ГоловнаКонтакти

Новорічні традиції різних країн

Рекламний блок

6095_5.jpg

Ошатна ялинка, багатий стіл з незмінними мандаринами і шампанським, несподівано зазирнули на вогник Дід Мороз зі Снігуронькою, феєрверки, веселість і сміх - так прийнято зустрічати Новий рік в Росії. Проте в кожній країні існують свої новорічні традиції.

Одними з найоригінальніших в частині святкування Нового року є англійці, які підходять з особливою увагою до новорічної ночі. В Англії поряд із зеленою красунею ялинкою сусідить омела - магічне, на думку жителів Туманного Альбіону, дерево. Гілочки омели прикрашають весь будинок, вважаючи, що вона принесе в сім'ю удачу і прожене злих духів.

Рівно опівночі, з першим ударом годинника в англійських будинках потрібно відкрити двері у будинку, випускаючи тим самим старий рік, і встигнути впустити новий рік з останнім ударом. У цьому ритуалі беруть участь всі члени сім'ї, крім закоханих, для них встановлено інший новорічний звичай: коли годинник починає свій відлік, пара повинна поцілуватися, та не аби де, а стоячи строго під гілочкою омели. Тільки тоді закохані можуть бути впевнені, що не розлучаться в наступному році.

201015-0ee30-74497865-m750x740-u3e215.jpgПо частині романтики не відстає від Англії і Швеція. Тут напередодні Нового року прийнято дарувати один одному свічки (красиві декоративні свічки, які прикрасять будь-який інтер'єр і можуть бути самостійним подарунком, сьогодні в широкому асортименті у Mister Christmas). Шведи наділяють свічку символом радості і веселощів і дарують її в знак дружби і гостинності.

Творчо до зустрічі Нового року підходять і французи, пригощаючи в новорічну ніч своїх гостей «Королівським пирогом». Родзинка цієї страви в тому, що при його приготуванні в нього кладуть один боб. Того, хто знайде це «сюрприз» в пирозі, оголошують «бобовим королем», звеличують йому почесті і виконують всі го «накази». І звичайно, захований боб принесе знайшла удачу в наступному році.

Гастрономічні сюрпризи популярні в Іспанії та Португалії. Іспанці, наприклад, свято дотримуються новорічного ритуалу з'їдати під час бою годин 12 виноградин, по одній на удар. Кожна ягода символізує місяць у році, тому необхідно з'їсти потрібну кількість – щоб кожен місяць був щасливим. До речі, схожий звичай є і на Філіппінах, тільки там «щасливих» виноградин всього сім.

3186_4.jpgНизку незвичайних новорічних атрибутів продовжує Японія. У Новий рік ні одна японська сім'я не обходиться без... сільськогосподарських грабель. Для будь-якого японця придбати до свята цей новорічний сувенір – священний обов'язок, інакше не буде чим загрібати щастя в Новому році.

А ось жителі Куби напередодні Нового року з особливою ретельністю запасаються водою: в будинку заповнюють весь посуд, яка тільки є. Опівночі ж дбайливо припасені водні запаси дружно виходять на оточуючих – прямо у вікна. Цією традицією кубинці бажають Новому року світлого і чистого шляху.

Рекламний блок

Рекомендуємо для перегляду

Додати коментар
Ваше ім'я:  -
загрузка...