ГоловнаКонтакти

Свято Благовіщення Пресвятої Богородиці в 2017 році

Рекламний блок

Свято пресвятої Богородиці або Благовіщення – це один з найбільш шанованих християнами свят, що належать до дванадесяті неперехідним, тобто дата його є стабільною, причому, як у католиків, так і православних.явление ангела Богородице


Для того щоб дізнатися, якого числа буде Благовіщення в 2017 році, необхідно зрозуміти, що це за свято і від чого залежить дата його святкування.

Історичний екскурс

Виходячи з історичних джерел, офіційно свято пресвятої Богородиці був призначений державним указом імператора Юстиана в VI столітті. За іншими відомостями свт. Кирилом Єрусалимським свято було встановлено вже в IV столітті.

Проте знайдені на стінах римських катакомб сцени Благовіщення, що відносяться до II століття, свідчать про більш давнє шанування цього свята. Відомо, що він входив у число трьох головних, які присвячувалися Божої Матері у часи папи Сергія І (650-вересень 701 року).

Якщо про значення Благовіщення в IV-V століттях збереглося не так багато джерел, то починаючи з VIII століття всі візантійські пам'ятки вказують на те, що свято пресвятої Богородиці ставився до найважливіших богослужінь, здійснюваним в конкретний день.

Сьогоднішнє іменування свята Благовіщення Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії було таким не спочатку. У стародавніх трактатах до VII століття зустрічаються такі назви, як «Привітання Марії», «День привітання», «Зачаття Христа», «Початок спокутування» та інші.

Свято Благовіщення 2017-му році

Явище Благовіщення було описано в Євангелії від Луки, де говориться, що в місто Назарет до Діви Марії був направлений архангел Гавриїл з милостивої звісткою про те, що вона буде матір'ю Ісуса Христа Спасителя людського, сина Всевишнього Господа. А сталося це на 6-й місяць після зачаття святого Іоана Предтечі. Гавриїл повідомив Марії «Радуйся, благодатна» - така перша добра новина для людства після гріхопадіння. Ось як описує ці події святим Лукою.

Марія була дочкою галилиян Іоакима і Ганни, які народили її в похилому віці. Возрадуясь появи дитини, вони дали обітницю віддати свою дочку до служіння Богу. Таким чином з трирічного віку Марія виховувалася священнослужителями, зростала благочестивої і смиренної дівою.


За іудейськими законами з 14-ти років дівчина повинна була виходити заміж, проте Марія побажала служити тільки Господу і дала обітницю безшлюбності. Тоді священики вирішили передати її старому Йосипа, щоб він дбав, зберігаючи її дівицтво. Марія стала жити у теслі Йосипа, проводячи дні і ночі в молитвах, трудах праведних і вивчення священних книг.

Коли архангел Гавриїл з'явився з звісткою про те, що Марія «благословенна між жонами» і зачне в утробі Сина Божого, вона не могла зрозуміти, як це станеться, так як вона дала обітницю залишитися дівою. Архангел пояснив, що на неї зійде Святий дух і «осінить Тебе». Вважається, що після знаменних слів Марії: «Се, раба Господня; нехай буде Мені по слову твоєму» і відбулося зачаття.

Щоб дізнатися, якого числа буде свято пресвятої Богородиці в 2017 році, необхідно розуміти, що він нерозривно пов'язаний з іншим головним святом усіх християн – Різдвом Христовим. Як відомо, до пологів жінка виношує дитя 9 місяців, свято народження Всевишнього відзначається 25 січня у католиків і 7 січня у православних християн. Можна точно підрахувати дату Благовіщення за 9 місяців до Різдва за юліанським чи григоріанським числення.

Церковний календар чітко вказує, якого числа буде Благовіщення не тільки в 2017 році, але і всі попередні і наступні роки. Ця дата не змінюється вже з 560 року і відзначається за юліанським календарем 25 березня або за новим стилем (григоріанським календарем 7 квітня.

Зазвичай свято пресвятої Богородиці випадає або на дні Великого посту, або у великодні торжества, а іноді збігається з Великоднем. Таке з'єднання двох великих свят називається «Кіріопасхою» і відзначається більш урочисто. Під час служби до великодніх піснеспівів приєднуються благовіщенські.

Це цікаво: рідко, але іноді бувають винятки дату святкування Благовіщення. Так, наприклад, в 2016 році, католицьке Благовіщення співпало з днем Страсної П'ятниці і було перенесено на понеділок, через два воскресіння після Пасхи.

Коли Благовіщення припадає на дні посту, можливо послаблення в строгості його дотримання: у цей день дозволяється вживати рибу і пити червоне вино.картина Фра Беато Анжелико

Основний зміст свята

Свято пресвятої Богородиці має багатоплановий зміст. З одного боку це чудова звістка про народження Всевишнього, який стане Спасителем людства. Друга думка, яку несе цей день – свято свободи волі.

Чудесне зачаття Діви Марії відбулося тільки після її вільної згоди на те, щоб стати матір'ю Месії. «Так буде мені по слову Твоєму» - ці слова були приречені в плоть. Таким чином, друге значення свята полягає в тому, що людина здатна змінити світ з власної волі, дарованої йому духом Господа.

Народні прикмети та повір'я

У цей день належить не працювати: «Птах гнізда не в'є, дівчина коси не плете». Час потрібно проводити в молитвах і смирення. Звичайно, сучасна людина не може повністю відмовитися від роботи, так як можуть виникнути складності по службі. Але після того, як будуть закінчені всі невідкладні справи, необхідно присвятити залишок дня покаяння і молитви.

Так як цей день припадає на весняний час, то в старовину він був нерозривно пов'язаний з новим періодом оновлення природи. На Благовіщення в останній раз зазивали весну, палили багаття, спалюючи зиму, а також випускали на волю голубів та інших птахів з кліток.

Вважається, що сварка в цей день може привести до тривалого розриву, можливо, назавжди. Позичати гроші на Благовіщення - погана прикмета, а віддати борг, навпаки, хороша. Забороняється шити, в'язати, взагалі працювати з нитками, щоб не переплутати життєві нитки. Треба бути обережнішими з вогнем, навіть гарячі страви краще приготувати заздалегідь.


З народних прикмет відомі наступні: якщо в цей день іде дощ, то весна буде короткою, сонячна погода – до посушливого літа, а похмурий день – до поганого врожаю.

Рекламний блок

Рекомендуємо для перегляду

Додати коментар
Ваше ім'я:  -
загрузка...