ГоловнаКонтакти

Святкування Нового року після Революції 1917 року

Рекламний блок

2da22b9dc68e.jpg

У Росії, завдяки указу Петра I від 1699 року Новий рік стали святкувати в ніч з 31 грудня на 1 січня, починаючи з 1700 року. Однак, далеко не кожен знає, що після Революції це свято деякий час взагалі не відзначали. І, що примітно, тільки у ХХ столітті Новий рік став воістину всеросійським святом. Що особливого сталося після Революції 1917 року, до яких змін у підході до святкування Нового року це призвело і чим це обернулося для нас - ось те, про що варто дізнатися детальніше.

1917 рік Росія (в ці часи Російська Імперія) зустріла на цілих 13 днів пізніше, ніж більшість європейських країн, тому що ми все ще жили за юліанським календарем. Можна сказати, що завдяки зміні влади в результаті революції, ми зараз живемо за одним календарем з Європою: рішенням в. І. Леніна з 1918 року в Росії скасували юліанський календар, помилка застосування якого вже накопичила 13 днів, і ввели в обіг григоріанський. А ось відзначати Новий рік в той час перестали - це свято набуло неофіційний характер. Тим більше, що Різдво Христове тоді вважалося куди більш важливою і значущою подією.

У середині 30-х років традиція Новорічного свята повернулася в країну. Можна сказати, що Новий рік у Росію повернув В. В. Сталін: розпорядження партії та уряду «Про святкування Нового року у СРСР» вийшло в 1937 році. Тоді ж пройшла перша офіційна Новорічна ялинка, яка відбулася в залі Будинку Спілок. На верхівці святкової ялинки красувалася знаменита червона зірка.

2d580fb041ae(1).jpgЦікавий факт, що роком раніше, а саме 31 грудня 1935 року, було зроблене перше в історії Росії новорічне радіо привітання, адресоване коли той дрейфував полярникам. Його передав голова ЦВК СРСР Михайло Калінін на хвилях далекого зв'язку. Потім воно стало щорічним і навіть всесоюзним.

Під час Великої Вітчизняної війни теж традиції цього свята не залишалися осторонь. У дитячих садках дітям дарували подарунки: кому цукерки, кому пряники. Іншими словами, вибирали з отриманої гуманітарної допомоги, що більш або менш підходила на роль новорічного подарунка. Ветерани війни розповідають, що на фронті не забували про це свято і прикрашали ялинку тим, що було: дротом, картоном, бинтами, ватою, гільзами і навіть погонами. Парашутист, підвішений на ниточках – найвідоміша ялинкова іграшка часів війни.

9cf5e8d9d4bf(2).jpgДо 1947 року люди виходили на роботу вже 1 січня, а 23 грудня було прийнято офіційне рішення зробити перший день кожного нового року святковим і вихідним. Ну а далі святкових і вихідних днів ставало все більше. Так, 2 січня набуло статусу вихідного дня в 1992 році, а у 2005 році до них додалися 3, 4 і 5 січня. Зараз же всі росіяни відпочивають з 1 по 8 січня.

Що стосується новорічних традицій, то їх так багато, що все не перелічити. Багато з них запозичені. Приміром, наряджати ялинку - західна традиція. Походження Діда Мороза взагалі було зумовлено давнім слов'янським фольклором. Але радянські новорічні традиції прижилися в сучасній Росії найкраще. Наприклад, з часів правління Петра і та інших реформаторів у нас залишилися феєрверки. Шампанське, мандарини, бенгальські вогні та хлопавки, новорічне звернення глави держави і бій курантів – це теж все залишилося нам у спадок від радянських часів. Ну а пісню «У лісі народилася ялиночка» знає кожен дорослий і дитина!

Новий рік був, є і буде одним з найулюбленіших свят більшості часів і народів. Кожен рік, загадавши заповітне бажання під бій курантів, люди сподіваються на краще, і нехай це «краще» неодмінно трапиться в житті кожного з нас!

Рекламний блок

Рекомендуємо для перегляду

Додати коментар
Ваше ім'я:  -
загрузка...