ГоловнаКонтакти

Традиції і дата святкування Червоної гірки в 2017 році

Рекламний блок

Є у нашого народу свята, суть яких мало хто знає досконально, але навіть і без цього такі дні користуються загальною любов'ю і шануванням. До одного з них, безсумнівно, відноситься Червона гірка. Відзначається в першу неділю після Великодня, цей день має непросту історію, в якій переплітаються язичницькі і православні вірування. Відповідаючи на питання, коли і якого числа Червона гірка в 2017 році, коротко торкнемося її витоки, прикмети, пов'язані з нею і дамо оцінку сучасного значення, яким наділений це свято. Адже все це пов'язано з нашими коренями, споконвічної культурою і може бути дуже цікавим для тих, хто хоче розширити свої знання про цьому цікавому святі.венок из красных маков


Отже, якщо вам цікаво дізнатися про святі Червона гірка в 2017 році (відповімо відразу, що точна дата святкування цього дня – 23 квітня), а також все, що з ним пов'язано, читаємо далі.

Язичницькі витоки

В давнину на Русі це свято знаменував приходу весни. У цей день вшановували Ярила – бога сонця, коли чесної народ збирався на гучні гуляння з піснями, танцями, жартівливими іграми і цілком серйозними змаганнями. Одягались ошатно, у найкращу одежу. Дівчата прикрашали себе стрічками, намистом, намагаючись виглядати гарніше всіх. Не відставали від них і хлопці. З дівчат вилазила Лада, вважалася розпорядницею свят. Вона заводила пісні, хороводи, починала гри.

У цей день у всіх будинках обов'язковим атрибутом вважалися «сонечка» - круглі, по можливості блискучі предмети, які символізували собою сонце. Основним продуктом, з якого готували святкові страви, яйця. З них робили яєшню, запікали в золі, просто варили, пекли пироги з яєчною начинкою, знову ж дотримуючись важлива умова, – щоб ці страви були круглої «сонячної» форми.

Головним мотивом всіх пісень було закликання весни.

Весілля на Червону гірку – навіки разом

На це свято прийнято було засилати старостів і грати весілля, вперше після тривалого Великого Посту. Вважалося, що створена в це свято сім'я буде міцною, дружною, непорушною довіку. Як і все, що прийшло до нас з домострою, такий підхід мав суто економічне підґрунтя. Поповнення сім'ї ще на одну людину означало ще одні робочі руки, з допомогою яких можна було значно збільшити обсяг виконуваної роботи.

Сидіти вдома в цей день і не виходити в пошуках своєї другої половинки вважалося поганим знаком. Для хлопців це означало негарну рябую дружину, а для дівчат ладила так і залишитися самотньою.

Весілля у першу неділю після Великодня збирала небачена кількість бажаючих одружитися. Тому церковні служителі не могли охопити всіх молодят, звідки і пішло повір'я – пощастило одружитися на це свято , - повік не розлучитеся.


 • У цей день дівчата і хлопці, які шукали свою долю, відправлялися в гості до молодої сім'ї, створеної на початку року. Там холостих обов'язково пригощали крашанками.
 • Наречена на закінчення весільного бенкету діставала з коси стрічку і обвивала їй коси незаміжніх дівчат, бажаючи їм швидкого заміжжя.
 • Наречений ловив кому втікачів позбирати! перед ним врозтіч хлопців і дівчат. Ті, кого він спіймав першими, могли сподіватися на швидке укладення шлюбу.
 • На вінчання в церкві був переодягнений чаклун, що здійснював спеціальні обряди на достаток і щастя в домі молодих. Так, у кожному кутку хати він малював пальцем хрест, а під подружнє ложе ставив спеціальну посудину, наповнену травным збором і заклинаннями на щастя.
 • Повір'я і прикмети – залучаємо удачу

  Цікавлячись, якого числа буде Червона гірка в 2017 році, корисно було б знати деякі прикмети, пов'язані з цим днем, що прийшли до нас з глибокої давнини.

  Наприклад, у народі вірили, що прості ритуали допоможуть забезпечити достаток в сім'ї, захистити від зла, а ворожіння підкажуть, яким буде наступний рік, судилося бути щастя і злагоди між подружжям.

 • При бажанні приманити багатство вмивалися водою, якої до цього помили ікони. Причому обов'язковою умовою такої дії було збереження в таємниці, інакше весь ритуал втрачав свою силу.
 • Удача і щастя ловилися у цей день за допомогою монетки, кинутої в колодязь, річку, озеро, ставок.
 • Здоров'я дарували старанні молитви до Господа. Народ вірив, що хвала і прохання, возносимые Богу в цей день, доходять до Всевишнього швидше, адже у цей день усім людям допомагають донести їхні слова померлі родичі.
 • У деяких регіонах Росії ходили на цвинтар пом'янути покійних рідних і близьких. Цей звичай виявився досить стійким до випробування часом, – так продовжують робити досі в багатьох областях нашої країни.
 • З природного або зробленого руками пагорба катали яйця, спеціально красившиеся до цього дня бажано в червоний колір. Скатившееся без тріщин яйце вважалося ознакою успіху і везіння на весь наступний рік. Також перевіряли себе і дружини, скачуючи поряд 2 яйця, якщо ті йшли пліч-о-пліч – жити мирно і в злагоді, якщо ні, – то будуть часті сварки і суперечки.
 • народные гуляния

  Православні традиції в Провідну неділю

  Задаючись питанням, коли і якого числа настає православна Червона гірка в 2017 році, відразу виникає бажання дізнатися, а як цей день відзначається в церковній традиції, і що він, власне, означає.

  У православ'ї цей день називається Фоміним неділею в честь Фоми невіруючого, який засумнівався в тому, що Господь воскрес. Всевишній явився сомневающемуся Хомі саме в цей день, що і дало назву цьому святу, а наступна потім тиждень називається Фоміної.

  У церкві на Червону гірку, також як і багато століть тому, будуть проводитися спеціальні богослужіння, а також лунати просфори з витягненим з середини м'якушкою. Називається така просфора «антидор». Вона приймається на схрещені долоні, причому права повинна бути зверху і з'їдається такий дар тут же в церкві.

  Як би не намагалася офіційна церква викорінити в народі язичницькі корені цього свята, зробити до кінця це не вдається досі. Занадто сильні вірування предків, ніби генетично закладені в нас. Тому це свято і залишається унікальним поєднанням язичництва і християнства, сконцентрувавши в собі віру в найкраще, нове, надію на щастя, достаток, душевний згоду з Богом, світом і собою.


  Дізнавшись, на яке число потрапляє дата святкування Червоної гірки, тепер буде легше і цікавіше підготуватися до цього дня. Ви зможете вкласти в нього більш глибокий духовний зміст, заглянути в себе, і зайвий раз навести порядок в серці, викинувши звідти всі образи, залишивши лише місце для любові і віри.

  Рекламний блок

  Рекомендуємо для перегляду

  Додати коментар
  Ваше ім'я:    -
  загрузка...