ГоловнаКонтакти

Різдво і Новий рік в Данії

Рекламний блок

Встречаем Новый Год в Дании

Різдво і Новий рік у жителів Данії
найулюбленіші і довгоочікувані свята. Своїми коренями Різдво йде в 960-ті роки, коли король Гаральд Синьозубий прийняв хрещення і зробив християнство офіційною релігією. Таким чином, його історія відноситься ще до епохи вікінгів. Сьогодні це найяскравіше і знакова подія року. А починають готуватися до свят данці з першої п'ятниці листопада, в ці дні міста і селища вже активно змінюються.

За традицією, готуючись до Різдва, данці прикрашають свої будинки, які в підсумку стають схожими на казкові, на дверях обов'язково вішають святкові різдвяні вінки. На вікнах горять свічки - починається Адвент. У різдвяному оформленні переважає національна червоно-біла кольорова гама, що використовується багато прикрас з ялинових гілок і свічок (як воскових, так і електричних), гірлянд, прапорців, паперових фігурок, зокрема гномів.

До речі, гномів тут люблять, різноманітні сувеніри з їх зображенням набувають до свят і прикрашають ними інтер'єр на час Різдва і Нового року. Так, обов'язково дотримується різдвяна традиція, згідно якої потрібно віднести на горище для зберігача будинку - гнома ложку з кашею. У Данії їх називають nisse. Частування необхідно для того, щоб гном захищав будинок і сім'ю від неприємностей. Також маленьким дітям на Новий рік дарують ялинку, зроблену з дерева, або з тканини з выглядывающим з-за неї гномиком. Так як вважається, що маленький казковий герой буде оберігати дитину цілий рік.

Встречаем Новый Год в ДанииМожна зауважити, що раніше в Данії подарунки дітям приносили саме гноми і будинкові, походження цих істот ще з дохристиянської епохи. А образ діда Мороза прийшов в Данію з поштових листівок, які присилаються з Америки емігрантами. Через роки, Санта Клаус став одним з головних персонажів новорічних свят і в його обов'язок тепер вже входить роздача подарунків. Що стосується символу різдвяного свята - ялинки, то за нею зазвичай їдуть на спеціальну плантацію в одне з останніх неділь перед Різдвом. Після цього вдалу поїздку відзначають глюком (підігріте вино з прянощами) і яблучними пончиками. Взагалі особливість різдвяного місяця - безліч застіль в колі друзів і сім'ї, так звані датські ланчі (з 1940 р. влаштовуються навіть на робочих місцях).

Зустрічаємо Новий Рік в Данії

Різдво в Данії - сімейне свято. У більшості будинків різдвяний вечір починається з різдвяної вечері. На святковий стіл подається смажений гусак, качка або свинина з кисло-солодкою капустою і картоплею. Також обов'язковою стравою є рисовий пудинг, який подається в гарячому вигляді як перше блюдо, або в холодному з вишневим соусом замість десерту. У ньому обов'язково повинна бути «на щастя» мигдалина. За традицією за неї вручається марципановий порося. Також обов'язкове різдвяні ласощі - цукерки ручної роботи та переліку печиво.

Встречаем Новый Год в ДанииНовий рік у Данії також святкується з задоволенням і до нього готуються заздалегідь. На святковий стіл найчастіше подають картоплю і рибу, обов'язково повинен бути традиційний пиріг у вигляді конуса kransekage. Відзначається свято майже як у нас. В шість годин вечора до данцям по телебаченню з вітальною промовою звертається королева, опівночі про настання Нового року сповіщають годинник на Копенгагенській ратуші, після чого всі вітають один одного, п'ють шампанське, загадують бажання. Популярні гучні вуличні гуляння, влаштовуються святкові феєрверки.

Якщо у вас величезне бажання зустріти Різдво і Новий рік надзвичайно весело, цікаво, ближче ознайомитися з традиціями самого життєрадісного народу - за даними дослідження Лестерського британського університету в Данії живуть найщасливіші люди на землі, то обов'язково відправляйтеся в Данію. Можна не сумніватися - дні, проведені тут, будуть самими запам'ятовуються, буквально казковими.
Рекламний блок

Рекомендуємо для перегляду

Додати коментар
Ваше ім'я:  -
загрузка...