ГоловнаКонтакти

Різдво – канони свята

Рекламний блок

29(2).jpg

Різдво, іноді називається ще «зимової великоднем» - один з найдивовижніших і найочікуваніших свят у світі. Він присвячений народженню Ісуса Христа і відзначається 25 грудня. Російська православна церква, яка використовує юліанський календар, святкує Різдво 7 січня за григоріанським календарем.

Англійське слово Christmas виходить з староанглійського Cristes maesse (Меса Христового), що знайшло вживання вперше в 11 ст. В Німеччині свято спочатку носив назву Weihnachten (Свята ніч). У романських мовах використовується похідна від латинського Dies natalis Domini (День різдва Господа), тобто ll Natale - в італійській La Navidad - в іспанському, а у французькому Nol, також, по всій видимості, запозичене з латинської natalis.

31.jpgНезважаючи на те, що тема Різдва дуже часто зустрічається в старій православній літературі, рукописах, неможливо визначити ні за евангелистским свідченнями, ні з якихось інших матеріалів і традицій точну дату народження Христа. Більш того, докладна розповідь про народження Ісуса Христа наводиться тільки у євангелістів Луки та Матвія, який дійшов і до наших днів: «Пішов також і Йосиф з Галилеї, з города Назарета, в Юдею, в місто Давида, що зветься Вифлеєм, бо він походив з дому й роду Давида, щоб записатися з Марією, зарученою своєю, що була вагітна. Коли ж вони були там, настав час родити Їй; і народила Сина свого Первістка, і сповила Його, і поклала Його в ясла, бо не було їм місця в готелі...». Як відомо, Йосип і Марія прийшли в Вифлеєм з-за переписом населення, оголошеної в Римської імперії. Згідно з розпорядженням імператора, кожен повинен був прийти туди, де він народився. А так, як наші герої були нащадками Давида, то вони прийшли у Віфлеєм.

По Євангелію після народження Ісуса першими з людей йому прийшли поклонитися пастухи, сповіщені про явище ангела. Як оповідає євангеліє від Матвія, на небі з'явилася чудова зірка, яка привела до немовляті Ісусу волхвів. Вони піднесли Христу дарунки - золото, ладан і смирну. Дізнавшись про народження Месії і бажаючи Його знищити, цар Юдеї Ірод наказав убити всіх немовлят у віці до 2 років. Однак Христос був чудом врятований від смерті, тому що ангел повелів Йосипу бігти разом з сім'єю в Єгипет, де вони і прожили до смерті Ірода.

33.jpgЗ к. II ст. до IV ст. Різдво відзначалося 6 січня разом з Богоявленням. Однак, відомо, що після перемоги Костянтина Великого (320 - 353), римська церква встановила 25 грудня датою святкування Різдва Христового. І вже в к. 4 століття все християнське церкви відзначала Різдво саме 25 грудня (крім східних церков, які святкували Різдво 6 грудня). У підсумку в епоху Середньовіччя Різдво стало найбільш популярним святом, продемонстрованим і в церкві, і вдома.

Самий перший гімн, присвячений Різдву Христову «Ісус осяяло всіх» належить Ипарию Пиктавийскому (розум. 368) і, треба помітити, він, як і інші гімни, що існували до 13 ст., носили релігійний характер. Лише після з'явилися більш легкі за змістом твору.

Також і саме Різдво поступово перейшло з суто релігійних подій у розряд популярних, міжнародних свят, створених за церковними канонами!

Рекламний блок

Рекомендуємо для перегляду

Додати коментар
Ваше ім'я:  -
загрузка...