ГоловнаКонтакти

Історія ялинкової іграшки в Європі

Рекламний блок

История елочной игрушки в Европе

Законодавиця моди - Європа була авторкою і перших промислових ялинкових іграшок, в тому числі скляних. Хоча історія їх появи була досить не простий і відноситься до першої половини XVI століття, коли стало модним прикрашати до Нового року свої будинки і дерева. До речі, класичні правила прикраси «різдвяного» дерева особливо не змінилися. «Віфлеємська зірка» - на маківці, сьогодні нехай і в іншому дизайнерському виконанні, також актуальна, а «яблука», які уособлюють біблійний заборонений плід - популярні вже не одне століття скляні кулі.

Перші скляні ялинкові кулі були виготовлені в Німеччині

Перші скляні ялинкові кулі були виготовлені в Німеччині в місті Лауш в 1848 році, вони прийшли на зміну срібним зірочкам, мішури (з'явилися в 18 ст.), саморобним тканинним, бавовняним, картонним іграшок, а також солодощів і фруктів, якими прикрашалися святкові їли і дерева. Спочатку це були досить важкі кулі з прозорого або кольорового скла, покриті зсередини шаром свинцю. Зовні кулі прикрашали блискітками, намистинами. Після відкриття в 1867 р. газового заводу, нові технології дозволили виробляти більш витончені тонкостінні кулі різного розміру та дизайну, втім, іграшки не тільки круглої форми: фігурки Санта-Клауса, тварин, риб, глечики, виноградні грона. Свинцеве покриття замінив нітрат срібла. Самі іграшки зовні покривалися срібною або золотою пилом, промалювалися фарбою.

Поступово досвід у лаушских майстрів переймали склодуви інших країн і на початку 20-го століття симпатичні ялинкові іграшки зі скла з'явилися в Чехії (Богемія), Польщі, США, Японії. Пізніше подібні виробництва були створені і в інших країнах. Поступово змінювалася тематика та дизайн виробів. Якщо в перший час в дизайні ялинкових іграшок актуальними були теми: янголята, фрукти, тварини, посуд, на зміну яким прийшли екіпажі, запряжені кіньми, музичні інструменти, ковзани, будиночки, то через буквально кілька років стали прикрашати ялинку скляні дирижаблі, пароплави, інші іграшки з області «техно». Значно змінили ялинкову іграшку майстра Дрездена і Лейпцига, потрібно відзначити, що найбагатші різдвяні базари, на яких широкий вибір найкрасивіших новорічних іграшок там і сьогодні. Ці міста по праву є центрами виробництва ялинкових прикрас Європи.

История елочной игрушки в ЕвропеМода на ялинкові іграшки, в тому числі скляні постійно змінювалася. У зв'язку з цим змінювався дизайн прикрас, їх кольорова гама, матеріали. Довгий час вважалося, що ялинкові іграшки повинні бути яскравими, блискучими, контрастно виділятися на тлі зеленої красуні. До кінця 20-го століття в прикрасі новорічної ялинки стало модним використовувати 1-2 кольору. Тому в Європі у святковому оформленні магазинів і будинків можна було відзначити тенденцію популярних кольорів і поєднань: золотистого, червоного, срібного-синього, сріблястого-зеленого, сріблястого-фукси. Ці колірні варіації актуальні і сьогодні. Але в наші дні, дизайнери стали більше уваги приділяти стилю оформлення приміщень та самої їли. До речі, сьогодні дуже популярним є стилі ретро і вінтаж, завдяки чому у нас з'явилася унікальна можливість повернутися в минуле і більш детально вивчити зразки старовинних європейських ялинкових іграшок, цінність яких зростає з кожним днем.

Рекламний блок

Рекомендуємо для перегляду

Додати коментар
Ваше ім'я:  -
загрузка...