ГоловнаКонтакти

Коли Вербна неділя в 2017 році?

Рекламний блок

Православні християни дотримуються давніх традицій і шанують великі свята, які дійшли від предків через століття. Одні дати залишаються незмінними, а інші є перехідними, в залежності від певної важливої події. У віруючих вже зараз виникає питання, якого числа Вербну неділю в 2017 році, оскільки його святкування залежить від Пасхи.верба под лучами солнца


Екскурс в історію

Вербну неділю відзначається щороку за тиждень до Пасхи, а в 2017 році випаде на 9 квітня. Прийнято приносити з церкви освячені гілочки верби, які залишаються в будинку на весь рік як символ жертви Ісуса Христа. За повір'ям в цей день Син Божий відвідав Єрусалим, де його радо вітали місцеві жителі. Для них це було справжнє свято, тому Месію вони зустрічали пальмовими гілками. На території, де проживали слов'янські християни, пальми не ростуть, а символом перемоги Христа є верба.

Незважаючи на урочистість свята, Вербну неділю вважається трагічною датою. Люди радіють в очікуванні перемоги Ісуса над ворогом, але вже через кілька днів божевільна юрба буде вимагати розп'яття Месії. Господь все-таки здобув перемогу над Темрявою ціною життя власного Сина, який спокутував гріхи людства. І кожен, хто прийме цю жертву, отримає життя вічне – про що свідчить свято Вербну неділю.

Звичаї та традиції

Відзначати Вербну неділю в 2017 році будуть за сформованими правилами. З суботнього вечора віруючі направляються з гілочками верби в храм, щоб залишитися там до ранку. Священик окропить гілля свяченою водою, що означає – свято настало. Парафіяни повинні стояти з палаючими свічками всю службу, пам'ятаючи про входження Сина Божого в Єрусалим.

Оскільки дата Вербної неділі в 2017 році випадає на 9 квітня, саме в цей день християни можуть прийти в церкву, якщо не встигли на всеношну. Священнослужителі повторно окроплюють вербні гілки святою водою та проводять літургію. Свято потрібно провести в тихому сімейному колі, як і личить благочестивим людям. До того ж триває самий строгий пост, на який випадає важлива дата. Необхідно відійти від суєти, частіше молитися і думати про вічне життя після перебування на землі. Ніхто не знає, якого числа і в якому році завершить цей тлінний шлях, тому вже зараз важливо подбати про гідне відповідає перед Господом за свої справи.

Християнство прийшло на територію київської Русі, тому довгий час перепліталося з язичницькими звичаями. З цієї причини будь-який православний свято доповнено і народним колоритом:

 • Гілочками верби в неділю прикрашають домашні ікони. Або ставлять у вазу без води – так гілки простоять не тільки в 2017 році, але і в наступному.
 • Існує звичай вкладати вербні гілки в руки померлих родичів, щоб ті могли зустріти ними Месію на небесах.
 • Глава сім'ї зобов'язаний освяченими гілками символічно побити домашніх тварин, родичів і худобу. Дата володіє певною силою, яка передається гілках верби. Цей ритуал допоможе захистити від пристріту, псування, темних сил і недуг в 2017 році.
 • Дітей до року прийнято купати у відварі гілок верби, щоб вони росли здоровими. Дата обряду в 2017 році випадає на 9 квітня.
 • Також 9 числа можна невеликі послаблення в їжі, незважаючи на суворість посту і обмеження. Всі віруючі можуть побалувати себе рибою в честь свята Вербну неділю в 2017 році. ваза с веточками вербы

  Народні прикмети

  Щоб злі сили не змогли увійти в будинок, прийнято брати гілки тільки зі здорових і молодих дерев без пошкоджень. Не можна зрізати гілки верби, що стоїть біля кладовища, або у якої утворилося дупло. Слід обходити стороною і ті дерева, гілки яких схиляються над водою. Прикмети кажуть, що на них могли ночами розгойдуватися русалки і водяні.


  Для зміцнення здоров'я прийнято і в 2017 році ковтати 3 нирки від верби. Ритуал також сприяє залученню удачі. У посівний сезон слід перед виходом в поле увіткнути кілька вербового гілля в землю для майбутнього багатого врожаю. Прикмети, що стосуються Вербної неділі в 2017 році, підказують, як швидше вилікуватися. Потрібно спекти пиріг з нирками верби або додавати в чай – і хвороба відступить.

  В цей день не можна готувати гарячі страви і працювати, тому до святкового столу все купувалося заздалегідь. Прикмети поширюються і на щастя в особистому житті:

 • Для посилення фізичної сили хлопці носять вербні нирки при собі;
 • Дівчатам верба допомагає зачаття малюка.
 • Якщо мучить мігрень, допоможуть прикмети на Вербну неділю в 2017 році:

  Потрібно розчесати волосся зі словами: «Йди, вода, землю, неси за собою біль». Потім покласти гребінець у воду і поливати нею дерево верби.

  При ясній і теплої погоди люди вірили в багатий врожай і хороше літо. Вважається, що вербні гілки здатні уберегти хлібне поле від пожежі, а оселю від блискавок. Прикмети допомагають привернути удачу:


 • Напередодні свята жінка повинна спекти таку кількість хлібців, скільки в родині чоловік. В один з них кладеться невелика монетка.
 • Кому попадеться сюрприз, того чекає успіх і щастя.
 • До багатства саджали в свято будь-яке кімнатна рослина з м'ясистими і великими листками. Однак не всі наважуються на такий експеримент: якщо квітка зів'яне, все життя пройде у бідності і злиднях. Не кожен готовий заздалегідь дізнатися негативний пророцтво, тому ця прикмета поступово йде в минуле.

  Рекламний блок

  Рекомендуємо для перегляду

  Додати коментар
  Ваше ім'я:    -
  загрузка...