ГоловнаКонтакти

Петрів піст в 2018 році

Рекламний блок

Кожна людина знає, що нічого хорошого в житті не дається просто так. Віруючі християни дотримуються однієї простої істини – щоб належно зустріти грандіозна подія, до нього потрібно ґрунтовно підготуватися.
Для того щоб очистити душу й тіло від скверни, православної християнської життя не обходиться без постів. Пост, по своїй суті, є не що інше, як духовне і тілесне обмеження людини, яка вірить в Ісуса, Господа, нашого Бога, Духа Святого. Постячись, віруючі готуються, таким чином, до таїнств, релігійних свят або пам'ятним православним датами. Це час, відведений Богом, на переосмислення цінностей, свого існування, свого життя в очах Отця Небесного, час старанних молитов, період тяжкої боротьби з самим собою, своїми вадами, і похотями задоволеннями.
Не можна плутати пост лише з обмеженням у прийомах їжі. Це зовсім не так. Піст – не дієта для тіла. Не можна дотримуватися посту тілесного, виключаючи піст духовний. Не тільки тіло повинно міститися в чистоті, але й душа повинна прагнути до духовності. Розум слід очистити від поганих думок, а мова – приборкати від наклепу і лайливих слів.
Влітку, перед православним святом апостолів Петра і Павла, християни тримають Петрів піст або, як його називають багато, Апостольський піст. Ми розповімо, коли саме буде проходити Петрівський піст в 2018 році , а також розповімо вам про деякі особливості літнього православного посту.

Коли буде Апостольський пост в 2018 роціПетрів піст в 2018 році

Піст, встановлений на честь найбільш шанованих апостолів Петра і Павла, бере свій початок з понеділка Тижня Всіх Святих і в 2018 році ми почнемо постити 4 червня. Цей літній пост 2018 року готує весь християнський православний світ до світлого свята – Дня Святих Петра і Павла, що відзначається 12 липня. Незважаючи на те, що сам свято не є перехідним, терміни посту все одно «плавають» рік від року, і ніколи не залишаються колишніми.
Дата початку Апостольського посту прив'язана до дня Православної Пасхи у тому чи іншому році. Найтриваліший піст на честь апостолів Петра і Павла налічує шість тижнів, а найкоротший – тиждень з невеликим.
Отже, ми будемо постити з 4 червня 2018 року по 11 липня 2018 року включно. Досить значний період часу – більше місяця – потрібно буде присвятити своєю духовною складовою, втихомирити своє тіло і стримати апетити.

Історія Петрівського постуУчні Ісуса – Петро і Павло – постили перед всесвітньою Євангельською проповіддю. Так і ми почитаємо святих апостолів, тримаючи річний Апостольський піст. Але так було не завжди.
Раніше посаду називали постом П'ятдесятниці, адже таку назву мала Трійця в стародавні часи. Історія Петрова поста йде корінням до найраніших років Православної Церкви. Раніше літній піст вважався більше не постом, чтящим подвиг Петра і Павла, а компенсацією харчування у Великий піст.
Православна Церква розуміла, що не кожна людина може похвалитися міцним здоров'ям і достатньою витримкою, щоб протриматися досить тривалий час, не торкаючись до забороненої їжі. Крім того, послаблення в пості і навіть дозвіл зовсім не постити (що стосується їжі) отримувала чималу кількість народу. Це вагітні і годуючі, хворі, ті, хто знаходиться в мандрівці, старі та немічні і т. д. Що говорити, навіть здорових людей не кожен здатний витримати весь Великий піст, навіть не глянувши в бік м'ясної чи молочної продукції.

Петрів піст в 2018 році

От як раз для компенсації днів, які не були дотримані під час Великого посту, і був введений Церквою Петрів піст. Звичайно, літній піст не такий суворий, але і його дотримуватися не так-то просто.
У народі Апостольський пост запросто могли називати «петрівки» або ж «петрівка-голодування». Це пояснювалося просто: на самому початку літа від врожаю залишалися одні крихти, а до нового ще о-го-го! А ось чому піст називають Петровським або Петрів піст? Адже апостолів було двоє – Петро і Павло. І тут все зрозуміло: так вже вийшло, що ім'я Петра завжди ставили попереду і називати посаду Петропавлівським занадто довго і незручно, як і величати його постом Петра і Павла. Тому річний посаду називають Апостольським, Петровим або Петровським постом.

Особливості харчування у дні Петрового постуПетрів піст в 2018 році

Віруючі знають, що харчування під час будь-якого посту визначається церковним статутом – типиконом, де докладно розписані абсолютно всі нюанси проходження того чи іншого дії.
Їжа під час Апостольського посту повинна бути простою і обов'язково здоровою. Пісна їжа не повинна вимагати витрат грошей та часу на своє приготування. Не можна забувати і про неприпустимість обжерливості. Звичайно, цього пункту слід дотримуватися не тільки протягом посту, але і в звичайний час.
Подвиг посту Петра і Павла не дуже строгий, але деякі обмеження в їжі має: під час посту віруючі повинні дотримуватися сухоїдіння (не піддаються термічній обробці овочі, фрукти, злаки без масла) по середах і п'ятницях. По понеділках дозволяється прийом їжі в гарячому вигляді, однак, без додавання олії. В інші дні можна вживати гриби, каші з рослинним маслом, рибу.

Послаблення в харчуванніПетрів піст в 2018 році

Статут наказує невеликі послаблення в пості для людей похилого віку, дітей, хворих, вагітних жінок і годуючих матерів. Якщо чоловік зайнятий важкою фізичною працею, йому дозволено вживати деякі скоромні продукти. Це ж відноситься до ув'язнених і подорожуючим людям.
Послаблення можуть бути в такому вигляді і порядку: варена їжа з рослинною олією, червоне вино, риба, яйця, молочні продукти, м'ясо. Причому, молочні продукти навіть вважаються більш скоромною їжею, ніж риба.
Діти до досягнення ними трирічного віку не постять.

Заборони Петрова поста, крім їжі


Не рекомендовано дивитися під час Апостольського посту передачі, не несучі в собі повчальний або повчальний характер. Не можна вести телефонні розмови не по справі, а по дурницях. Само собою, заборонено обжерливість, випивка також знаходиться під суворою забороною. Краще не брати на протязі посту в розважальних заходах.
Захистите себе від зайвої суєти, ворожнечі і всього порожнього, непотрібного. Кращим рішенням стане скласти список обмежень, які ви готові самі на себе покласти добровільно. Так формується образ смирення.

Відео


Рекламний блок

Рекомендуємо для перегляду

Додати коментар
Ваше ім'я:  -
загрузка...