ГоловнаКонтакти

Новорічні традиції народів світу

Рекламний блок

201015-67779-51774401-m750x740-u240a5.jpg

Новий рік - свято інтернаціональний, але відзначають його в різних країнах по-своєму. Італійці викидають з вікон старі праски і стільці з усієї південної пристрастю, жителі Панами свистять і включають сирени на машинах, а на Еквадорі головним новорічним атрибутом є нижня білизна – символ любові і грошей.

У юдеїв 2013 рік настав 17 вересня – в перший день місяця Тишрей. Рош ха-Шана, єврейський назва нового року, переводиться як «голова року» і відзначається два дня. В цей час кожен чоловік повинен допомогти нужденним, згадати всі погані вчинки за минулий рік і попросити бога про очищення душі і щастя для рідних. В їжу прийнято вживати солодкі частування, утримуючись від гострих і гірких.

201015-91e4e-39035035-m750x740-u54c0e.jpgЦікаві традиції зустрічі свята в Японії. 108 ударів дзвону повідомляють жителям країни висхідного сонця про настання Нового року. За давнім повір'ям, кожен дзвін вбиває один з людських пороків. Їх, як вважають японці, усього 6: жадібність, злість, дурість, легковажність, нерішучість і заздрість. Але кожен із факторів має 18 відтінків – ось за ним і дзвонить японський дзвін. Найпопулярніший новорічний аксесуар – граблі, щоб було чим загрібати щастя. А якщо в перші секунди нового року засміятися – це принесе удачу.

Індія – країна контрастів і новорічні звичаї там також незвичайні. Хоча б те, що індуси святкують новий рік 8 разів, вже відрізняє індійське свято від інших. Влітку, наприклад, – свято Лорі, на якому прийнято спалювати старі речі, сухі гілки, солому. Восени індуси відзначають Дівалі – свято вогнів, запалюючи на даху будинків і підвіконнях у новорічну ніч тисячі світильників.

201015-715e4-39035042-m750x740-u7b822.jpgВ Європі святкування нового року у багатьох країн сильно відрізняється. Наприклад, в Австрії прийнято посилати поштові листівки з традиційним символом щастя – четырехлистным конюшиною, а на новорічному столі обов'язково має бути заливний порося – якщо з'їсти шматочок від нього шматочок, весь наступний рік будеш щасливим.

По всій Англії настання нового року супроводжується дзвінкими ударами дзвону. В цю хвилину закохані, щоб ніколи не розлучатися, обов'язково повинні поцілуватися під гілкою омели – це дерево вважається магічним. Зі святкових страв головними є індичка з каштанами під соусом і солодкий пудинг. Цікаво те, що саме в Англії зародилася традиція обмінюватися вітальними листівками.

А ось в Угорщині в першу хвилину нового року прийнято оглушливо свистіти в дудочку або ріжок. Вважається, що свист відганяє від оселі злих духів і закликає удачу і благополуччя. Готуючись до свята, угорці не забувають про магічну силу новорічних страв: квасоля і горох символізують силу духу і тіла, а яблука обіцяють красу і любов.

Ближче всіх до російським новорічним традиціям болгарські. Там, як і у нас, новий рік – це сімейне свято, з ялинкою, подарунками та колядками. Але є у болгар і свої особливості. Рівно в 12 годин господиня будинку розрізає пиріг, «начинений» сюрпризами. Кому дісталася монета – чекай багатства, гілочка троянди – скоро прийде любов.

Новорічні звичаї у кожного народу світу свої, і всіх їх запам'ятати навряд чи вдасться. Головне, що об'єднує цей свято – радість і тепло, які люди дарують одне одному, і бажання почати нове життя з першого дня в календарі!

Рекламний блок

Рекомендуємо для перегляду

Додати коментар
Ваше ім'я:  -
загрузка...