ГоловнаКонтакти

Історія новорічної ялинки

Рекламний блок

201015-a58ff-51165367--u1e854.jpg

Сьогодні вже важко собі уявити зустріч нового року без красуні ялинки. Між тим історія новорічної ялинки сягає корінням у часи язичництва!

Наші предки здавна наділяли дерева магічною силою, виділяючи в першу чергу хвойні породи: вважалося, що вони користуються особливим розташуванням у Сонця, головного язичницького бога. Адже дерево залишається вічнозеленим взимку і влітку, а значить, в її гілках живуть духи сили і довголіття. У всьому світі ялина шанувалася як символ родючості і вічного життя, тому було прийнято залишати на її гілках різні подарунки. Першими запровадили цей звичай германські народи, пізніше його перейняли англійці і голландці.

4c2432b8478a.jpgВ Росію новорічні традиції привіз Петро I. До цього новий рік зустрічали навесні: вважалося, що з оновленням природи настає новий життєвий період. Святкування зазвичай влаштовували у берези. У 1700 році знаменитий указ Петра Великого «Про святкування Нового року» змінив давні звичаї. У ньому наказувалося: «На знак того доброго починання і нового столітнього століття... знатним людям і будинків нарочитых духовного і мирського чину, перед воротами учинити деякі прикраси з древ і гілок соснових, смерекової і ялинкових, чинити стрілянину з гармат і рушниць... А людям убогим кожному хоча по деревцю або гілці над воротами або над хороминой своєї поставити». Нововведення спочатку не прижилися (як і всі реформи Петра), але вже через кілька років жодне Різдво не обходилося без обряду прикраси ялинки.

На початку XX сторіччя багато колишні звичаї виявилися не в пошані. Торкнулося це і новорічної ялинки. Аж до 1935 року радянські люди Новий рік не відзначали, чари і магія зимового свята взяли вгору, і вічнозелена красуня повернула свою популярність. А в 1949 році 1 січня затвердили неробочим днем.

7e59fc53224235c2b3d580a74c2301d8.jpgЯкщо раніше, коли тільки зародилася традиція відзначати свято під новорічною ялинкою, дерево прикрашали різними ласощами: горіхами в яскравій обгортці і сушеними фруктами, то з часом ялинкові іграшки ставали все різноманітнішими. На гілках новорічної господині стали з'являтися цукерки, вирізані з картону фігурки людей і тварин, ангели і дзвіночки, на верхівці красувалася Віфлеємська зірка. Пізніше європейські склодуви ввели в моду ялинкові кулі. Воскові свічки, які в давнину виконували роль освітлення, замінили сучасні електричні гірлянди.

В радянській Росії іграшки передавали дух часу. Місце ангелів і дзвіночків зайняли скляні солдатики, космонавти, парашутисти, а Віфлеємську зірку змінила червона п'ятикутна. Сьогодні різноманітність ялинкових аксесуарів може задовольнити самий вишуканий смак: ручної роботи, різної фактури, форми і стилю. Процес прикрашання новорічної ялинки перетворюється в справжнє мистецтво, де максимально можна розкрити свій творчий потенціал.

Ті, хто прагне до індивідуальності та креативності у такій справі, як прикраса новорічного дерева, все частіше обирають штучні ялини. Високі і низькі, об'ємні і не дуже, з різних матеріалів вони не тільки дають волю дизайнерської думки, але і вирішують проблему незаконної вирубки лісів, зберігаючи тим самим природні ресурси. Крім того, таке придбання на кілька років позбавляє від необхідності бігати в пошуках свіжозрубаної їли напередодні Нового року. А так не хочеться в найчарівніше свято року створювати собі зайві клопоти!

Рекламний блок

Рекомендуємо для перегляду

Додати коментар
Ваше ім'я:  -
загрузка...