим перед оточуючими.

  Ще в Стародавній Русі утворилася негласна традиція вибачатися за скоєне зло. Слідуючи цьому правилу в 2018 році, перед Великим постом віруючі повинні спочатку попросити вибачення у тих, хто молодше їх самих.

  Причому не є значущим соціальний статус, а також суспільне становище извиняющегося. Це стосується начальників і керівників по відношенню до підпорядковується йому працівникам.

  Вибачення повинні супроводжуватися щирою посмішкою, обіймами, відкритістю, доброзичливістю. Обряд повинен відбуватися з абсолютною щирістю, супроводжуватися благими намірами.


  Прощена неділя в 2018 році - якого числа відзначається

  Листівка-вірш для привітання і прощення всіх близьких і знайомих


  Наступною умовою є відвідування Храму. Після того як православні християни попросили вибачення і отримали відповідь від скривджених родичів, вони повинні послухати вечірню проповідь на службі.

  Нарівні з іншими днями в році християни прикладаються до ікон, моляться за здоров'я всіх віруючих, про вічний спокій душ померлих рідних.

  В останні вихідні масляного тижня українці збираються за столом, відвідують родичів, запрошують гостей, печуть млинці, пригощаються ними самі, пригощають інших.

  Не забувають також почастувати тих, хто пішов у світ інший, ставлячись до них, як до живих. Тому віруючі приносять млинці та інші частування на могили. Щоб підготувати до початку посту душу і тіло, українці ходять в баню або здійснюють водні процедури вдома.

  Прощена неділя в 2018 році - якого числа відзначається

  Прикмети на Прощену неділю

 • Так, наприклад, щоб удача не покидала будинок, потрібно після млинцевого застілля залишити їжу на столі, накрити на ніч бавовняної скатертиною / лляним рушником;
 • Щоб мир, спокій не залишали сім'ю, необхідно з'їсти спечені млинці, не залишаючи їх на майбутнє.
 • Музичні вітання, вірші і листівки на день Прощеної неділі на 2018 рік


  Рекомендуємо для перегляду

  Додати коментар
  Ваше ім'я: