ГоловнаКонтакти

Новий рік у Китаї

Рекламний блок

7dab6d666b4d252bf7a1d32a686d8bf0.jpg

Китайський Новий рік, в перекладі - «Свято Весни», один з найголовніших і тривалих свят у Китаї. Традиційно він відзначається в перший весняний молодик, яке кожен рік припадає на різні дати (період з 21 січня по 21 лютого). Новорічну пору завершує свято ліхтарів, він припадає на 15-ий день святкування китайського Нового року.

Китайський новий рік найдовший свято в китайському місячному календарі і він досить значущий для місцевих жителів, так як досить повно відображає традиції та культуру країни. Міста помітно змінюються: вулиці і будинки прикрашаються червоними ліхтарями, гірляндами, стрічками з ієрогліфами, на яких написані побажання щастя і удачі.

«Свято Весни» - це, насамперед, сімейне свято, до нього готуються заздалегідь. Закуповуються продукти для святкового столу, в будинках наводиться ідеальна чистота, причому прийнято підмітати підлогу від дверей до центру кімнати. Потім всі ганчірки і волоті ховаються до кінця новорічних свят.

Вважається, що боги під час Нового року облітають будинку китайців і дарують їм пил, що символізує щастя, тому не можна забиратися під час усієї святкової пори, щоб ненароком не вимести щасливі радісні події, які відбудуться в наступному році. Замість ялини в Китаї прикрашають квітами, ліхтариками та гірляндами Дерево світла. Дітлахи з нетерпінням чекають подарунків від Діда Мороза (Дуна Че Лао Рена).

5925_2895.jpg

Всі члени сім'ї за традицією збираються разом, студенти та молодь, які живуть далеко від дому, приїжджають до батьків і беруть участь у підготовці до свята. Святкова вечеря готується за кілька годин до настання Нового року, так як потім прибираються ножі - ними можна ненавмисно відрізати свою удачу. Раніше на святковому столі повинні були знаходитися не менше 12-ти страв, сьогодні цього вже ніхто не дотримується суворих правил сервіровки та оформлення столу немає. Але, приладів на стіл викладається з урахуванням всіх очікуваних близьких і рідних, навіть тих, хто з якоїсь причини не встиг приїхати на свято. Серед обов'язкових страв на півночі Китаю - пельмені (цзяо цзи), їх ліплять всією сім'єю, а на півдні - суп з галушками і довгою локшиною, яка символізує довге життя (хунычунь). Найчастіше китайці готують різноманітні страви з качки, курки, свинини, на їхніх столах багато і солодощів, фруктів. По закінченню святкової вечері - «возз'єднання», у червоних конвертиках лунають «гроші щастя», які, за повір'ям, повинні протягом року приносити удачу. Після традиційного вітання дорослі і діти лягати спати не поспішають, щоб не упустити свого щастя.

За Новим роком наступають три дні (чуї, чуэр, чусань), коли китайці наносять друзям і знайомим візити. Серед подарунків прийнято дарувати парні предмети - вази, кухлі, новорічні картинки няньхуа (народне образотворче мистецтво Китаю, що нагадує по техніці лубок) і т. д. Потім новорічні гуляння тривають ще два тижні, під час яких влаштовуються святкові вистави з екзотичними танцями левів і драконів. Ця традиція сягає корінням у далеке минуле. Танець львів веде свою історію від епохи Південних і Північних династій, коли замаскувавшись під львів, одна із сторін виграла бій - слони супротивників злякалися страшних масок і скинули своїх сідоків. З тих пір на святах китайські солдати виконували танець львів. Танець драконів веде свою історію з 12 століття, через цей обряд люди зверталися до дракону з проханням приборкати вітер і пролити дощ для хорошого врожаю.

slaider-11.jpg

Завершується низка урочистостей Святом Ліхтарів. Ще в 1 в. н. е.., коли в Китаї поширився буддизм, імператор Мін-ді (династія Східна Хань) увів звичай відвідувати в цей день храм і запалювати ліхтарі в знак поваги до Будди. За однією ж із старих легенд - на країну напало страшне чудовисько Ніан, з якими не могли впоратися навіть самі сміливі воїни. Всі будинки замикалися на замки, на вулицях не було ні душі. Одного разу, випадково відкривши двері, за поріг вийшов хлопчик у червоному вбранні. Побачивши його чудовисько видало страшні звуки і зникло - такий ефект справив червоний колір. З тих пір з'явився звичай вивішувати на свята червоні ліхтарики, одягати червоні наряди.

Згідно з ще однією давньою традицією на Новий рік у Китаї прийнято сильно шуміти, тому тут вітається запуск численних петард, феєрверків. За легендою - це час злі духи шукають собі притулок і селяться в ньому, щоб лагодити господарям різні біди. Шум допомагає вигнати злих духів з будинків і раніше, щоб їх налякати, використовували бамбукові палички, які згораючи в печі, видавали сильний тріск.

Щоб по-справжньому ознайомитися з культурою святкування Нового року в Китаї, потрібно приїхати в цю дивовижну країну на Свято Весни. Кожен день буде насичений видовищними заходами: виставами, концертами, виставками, тільки тут ви зможете стати учасником грандіозного сніжно-льодового фестивалю, театралізованого шоу левів і драконів.
Занурившись у казкову атмосферу, де розмиваються межі реальності і казки, які ви точно полюбите цей край з його дивовижними легендами, традиціями, звичаями.
Рекламний блок

Рекомендуємо для перегляду

Додати коментар
Ваше ім'я:  -
загрузка...