Якого числа будуть відзначати татарське свято Сабантуй в 2018 році

Сабантуй – знаменитий татарська і башкирська свято, присвячений завершенню робіт на полях. Це торжество не має точної дати проведення, тому варто розібратися, коли ж він настане в 2018 р.

Кілька цікавих фактів про святі Сабантуй в 2018 р.

 • Сабантуй – народний свято тюркомовного населення (татар, башкирів, чувашів);
 • Польові роботи щорічно проводяться в різний період, тому свято не має точної дати. Його проводять поетапно: спочатку по селах, селах, потім - по районах, а на завершення Головний Сабантуй святкується в столиці Татарстану - Казані.
 • Свято виник у давні часи, вперше був згаданий арабським письменником Ахмадом ібн Фадланом 921 р.;
 • Держава Татарстан виділяє кошти на проведення свята, а оргкомітети складають заходи;
 • Каша і фарбовані яйця – традиційна їжа на свято Сабантуй;
 • Проводяться змагання в полі з нагоди святкування;
 • Свято завершується танцями під музику.
 • Якого числа будуть відзначати татарське свято Сабантуй в 2018 році

  Сабантуй – знаменитий державний свято башкирів і татар. Кожен рік він означає припинення весняних робіт у полі та з розмахом святкується тюркськими народами. Такі свята є у великого числа поволзької населення і у деяких кавказьких народностей, однак вони досить своєрідні, і відмінні від татаро-башкирських.

  Відео розповідь про те, що таке Сабантуй

  Цікаво те, що це велике торжество не має визначеної дати і може відзначатися в травні або навіть у червні. З цієї причини багато цікавляться точною датою настання Сабантую наступного року, щоб встигнути підготуватися до нього.

  Коли і в якому місяці проводиться татарський народний свято Сабантуй?

  Якого числа будуть відзначати татарське свято Сабантуй в 2018 році

  У всіх татар, які живуть в Росії та інших державах світу, ще дуже давно виникла звичка масштабного проведення Сабантую. Спочатку це був лише народний свято, що настає після завершення робіт у полі. Однак зараз Сабантуй призначений державним святом Татарстану, внаслідок чого чинить великий вплив на розмах святкування.

  Але цій події не присвоєна конкретна календарна дата. Все тому, що щороку польові роботи завершуються в різний період відповідно з багатьма обставинами. До того ж, проведення Сабантую не має співпасти з мусульманським Рамаданом.

  Про проведення Сабантую в 2017 році був підписаний указ президентом Татарстану про те, що в селах, селах і районах свято відзначатимуть 1 та 2 липня, в Набережних Челнах - 8, в Казані - 15. Орієнтовно 21 липня 2017 року Сабантуй відсвяткують в Санкт-Петербурзі, 29 липня - в Москві.

  Незважаючи на ранній початок підготовчої діяльності, конкретне число і місяць Сабантую буде визначено тільки навесні 2018 р. Приблизно можна припустити, що свято буде призначений на період «кінець травня - початок серпня 2018 року«.

  Кілька історичних подій про святі Сабантуй

  Якого числа будуть відзначати татарське свято Сабантуй в 2018 році

  Витоки виникнення татарського свята Сабантуй беруть початок з давніх часів і мають відношення до хліборобської культу. З мови тюрків назва перекладається як «плугова весілля», і спочатку означало прихильність до себе духів родючості з метою отримання кращого врожаю.

  Перша згадка Сабантую відмічено в роботах відомого дослідника Ібн Фадлана. 921 р. він детально описав процес його проведення. На той час це свято було важливою частиною монголо-тюркських народів, оскільки він знаменував благополучне закінчення весняних робіт у полі. Люди чекали це свято, весело відзначали його і сподівалися на хороший урожай.

  Давним-давно це подія святкувалося у весняно-літній час до початку орної діяльності, однак після татаро-башкирського свята Каргатуй, який свідчить про прихід весни. Поступово період святкування змістився, і зараз він приходить услід за польовими роботами.

  Якого числа будуть відзначати татарське свято Сабантуй в 2018 році

  Не змінилося лише відсутність точної дати проведення свята Сабантуй, так як за різних причин діяльність на полях може сповільнитися. Однак, незважаючи на дату, гучні гуляння завжди проходили по неділях.

  Свято Сабантуй - традиції, звичаї, особливості. Чого слід очікувати в 2018 році?

  Сабантуй – свято, яке прийшло до нас з сивої давнини і звичаї його проведення майже не змінилися за довгий історичний період. Після набуття статусу державного свята Татарстану свято відзначається по вищому розряду.

  Якого числа будуть відзначати татарське свято Сабантуй в 2018 році

  У всіх державних регіонах Татарстану завчасно проводяться наступні підготовчі роботи:

 • Визначають наставників оргкомітетів в кожному населеному пункті;
 • Складають сценарії проведення заходів;
 • Казначейство країни виділяє кошти на проведення події.
 • Завжди жваво і радісно проходить Сабантуй в селищах і містах, а потім в Казані. У місцях башкиро-татарської діаспори підготовку і святкування проводять особливо ретельно, внаслідок чого це подія поширене по всьому світу.

  Незадовго до важливого дня жінки фарбують яйця червоним кольором і готують «воронячу кашу». Цей обряд походить з сивої давнини, а більшість істориків вважає, що це відгомін ритуалу воронов, що знаходяться за переказами одночасно серед живих і мертвих.

  Таке ототожнення вельми символічно, оскільки час святкування відповідає природному пробудження після зимових холодів.

  Якого числа будуть відзначати татарське свято Сабантуй в 2018 році

  Рано вранці хлопці в яскравих шатах відвідують всі будинки, і гостинні господині вручають їм крашанки і варену кашу. Згідно традиції хлопчики поміщають їх в невеликий мішок, виготовлений з плетеного рушники.

  В даний час господині використовують замість фарбованих яєць смажені на маслі шматки хліба, і доповнюють частування цукровими і горіховими цукерками.

  Після завершення обходу будинків починається ряд змагань, що проходять на широкому сільському полі, яке не засівають в цьому році. Перше місце серед змагань займають скачки, які є «родзинкою» свята Сабантуй.

  Відео про скачках на татарському святі Сабантуй

  Ще в давнину діти татар вміло управлялися з кіньми, а пізніше, коли ставали старше, брали участь у скачках і виконували всілякі спортивні трюки. У 2018 році сучасна молодь також продемонструє цікаві номери і змагатиметься за право стати кращим наїзником.


  Якого числа будуть відзначати татарське свято Сабантуй в 2018 році

  Змагання за право стати кращим наїзником - важлива частина Сабантую в Татарстані


  Ще одна досить відома спортивна розвага – сутичка на поясах. Це нещодавно придуманий вид татарських змагань, до якого не відноситься боротьба ногами. Існує повір'я, що гра виникла від вражаючого дії – боротьби вершників, за якої переможцем ставав той, кому вдавалося поцупити супротивника з сідла. Цього можна було досягти, коли один вершник хапав за пояс іншого.

  У 2018 році кожен бажаючий зможе взяти участь в якому-небудь змаганні, серед яких - рукопашна боротьба, перетягування канату, жим гирі і біг у мішку. Переможця ж чекає нагорода від ініціаторів татарського свята Сабантуй.

  Після заходу сонця всі жителі танцюють і співають під акомпанування талановитих музичних груп.

  Відео про святкування Сабантую в Казані в 2016 році


  Рекомендуємо для перегляду

  Додати коментар
  Ваше ім'я: