ГоловнаКонтакти

Про початок та традиції Великого посту в 2017 році

Рекламний блок

Великий піст 2017, Чотиридесятниця – це одна з найголовніших і тривалих постів у християнстві. Він зустрічається в православній, католицькій, в давньосхідних церков і протестантських конфесіях.


Великодній піст (так як триває до Великодня) знаменує покаяння людини за гріхи, прагнення до набуття духовності через деякі обмеження в повсякденному житті і відмову від окремих видів їжі.

Великий піст був встановлений церквою на згадку про поневіряння по пустелі Ісуса Христа, який протягом 40 днів, незважаючи на спокуси диявола, відмовляв собі в їжі, їжі і різних утіхах. Закінчується Великий піст Великоднем.церковные свечи

Коли починається піст?

В самій назві посту - «Чотиридесятниця» - закладена інформація про кількість днів, протягом якого він триває. Таким чином, тривалість посту становить близько 40 днів, фактична кількість днів залежить від конкретної релігійної конфесії.

Цікаво: цей кількісний символ «сорок» зустрічається в назві Великого посту по латині – quadragesima, в італійській мові quaresima (quaranta – сорок), по-грецьки ???????????? (сороковий), а також у французькому, іспанському, хорватською та інших європейських мовах.

Визначено, що початок посту не може бути раніше 15 лютого, а закінчення не пізніше 7 травня.

Отже, з якого числа починається Великий піст у 2017 році у православних християн?

Дата посту щороку розраховується церквою за певною схемою, піст перед Великоднем 2017 року розпочнеться 27 лютого і триватиме шість седьмиц, які іменуються за порядковим номером, плюс ще Страсна седмиця. Таким чином, тривалість православного посту становить 48 днів, датою його закінчення стане 15 квітня, а неділю 16 квітня – буде днем свята Великодня.


За чотири тижні до початку посту віруючі готуються до ключового його змістом – покаяння. Кожен тиждень іменується по-своєму, і таїть особливе сакральне значення і відрізняється дотриманням певних традицій і норм поведінки.

Перша седмиця називається «про Закхее» і означає «звільнення від того, що володіє нами», тобто в цей тиждень християнин повинен спробувати подумки або вголос побажати собі налаштуватися на духовне очищення і аскетизм.

Друга седмиця іменується «про мытарях і фарисеях» і знаменує собою відмову від лицемірства. Прагнення покаятися гріхи має йти від серця, бути щирим. На цьому тижні дозволено вживати скоромну їжу, в тому числі по середах і п'ятницях.

Третя седмиця «про блудного сина» знаменує собою дві важливі чесноти віруючого: покаяння і прощення. Блудний син через страждання прийшов до батька з покаянням, а той, у свою чергу, також потерпаючи, простив його.

Четверта седмиця «про Страшний Суд». Цей період означає важливість доброчесного життя християнина незалежно від майбутніх благ, тобто творити добрі справи за велінням душі, а не за майбутнє спасіння. На цьому тижні можливе вживання м'яса та інших м'ясних продуктів.

П'ята седмиця – «М'ясопуст» або Масляна. У цей тиждень християни розговляються перед самим суворим постом, дозволяється їсти рибу, яйця і молочну, але забороняється вживання м'яса («м'ясо відпускаю»). При цьому в середу і п'ятницю годиться приймати їжу один раз на день – за вечерею. Закінчується підготовчий період перед постом «Прощеним Неділею, коли кожен повинен покаятися в гріхах і попросити прощення у близьких і всіх, кого свідомо чи мимоволі образив.

Таким чином, ці кілька тижнів часткового самообмеження забезпечують поступовий перехід віруючих до аскетичного способу життя під час тривалих сорока днів.постные блюда в пасхальный пост

7 правил Великого посту

Одним з назв Великого посту є Строгий, так як цей період накладає певні обмеження не тільки стосовно їжі, але і в способі життя.

Багато хто звик думати, що Великий піст полягає в обмеженні в їжі. Варто лише дотримуватися пісного харчування і відмовляти собі в шкідливою, звичної їжі. Однак це зовсім не так. Пісну їжу можна назвати харчуванням, при якому можливо схуднення, але мета посту в очищенні душевного стану людини.

Що можна і неприпустимо для людини, який постует?

 • Почати пост, неодмінно, варто з причастя і сповіді. Коли ви це зробите, то зрозумієте, що означає і несе в собі душевну «полегшення».
 • Не потрібно лихословити. Дуже часто люди не можуть передати, висловити думки, переживання і почуття без лихослів'я. Зважившись на посаду, людина має через усіх сил намагатися не лихословити, як би важко йому не було.
 • Думки повинні бути чесні. Не потрібно таїти образи, тримати злість, не мстити, не думати про погане. Також потрібно позбутися від заздрощів, зла, не брехати. Погані помисли і думки потрібно відпустити, боротися з ними, адже вони можуть зламати вас, і зіпсує життя.
 • Допомагайте людям. Якщо вас попросять про допомогу, то зробіть все можливе, постарайтеся допомогти людині, а не відмовляти. Ви щиро повинні хотіти допомогти нужденному і зробити не примусово все можливе. Після такого вчинку, вам стане тепло і приємно від того, що ви змогли допомогти і згодилися в сформованій ситуації.
 • Постарайтеся відмовитися від свят. Не варто влаштовувати великі, гучні веселощі і вечірки. Безсумнівно краще віддати переваги перегляду спокійних, улюблених фільмів або почитати улюблену книгу.
 • Забудьте про шкідливі звички. Це чудовий привід зробити крок до здорового, повноцінного способу життя і душевного спокою. У Великий піст неприпустимо вживання спиртних напоїв, так само потрібно відмовитися від куріння.
 • Відкладіть на час тілесні втіхи. Відмовившись від них, ви заробите неповторне бажання, що згодом принесе вам незабутнє задоволення.
  Важливо: протягом усіх 48 днів необхідно дотримуватися повна відмова від їжі тваринного походження, м'яса та його похідних. В деякі дні є заборона використання масла рослинного походження, а в окремі дні – голодування.

  Ви зрозумієте, що завдяки Великому посту, ваше життя, безсумнівно, повністю змінилася, і забудете про минуле способі життя. Ви усвідомлюєте, як ви змінилися , який працю проробили і як ви виросли над колишнім собою. Якщо ви будете дотримуватися правил посту, то напевно помітите, як перетворилися на оновленого людини!

  овощное блюдо

  Розклад

  Весь піст в 2017 році можна умовно розділити на 7 тижнів, найсуворішими є перша і остання.

  1 тиждень: у понеділок забороняється будь-яка їжа, у вівторок можна вживати лише хліб та воду, в середу та четвер – допускається сироїдіння, в п'ятницю дозволяється термічна обробка їжі, а у вихідні можна додавати масло і випити трохи вина.

  2-6 тижня: по понеділках, середах і п'ятницях - сироїдіння, у вівторок і четвер можна варити їжу, по вихідним додавати масло і вживати вино. Виключення складають церковні свята: Благовіщення, дозволяється варена їжа без олії, риба, у Лазареву суботу, можна включити в раціон ікру, а в останню неділю, Вербне, риба.

  Страсний тиждень: у понеділок, вівторок і середу дозволяється сира їжа без олії, у четвер – варена з маслом і вино (в пам'ять про тайну Вечерю), в п'ятницю необхідно повністю утриматися від прийомів їжі, в суботу можна їсти сиру їжу без масла і трохи вина.

  У дні сироїдіння можна вживати мед, горіхи, сухофрукти, овочі і фрукти, хліб. В інші дні допускаються крупи, макаронні вироби. Молоко, яйця, м'ясо, курка, риба і морепродукти заборонені.

  Як виходити з Посту

  Великий Піст вимагає жорстких обмежень їжі. Організм відчуває гострий дефіцит білкової їжі, проте поповнювати його потрібно дуже обережно. У Великдень не рекомендується вживати більше двох яєць. Білок потрібно включати в раціон поступово, щоб не викликати у стресової реакції організму.Для чого людство ось уже стільки століть піддає себе такого катуванню душі і плоті? Адже зовсім не просто змінити звичний спосіб життя, позбавляючи себе задоволень, світських утіх, радості від спілкування з друзями, смачної їжі і пиття.

  Для сучасної людини період Великого посту має велике значення. Цей час необхідно для того, щоб відмовляючись від багато чого, що становило приємну сторону життя, переключити споглядання всередину своєї душі. Проводячи дні в молитвах і смиренні, ведучи аскетичний спосіб життя, людина повинна навчитися аналізувати свої вчинки для того, щоб надалі знайти в собі сили сказати «ні» можливим спокусам, які можуть привести його до вчинення неправильних кроків.


  Пройшовши через страждання, пов'язані з дотриманням посту, християни повинні навчитися забувати і прощати образи, відмовитися від агресії, допомагати стражденним. У цей період корисно згадати про те, що крім розважальних закладів існують місця, де живуть нещасні люди, яким потрібна підтримка: дитячі будинки, хоспіси, лікарні, притулки та інтернати. Це час можна присвятити благодійництво та жертовності, наповнити своє життя новим змістом допомоги ближнім.

  Рекламний блок

  Рекомендуємо для перегляду

  Додати коментар
  Ваше ім'я:    -
  загрузка...