Старий Новий рік 2017 Півня

Старый Новый год 2017

ЗМІСТ

 • Яким буде Старий Новий рік 2017 – витоки і традиція
 • Трохи інформації по традиції святкування
 • Святкування торжества в інших державах світу та Європи
 • Яким буде Старий Новий рік 2017 – витоки і традиція

  Ви коли-небудь замислювалися про те, яким буде Старий Новий рік 2017, в чому полягає його унікальна традиція, витоки, звідки взагалі взявся цей свято? Якщо так, то неодмінно ознайомтеся з наданою нижче інформацією, створеною спеціально для тих, хто цікавиться цим питанням. Отже, є Старий Новий рік, звичайне свято, тільки святкову не за новим, а за старим стилем, коли ще був актуальний саме юліанський календар.

  З якого числа прийнято починати відлік, в який день? Перехідним періодом вважається ніч 13-14 січня кожного року, за новим стилем. У цей же самий день, початок Нового року за старим стилем будуть святкувати і в 2017 році, не відхиляючись ні на мить від встановленої традиції. Варто в якості цікавої інформації також зазначити, що саме по собі словосполучення позиціонує як оксюморон, так як містить в собі відразу два протиріччя.  Трохи інформації по традиції святкування

  Ви, напевно, хочете дізнатися, коли виникла така дивовижна і особлива для слов'ян традиція? Спочатку варто відзначити, що дане свято вважався неофіційним фактично у всіх без винятку народів СРСР, а також ряду інших держав, які вже раніше міняли літочислення. У слов'ян зміна часу і перехід на григоріанський календар відбулися в 1918 році, якраз після розпаду Російської імперії і встановлення правління РРФСР. Якщо проводити аналогію з сучасним торжеством, то, як раз час, коли наступає Новий рік за новим стилем (ніч 31 грудня-1 січня) повністю відповідає неофіційною дату святкування Старого Нового року (13-14 січня).

  Старый Новый год 2017

  Продовжуючи розглядати історію, можна виявити:

 • Після 31.01.1918 фактично відразу настала нова дата – 14.01.1918, так що цій традиції всього трохи менше 100 років.
 • Однак позиції РПЦ не змінилися, і як раз в самий перший день Старого Нового року триває активне святкування дня Обрізання Господнього, а також віддається пам'ять Василю Великому, як одному з ідолів цієї релігії.
 • Разом з тим, день Старого Нового року не є новоліттям, воно відзначається в іншу дату, а саме 1.09 (або ж 14.09).
 • Розглядаючи виникнення культури святкування Нового року в цілому, можна відзначити, що в Росії дане свято отримало такий статус, починаючи з 1700 року, згідно з указом імператора Петра 1. Таке рішення було приурочено їм як знак єдності з представниками інших європейських країн.
 • Що примітно, указ був опублікований царем 20.12.1699 року, а до нього, це свято відзначали 1 вересня, а ще раніше, до настання 1492 року це була дата 1 березня.
 • Святкування торжества в інших державах світу та Європи

  Для деяких людей буде повною несподіванкою, але святкування Нового року сьогодні актуально і у низки інших країн. Наприклад, у державах, таких, як Новоросія, Україна, Вірменія, ряді інших колишніх республік СРСР, згідно зі статистикою соціальних опитувань, щорічно дату 13-14 січня відзначає близько 40% населення. Якщо розглядати держави Прибалтики, а також регіони далекого зарубіжжя, то свято відзначають у них тільки колишні емігранти з СРСР. Однак не варто забувати, дана традиція і календар були не тільки у «прямих нащадків» Союзу, а також у ряду інших країн Європи.

  Старый Новый год 2017. Какого числа

  Югославія, яка з недавнього часу розпалася, також відзначає дане свято у встановлений час. До прикладу, сьогодні, зустріти захоплені восклики у людей з нагоди святкування Старого Нового року можна як в Чорногорії, так і Сербії. Що примітно, у сербів свято називається Новим роком (але природно вже Сербським). Аналогічне свято є і в Македонії, де жителі з радістю відносяться до вказаної події і цілком задоволені самим фактом його існування і такого нововведення.

  Швейцарія, як не дивно, також святкує Старий Новий рік, правда в трактуванні жителів даної країни він позиціонує вже як день Святого Сильвестра. Прийнято відзначати його жителями окремих кантонів країни, виключно німців. Якщо проводити аналогію з Росією, то це не несе в собі ніяких релігійних слідів, або ж підтексту, а навпаки, просто виражає факт неприязні жителями переходу на новий календар. У протестантській вірі цей перехід був здійснений в 17-18 століттях, і протягом всього наступного часу не втратив своєї актуальності.

  Країни Африки: Туніс, Алжир, Марокко, де святкування Нового року здійснюється строго по берберською календарем. Фактично він являє собою певну форму традиційного раніше юліанського календаря, за винятком порівняно невеликих відмінностей. Правда, в Алжирі ця дата встановлена не 14, а 12 січня, що пов'язано з величезною кількістю різних помилок.

  Ну і нарешті, святкування проходять і в Японії, де сам Старий Новий рік називається «риссюн», і символізує собою деякий початок весни. Як можна помітити, у різних культур своя особливість відзначати цей день.


  Рекомендуємо для перегляду

  Додати коментар
  Ваше ім'я: