ГоловнаКонтакти

Новорічні герої різних країн

Рекламний блок

ahomefortheholidays72.jpg

В різних країнах світу традиції зустрічати Новий рік відрізняються один від одного, але в одному вони схожі - очікування дива з'являється у кожного, незалежно від національності, віку та статі. А самий головний постачальник щастя в Росії Дід Мороз – сивочолий старець, який в новорічну ніч ходить по домівках, роздаровуючи довгоочікувані подарунки – кожному по заслугах. У кожної країни є свій чарівник, і його прообразом можуть бути несподівані персонажі. Ну що ж, почнемо знайомство?!

Санта Клаус (північноамериканський казковий персонаж) – самий відомий після російського Діда Мороза новорічний герой. Він живе в Лапландії, роз'їжджає на санях, запряжених оленями, любитель димохідних труб та різдвяних шкарпеток, куди і розкладає свої подарунки. Сучасний вигляд у нього досить солідний: сиве волосся, охайна борода і вуса, червона куртка, штани, ковпак, на носі окуляри. Таким образом він зобов'язаний американському художнику Хандону Сандблому, який в 1931 році намалював серію зображень Санта-Клауса для реклами «Кока-коли». Санта Клаус також популярний в Канаді та Австралії (з-за спеки він одягнений у сорочку та шорти).

HesMakingaList&CheckingitTwice72.jpg Папа Паскуаль – найближчий родич Санта-Клауса і, мабуть, один з самих незвичайних новорічних персонажів. Живе він в Латинській Америці, може виглядати зовсім по-різному, але впізнати його не складно, так як тато Паскуаль пересувається виключно на ходулях. Углядівши його, жителі Еквадору, Колумбії, Куби і Панами не виявляють особливої радості, а навпаки, починають свистіти і кричати, і навіть стріляють з рушниці! І все тому, що папа Паскуаль уособлює собою старий рік, який не бажає йти. Папа Паскуаль майстер по запуску феєрверків, це його улюблена розвага.

Хотейшо, Сегацу-сан і Одзе-сан - родом з Японії. Хотейшо – древній бог з очима на потилиці, саме він головна дійова особа на зимовому святі. Поклоняються йому все: від мала до велика, просячи щастя і удачі в новому році. Хоча час не стоїть на місці, і у Хотейшо кілька десятиліть тому з'явилися конкуренти – Сегацу-сан (старий у синьому кімоно) і Одзе-сан (одягнений, як американський Санта Клаус). Вони ходять з вітальними промовами по домівках цілий тиждень перед Новим роком. А от подарунків дітям не дарують – за них це роблять батьки.

Юль-Томтен – гном, який приходить на різдвяні свята в кожен шведський будинок (за образом нагадує нашого будинкового), і підкладає до печі дітям солодощі, іграшки та ялинкові прикраси, розписані золотом. Він живе в лісі, в його підпорядкуванні знаходяться сніговик Дасті, відьми, ельфи, тролі і інші мешканці чарівного царства.

HolidayDelivery72.jpgПер Ноель і Шаланд нерозлучна французька парочка. Пер Ноель відвідує тільки старанних дітей, він під'їжджає до будинку на ослику з великою плетеним кошиком подарунків, він розкладає їх у шкарпетки, розвішані перед каміном. Шаланд ж спеціалізується на хуліганів, пригощаючи їх порцією різок. Втім, якщо заспівати пісню чи розповісти вірш, він змінить гнів на милість і обдарує неслухняних дітей подарунками. До речі, Пер Ноель відвідує і іспанців.

У італійців Діда Мороза заміщує Баббо Натале, як дві краплі води схожий на Санту Клауса, він роз'їжджає з подарунками на санях, запряжених північними оленями. У голланцев – чорношкірий Сінтер Клаас, який припливає на кораблі з чорношкірими слугами.

У Греції на свята приходить Святий Василь. Він не подорожує санях, і не спускається по димоходу. Святий Василій носить костюми різних квітів, схожих на одяг священика, на голові шапка, нагадує тіару. Подарунки Святий Василій як такі не дарує, вважається, що найкращий подарунок – гарне слово, справа і віра Христова.

Святий Миколай дарує радість маленьким жителям Бельгії та Польщі. Він разом з прислужником Пітером розкладає подарунки в чобітки і шкарпетки, спеціально приготовані дітьми. Одягнений в білу, розшиту золотом мантію єпископа.

Найскромнішими новорічним персонажем у світі прийнято вважати чеського Ежишека – підкидаючи подарунки, він ретельно ховається від людей, тому його ніхто ніколи не бачив.

Самий сімейний Дід Мороз – якутський Дід Дьыл: у нього є дружина, три дочки, двоє онуків і навіть бик.

Father Christmas – Батечко Різдво (Англія), Шо Хін, Шен Дань Лаожэнь (Китай), Даїд-на-нолаг - Батько Різдво (Ірландія), богиня Лакшмі (Індія), «Дядо Коледа» або «Дядо Мраз» (Болгарія)...Імена казкових персонажів різні, відрізняються образи і поведінку новорічних героїв. Але всіх їх об'єднує одне – вони є незмінною складовою різдвяних і новорічних свят, приносять з собою радість, веселощі, а також вселяють в людей віру в краще, очікування чарівних чудес!

Рекламний блок

Рекомендуємо для перегляду

Додати коментар
Ваше ім'я:  -
загрузка...