ГоловнаКонтакти

Новорічні феєрверки

Рекламний блок

Новий рік - самий довгоочікуваний і улюблене всіма свято, тому його зустрічають емоційно, шумно, використовуючи всілякі новорічні оформлювальні засоби. Найбільш видовищне і запам'ятовується з них - феєрверк, історія виникнення якого сягає корінням у далеке минуле.

Феєрверки з'явилися кілька століть тому, і хоча точні дати невідомі, але до наших днів дійшли достовірні відомості, що феєричні вогняні шоу влаштовувалися під час релігійних свят, на честь королівських осіб, знатних городян і послів ще в Середні століття.

Новорічні феєрверки

Найбільш винахідливим у проведенні феєричних шоу здавна вважалася Італія. Країна карнавалів славилася своїми незвичайними феєрверками, які надавали святу особливий колорит і були атрибутом престижу. У той час феєрверки обходилися дуже дорого і влаштовувати їх могли собі дозволити лише заможні особи. До речі, саме в Італії до н. 16 століття було опубліковано перше керівництво по запуску феєрверків «De la pirotecnika». «Феєрверк триває не довше, ніж поцілунок коханої, зате обходиться дорожче, ніж утримання коханки», - зазначив у передмові до своєї книги Ваноччио Бирингуччи.

У Росії розвиток мистецтва піротехніки більше пов'язане з ім'ям Петра I. Феєрверки в основному влаштовувалися на російські свята. Так в 1690 р. в селі Воскресенському на честь масляної відбулося грандіозне свято, який завершився видовищним феєрверком, яке тривало дві години. У той же день був запущений ще один феєрверк, підготовлений 17-річним Петром I, він тривав більше трьох годин. З кожним роком «вогненні забави» ставали більш винахідливими і барвистими. Так через три роки в тому ж Воскресенському на масляну була запалена піротехнічна фігура Геркулеса, який роздирає пащу лева, що символізує силу «потішного» війська. Петро I за свою винахідливість і незвичайну ідею отримав від цариці Наталії Кирилівни в подарунок сержантський мундир Преображенського полку.

В наслідок барвисті феєрверки стали невід'ємною частиною свят. Вогняні шоу демонстрували міць російської армії, перемогу над ворогами. На подібні піротехнічні шоу цар грошей не шкодував. При однією з невдалих грошових витрат, Петро I зауважив: «Краще б ті мільйони на феєрверк издержаны були, б щось дивне і пам'яті гідна річ була». В історії мистецтва феєрверку VIII століття став особливо значущим у стрілки Василівського острова на 1000 палях був побудований піротехнічний театр, який обслуговували 600 фахівців. «Театрум» розташовувався між Кунсткамерою та Петропавлівської фортецею. Другою столицею феєрверків стала заміська резиденція Петра - Петергоф. Подібні свята були його предметом гордості і вражали своїми масштабами і незвичайними ідеями іноземних гостей. «Важко собі уявити, яка маса пороху исстреливается за бенкетами та розвагами, на урочистостях і салютах, бо в Росії порохом дорожать не більше, ніж піском», - писав датський посланник.

Сьогодні феєрверки прикрашають офіційні свята, весілля, світські заходи. Піротехнічні шоу, звичайно ж, є обов'язковим атрибутом і Нового року. У містах і селах в 12 годин ночі починається святковий феєрверк. Кожен може спробувати себе в якості піротехніка - взяти участь у яскравому шоу та запустити свої ракети, салюти, петарди. Звичайно, при цьому обов'язково потрібно дотримуватися інструкцій з безпеки, щоб не піддавати ризику себе і близьких людей.

Навчитися запускати красиві новорічні феєрверки не складно, головне знати кілька основних правил: передмовою до вогняного шоу зазвичай є запуск, так званих, «фонтанів» (однієї або різної висоти, з ефектами блискучих іскор, що видають тріск і свист). Добре виглядають «фонтани», розташовані по флангах. Потім в хід йдуть салюти середньої потужності, не піднімаються занадто високо. Після яких запускаються феєрверки, що піднімаються на висоту 20-30 метрів. Тобто батареї працюють по наростаючій. І кульмінаційний момент - запуск салютів великої потужності може підтримувати батарея салютів меншої сили, яка буде створювати додатковий фон на нижньому рівні. Обов'язково слід враховувати час роботи кожного феєрверку, щоб дія не переривалося паузами. Піротехнічне шоу буде цікавішим і яскравішим, якщо використовувати кошти з різними ефектами - за формою, звуку і мерехтіння.

Внесення в новорічну програму піротехнічного шоу додасть святу особливу емоційне забарвлення. Корпоративний захід, або зустріч Нового року в сімейному колі стане завдяки ефектному дійства воістину незабутньою. Тим більше, що радісна гучна зустріч Нового 2014 року вітається символом року - Конем, що віддає перевагу всьому новому, сміливому і динамічному.
Рекламний блок

Рекомендуємо для перегляду

Додати коментар
Ваше ім'я:  -
загрузка...