Календар пересадки кімнатних рослин на 2018 рік

Календар пересадки кімнатних рослин на 2018 рік

Вплив Місяця на Землю завжди привертала увагу людей. На основі циклу обертання супутника, його місця розташування і фази, створюється місячний календар. Його застосовують у багатьох сферах діяльності людини. Нерідко ним користуються і любителі квіткового справи.

Календар пересадки кімнатних рослин на 2018: сприятливі дніКалендар пересадки кімнатних рослин на 2018 рік


За місячним календарем можна обчислити сприятливі дні для висадки квітів, їх пересадки і посіву насіння. Ці дані базуються на зміні фаз земного супутника і їх відповідність знакам зодіаку. Від подібних поєднань і гармонії безпосередньо залежить який чиниться вплив Місяця на життя і розвиток кольорів, їх зростання, своєчасне і тривале цвітіння.


Рослини, пересаджені під час фази зростання Місяця одного з родючих знаків, цвітуть практично весь сезон. Тоді як, якщо пересаджувати паростки в період зростаючого Місяця неплодородного зодіаку, то результату може і зовсім не бути. Така рослина може не вирости зовсім, або не цвісти в принципі. Тому садівникові важливо підібрати найсприятливіший час для кожного процесу, не забуваючи про важливість відповідності періоду робіт за місячним календарем.


Знаки зодіаку і родючістьКалендар пересадки кімнатних рослин на 2018 рік

До родючих знаків гороскопа відносять наступні:

лев;

рак;

скорпіон;

ваги;

телець;

риби.

Супутник в цих знаках надає сприятливу дію на всі рослини, особливо на квіти, а також сприяє їх правильному розвитку.

До категорично неродючим знаків відносять:


овна;

стрільця.Під час розташування Місяця в цих знаках зодіаку, краще відкласти посадку нових рослин. Рекомендується також посилити турботу і догляд за посадженими квітами.

Знаками середньої родючості вважають:

близнят;

козерога;

діву.


Ці знаки зодіаку не сприяють доброму розвитку рослин, але є в принципі прийнятними періодами для незначних процедур в саду. Садіння і пересаджування можуть здійснюватися за умови ретельного догляду за квітами після цих процесів.


Фази і характер впливу МісяцяКалендар пересадки кімнатних рослин на 2018 рікМісячних фаз всього 8:

новий Місяць;

зростаючий;

перша місячна чверть;

прибуває;

повний;

щербатий;

остання чверть;

старіючий.

Для планування посадки рослин кращі дні припадають на перші фази Місяця. У такі періоди супутник Землі сприяє активному зростанню квітів, якщо перебуває в одному з родючих знаків зодіаку. Особливу увагу необхідно приділити розташуванню Місяць у Рибах, Водолії, Телець, Козеріг і Овні. Посадка особливо трепетних до догляду квітів у такі періоди принесе найкращий результат.
Зростаюча Місяць сприяє накопиченню в рослинах життєвої енергії, необхідної для стрімкого і безперервного зростання, а також гарного кольору. Але якщо під час процедур вона буде перебувати в неплодородном знаку зодіаку, то потрібного впливу на рослини надати не зможе. Навпаки, квіти і чагарники можуть хворіти і погано рости.
При убуваючому Місяці про посадку нових рослин краще забути. В цей період допускається лише робота з бульбовими культурами. У такі цикли можна зайнятися доглядом за раніше висадженими рослинами, приділити увагу незначною їх підгодівлею.
Періоди старіючої Місяця як не можна краще підходять для збору врожаю і додаткового догляду за квітами. В такий час можна зрізати бутони, і збирати плоди з чагарників. В рамках додаткового догляду в цю фазу досить поливати і трохи підгодовувати рослини, захищати від комах.
Повний Місяць стане сигналом для більш ретельного поливу та захисту від шкідників. В періоди повного місяця атака різноманітних комах та шкідників на культури посилюється, з-за чого рослини можуть сильно постраждати або навіть загинути. Така фаза – це не найкращий час для пересадки квітів на нове місце, і посіву нових насіння в грунт. Кінцевий результат не буде таким хорошим, як якщо б ви зробили це в початкових фазах супутника. Навіть якщо повний місяць доведеться на фазу одного з родючих знаків зодіаку, рослини не будуть добре рости.Посівний календар квітникаря 2018Календар пересадки кімнатних рослин на 2018 рік


Цей план складається на підставі супутникових фаз і гороскопу на майбутній рік . Календар має вигляд своєрідного графіка на всі місяці з тематичними рекомендаціями і застереженнями. У ньому зазначаються вдалі числа для посадки квітів, дати здійснення посівних процесів, періоди збору плодів, підживлення та інших видів робіт в саду. З його допомогою можна дізнатися, коли краще засіяти насіння цибулинних культур, кучерявих або бульбових рослин, а також зайнятися різними видами робіт з догляду за квітами.

Розрізняють 2 типу квітникарів: кімнатний і садівник-квітникар. Кожен з них працює з різними типами рослин. Зазвичай для них створюється один загальний календар квітникаря, в якому прописані особливості догляду за кімнатними та садовими рослинами. Це зручно для тих, хто поєднує роботу з тими і іншими видами рослин.
У місячному календарі для садівника і квітникаря зазвичай вказується інформація про роботу з рослинами. Так можна точніше визначити сприятливий час для сівби насіння у відкритий грунт, дізнатися, які квіти і коли краще висаджувати, коли зібрати врожай, а коли посилено зайнятися доглядом та приділити більше уваги захисту культур від шкідників.
Для садівників, які працюють з кімнатними рослинами, існує трохи інший графік закономірностей – місячний календар кімнатного квітникаря. Він схожий на той, яким користуються садівники, але все ж інформація в ньому може трохи відрізнятися з урахуванням роботи в тепличних умовах і закритих приміщеннях.
Велика частина інформації по проростанню і висадці рослин в календарях для кімнатних і садових квітникарів практично ідентична. Все тому, що Місяць у родючих знаках однаково добре впливає на всі види квітів і більшу частину рослин. Тому квітникарі, спеціалізуються на одному з типів квітів, можуть користуватися одним і тим же місячним календарем.Місячний календар квітникаря січень 2018Календар пересадки кімнатних рослин на 2018 рік

У січні 2018 року особливу увагу слід приділити пересадці рослин. Найкращий час для планування висадки – це останні числа січня. З 27 по 31 число фаза супутника буде зростаюча, розташована в Тельці.
Цей період циклу Місяця і знак гороскопу відмінно підходять для проведення земляних робіт з домашніми квітковими культурами. Пересаджені в ці числа рослини, в майбутньому будуть добре рости, мати багатий і красивий колір. Саме в січні рекомендується планувати оформлення саду і підбирати квіти для посадки в майбутньому сезоні.Місячний календар квітникаря лютий 2018Календар пересадки кімнатних рослин на 2018 рік

В період 2-го місяця року вкрай не рекомендується займатися пересадкою квітів в саду. Вони ще не зможуть почати рости на новому місці з-за холодів. Цей місяць більше підійде для підготовки до нового сезону.
Почати краще з вирощування в теплиці сортів тих рослин, які мають тривалий період розвитку. До них можна віднести такі популярні квіти, як петунії, канни, лобелії і левовий зів.
17 та 18 лютого Місяць буде знаходитися в Рибах, 21 і 22 – у Тельці, а 25 та 26 лютого – в Раку. Висаджені в ці зодіакальні дні рослини, добре приживуться, оскільки і місячна фаза якраз буде зростаючою. Однак посів насіння в грунт під плівку в цьому місяці рекомендується тільки в місцевостях з теплим кліматом. В холодному поясі висадку необхідно виробляти спочатку в тепличних приміщеннях, а вже в наступні періоди займатися пересадкою.Місячний календар квітникаря березень 2018Календар пересадки кімнатних рослин на 2018 рік

У першому весняному місяці садівники готують розсаду до посадки рослин з тривалим проміжком вегетації. Серед них такі квіти, як нігтики, безсмертник, газанія, айстри, і гвоздики.
В місцевостях зі сніговими завалами в березні місяці посіви виконуються в спеціально обладнаних домашніх теплицях. Висадка розсади в грунт здійснюється тільки при найменшій загрозі впливу холодів наприкінці березня.
Рекомендується не послаблювати пильність і продовжувати постійну турботу за знову висадженими культурами.
Для пересадки кімнатних квітів найкращий час буде з 21 по 31 березня. Особливо сприятливими числами є 252627 і 28 березня. У цей період Місяць буде знаходитися в Рибах і Раку, а фаза супутника – місяць.Місячний календар квітникаря квітень 2018Календар пересадки кімнатних рослин на 2018 рік

Другий місяць весни не підходить для пересадки квітів. У цьому місяці краще приділити увагу вже засаженному рослинами ділянки і зайнятися посадкою деяких трав.
У квітні сприятливо висаджувати папороть з бамбуком, а також здійснювати посадку квітів з цвітінням, що випадає на останні числа серпня – початок вересня.
Сприятливий час для такої роботи випаде на 17 – 24 числа квітня. У цей період фаза супутника – місяць, тому колір буде багатим.Місячний календар квітникаря травень 2018Календар пересадки кімнатних рослин на 2018 рік

Останній весняний місяць підходить для посадки найрізноманітніших кольорів. У травні в грунт вже можна висаджувати розсаду, підготовлену в кінці лютого – на початку березня.
У місцевостях з постійною тінистістю висаджують бегонію або м'яту, а також плющ. На більш освітлені ділянки садять герань, лобелію і портулак.
Роботи з пересадки культур в 2018 рекомендується здійснювати 181920 і 21 травня, але не раніше. Саме в цей час Місяць буде зростаюча і продовжить перебувати в родючих знаках – Раку та Леві.
В останніх числах місяця, вже трохи прогріту грунт, висаджуються прекрасні канни і водяні лілії.
У травні садівники також часто займаються посадкою багаторічних квітів, здатних дати колір лише через 1 рік. Серед них окремо можна виділити гвоздику і алтей.Місячний календар квітникаря червень 2018Календар пересадки кімнатних рослин на 2018 рік

Перший літній місяць підходить для догляду за чагарниками. У цей період можна зайнятися їх розведенням і розмноженням допомогою живцювання. Місяць сприяє особливій увазі до вереску, бузку, магнолії, калину і гортензії.
Місячний календар квітникаря на червень свідчить, що можна висадити такі квіти, як нігтики і братки. Результат особливо порадує садівників, якщо займатися цим з 14 по 17 червня. Висаджені в ці дати рослини, розвинуться швидко, дадуть багатий і красивий колір.
Чагарники, квітучі в квітні, пересаджують тільки до середини місяця. До 17 червня краще постаратися все встигнути, оскільки рослини, висаджені в більш пізні дати, будуть погано рости і не зможуть зацвісти в найближчому сезоні.
У червні 2018 також не можна займатися пересадкою через несприятливе розташування супутника і його спадної фази.Місячний календар квітникаря липень 2018Календар пересадки кімнатних рослин на 2018 рік

Другий місяць літа – це прекрасний час для розмноження кипариси, туї та ялівцю. Відповідними числами для цього стануть 14 і 15 липня. Саме в ці дати Місяць у Леві.
Вкрай не рекомендується займатися розмноженням рослин до або після цих чисел, оскільки молоді паростки можуть навіть не прижитися.
У липні вже починають цвісти петунії, які потребують додаткового догляду та підгодівлі.Місячний календар квітникаря серпень 2018Календар пересадки кімнатних рослин на 2018 рік

Серпень – це сприятливий місяць для пересадки культур. У 2018 році потрібно дочекатися останніх чисел місяця, щоб рослини добре росли на новому місці.
Найкращим часом для пересадки квітів будуть: 222324 252627 і 28 числа місяця. Раніше займатися висадкою в грунт не рекомендується із-за незручного розташування супутника. Крім того, що Місяць буде в новій фазі, вона ще й розташується в Скорпіоні.
Тому в першій половині серпня краще подумати про майбутньому сезоні і планувати висадку нових видів квітів в саду. Наприклад, в мокрий грунт добре висаджувати конвалії і підсніжники.Місячний календар квітникаря вересень 2018Календар пересадки кімнатних рослин на 2018 рік

У вересні заготовлюється розсада цибулинних квітів для майбутнього сезону. Зазвичай садівники працюють з нарцисами, тюльпанами, гіацинтами і крокусами.
Кращими числами для цього у вересні стане період з 20 по 24. Саме в цей період супутник буде знаходитися у Водолії, а потім – у Рибах.
Висадка квітів раніше цих дат може призвести до нерівномірного росту рослин, а також невеликого і неяркому цвітінню. У деяких випадках квіти можуть і зовсім не зацвісти.
Збір насіння можна буде здійснювати весь місяць, у будь-які дні. Місяць і її фази у вересні не матимуть негативного впливу.Місячний календар квітникаря жовтень 2018Календар пересадки кімнатних рослин на 2018 рік


У цьому місяці садівники припиняють ведення робіт на відкритому грунті. Місяць буде знаходитися у Водолії і Рибах з 17 по 21 жовтня, тому в цей проміжок можна ще встигнути посадити цибулинні квіти. Далі починаються роботи по вирощуванню розсади рослин на майбутні сезони.


Місячний календар квітникаря листопад 2018Календар пересадки кімнатних рослин на 2018 рік

У листопаді потрібно приділити більше уваги домашнім квітам. З початку місяця здійснювати їх підгодівлю. Саме тепер догляд за домашніми рослинами повинен стати більш ретельним з-за холодів, відсутність сонця і зменшеній кількості поживних речовин в ґрунті.
Для пересадки квітів сприятливим періодом стане проміжок з 12 по 18 число. В цей час Місяць буде зростаючої і розташується в Скорпіоні.
У 2018 до початку листопада рекомендується завершити пересадку, щоб рослини точно змогли прижитися на новому ділянці. Пересаджувати квіти у листопаді потрібно в тому випадку, якщо живці не переносилися на нове місце в жовтні цього року.
Стресова висадка в останній місяць осені потребує постійного підживлення такої рослини, щоб підтримати його життєдіяльність до наступного сезону.Місячний календар квітникаря грудень 2018Календар пересадки кімнатних рослин на 2018 рік

В останньому місяці року підживлення рослин повинна продовжитися. Особливо ретельно цим потрібно зайнятися 18,19,20 21,22,23 і 24 грудня. У цей період Місяць буде зростаючої і перебувати в Рибах.
Весь місяць за рослинами потрібно ретельно доглядати. Морози можуть завдати квітам непоправної шкоди, а нестача поживних речовин у грунті помітно посилить ситуацію. Тому потрібно стежити за станом рослин, щоб запобігти їх загибель і болючість в майбутньому.

Рекомендуємо для перегляду

Додати коментар
Ваше ім'я: