ГоловнаКонтакти

Святвечір – опис і святкування

Рекламний блок

dziewczynka-lalek-dom.jpg

Святий вечір - святий вечір, день напередодні Різдва. Назва свята походить від слова «сочиво» - так на Русі називали кашу, приготовану особливим способом з медом і фруктами. Саме вона була основною стравою за день до Різдва - нічого іншого в їжу вживати не належало. Заборона знімався з появою першої зірки - Віфлеємської, адже саме під нею народився Ісус Христос.

День напередодні Різдва проводили цікаво, він був наповнений різними традиціями, прикметами та обрядами.

З ранку у Святвечір в хатах було прийнято мити підлогу і стіни, шкребти стіни, натирати їх ялівцем. Навівши чистоту в домі, йшли паритися в лазні. А з вечора починалися колядки - особливий обряд, зберігся до наших днів. Молоді хлопці та дівчата збиралася великими компаніями, вбиралися, запрягали в сани, куди саджали Коляду - одягнену в білі одягу ляльку - і йшли колядувати. З піснями, танцями вони заходили до кожної хати, вітали господарів з передднем Різдва, а ті у відповідь обдаровували їх солодощами, грошима і кутею - тієї самої кашею з медом.

Коляда, Коляда
Подай пирога.
Не даси пирога -
Ми корову за роги.
А даси пирога -
Повний двір живота.

d3b32a6a7e0eb752cb808da488698bc55f34d4139029702.jpgПрацювати у Святвечір не належало - жінки готували їжу до святкового вечірнього столу, молоді дівчата ворожили. На стіл, покритий соломою, а поверх неї скатертиною, ставили кутю і свічку. З-під скатертини виймали соломинку і ворожили: виявиться довга - народиться хороший хліб, а коротка - до неврожаю.

В ніч на Різдво, за народним повір'ям, творяться всякі чудеса. Вважається, що «отверзаются» небеса, всі земні води, джерела, джерела і колодязі наділяються чарівної цілющою силою, а якщо загадати бажання, воно обов'язково збудеться. Існує звичай виходити в різдвяну опівночі в полі і дивитися в небо: поглядам людей, що живуть праведним життям, відкриваються небесні висоти немислимою краси.

1356035227_25.jpgВвечері палили вогнища, що пов'язувалося з уявленням про відродження сонця, про початок нового сонячного року. Відводилася особлива роль і дітям: вони залазили під стіл і починали «цыкать», щоб весь рік добре неслися кури. У цю ж ніч рясно годували худобу, а курей, навпаки, намагалися не годувати. Вважалося, що цим відбивалася в них полювання копатися в городі.

Рекламний блок

Рекомендуємо для перегляду

Додати коментар
Ваше ім'я:  -
загрузка...