ГоловнаКонтакти

Зодіакальний календар

Рекламний блок

0_9ecb4_a1e52e09_XL_new(1).jpg

На протязі всього існування людства зоряне небо вабило людей своєю загадковою і таємничою красою невідомістю. Стародавні люди були повністю впевнені в тому, що все, що відбувається на Землі послане з небес. Так як в ті далекі часи ще не існувало годинників і календарів, наші предки орієнтувалися в просторі, вивчаючи правильне «читання» зоряного неба.

Археологічні розкопки довели той факт, що ще як мінімум за 2500 років до н. е. поділ неба на сузір'я вже існувало. З тих пір людство не раз намагався розставити все по місцях на небосхилі. Таким чином, був створений зодіакальний календар.

Незважаючи на величезну кількість зірок, людям вдавалося легко в них орієнтуватися, завдяки властивій зіркам незмінності взаємного розташування. З'єднання зірок допомогою уявних ліній народжувало у свідомості запам'ятовуються фігури - обриси казкових тварин і міфічних персонажів.

401_4.jpgВчені вважають, що перші сузір'я були знайдені народами, що населяли долини Нілу (Єгипет), Тигру і Євфрату (Ірак), Інду (Індія). Повітря там набагато прозоріше, ночі - темніше і чистіше, і отже, зірки - яскравіше, ніж в північних регіонах.

У давнину, щоб встановити календар, жерці спиралися на Сонце і Місяць, так як на Землю впливають саме ці зірка і супутник, і вони ж створюють атмосферу на планеті. Звідси будується і календар. У ньому 365 днів, а у космограмі (карта неба із зафіксованим розташуванням планет і зірок на момент народження людини) 360 градусів. Є така легенда, що Земля рухалася швидше й встигала обійти Сонце не за 365, 360 днів. А Місяць обертався навколо Землі повільніше - 1 оборот за 30 днів, але насправді вона проходить за 28 днів. Округлили числа для того, щоб було зручніше 360 ділити на 30. Таким чином, аура Землі розділилася на 12 секторів - 12 знаків зодіаку - 12 місяців. Так виник зодіак - спосіб поділу зоряного неба на дванадцять частин.

404_4.jpgЗодіак у перекладі з давньогрецької означає «коло життя». Протягом усього життя людина в своєму розвитку проходить 12 етапів, відповідних знаків зодіаку. Кожна з дванадцяти частин дістала назву одного з сузір'їв. Були обрані саме ті сузір'я, через які проходить екліптика - річний шлях Сонця щодо зірок. Це: Овен, Телець, Близнюки, Рак, Лев, Діва, Терези, Скорпіон, Стрілець, Козеріг, Водолій і Риби. Оскільки повне коло - це 360 градусів, кожен з знаків Зодіаку містить 30 градусів.

Зодіак подібний сітці або вимірювального приладу, створеного для того, щоб спостерігати за рухом небесних тіл навколо Землі і визначати їх положення. Зодіак являє собою коло, розташований між Землею і Сонцем, всередині якого можна відзначати рух планет і зірок. Завдяки цьому геніальному винаходу, люди в давнину могли не тільки спостерігати за рухом небесних тіл, але також вимірювати їх. Люди скористалися зодіаком як інструментом, щоб з точністю передбачати появу тієї чи іншої зірки в певну пору року, в певному секторі зодіаку.

Кожен знак зодіаку, будучи пов'язаний з тим чи іншим періодом року, повинен був визначати і явища, події, характерні для цього періоду. Поява на небі, наприклад, Козерога відразу після заходу Сонця віщувало розлив Нілу. Коли вода у цієї найбільшої єгипетської річці доходила до свого найвищого рівня, на вечірньому небі з'являвся Водолій. Сузір'я Риби вказувало на те, що з настанням розливу з'являлася можливість видобутку багатих уловів. Схід же на вечірньому небі Овна повідомляв про те, що стад овець вже можна виходити на готові пасовища. Телець попереджав про те, що обсохшая земля потребувала обробітку. А якщо на вечірньому небі з'являлися Близнюки, то польові роботи пора було закінчувати і чекати врожаю пшениці.

Назви сузір'їв і пов'язані з ними легенди дають людині можливість познайомитися з світоглядами, культурою багатьох давніх народів світу, а значить, сузір'я являють собою не тільки об'єкти астрономічних досліджень, але і найбільшу складову історії світової культури.

В залежності від часу появи на світ кожен, хто живе на землі людина народжується під своїм знаком зодіаку. З давніх років людям хотілося заглянути в завтрашній день і дізнатися, що його чекає у майбутньому. Особливо з настанням нового року люди звертаються до знаків зодіаку, щоб дізнатися, яким для них буде майбутній рік: які перспективи їх чекають в роботі, коли краще здійснювати великі покупки і коли можна зустріти свою любов!

Рекламний блок

Рекомендуємо для перегляду

Додати коментар
Ваше ім'я:  -
загрузка...