ГоловнаКонтакти

Православна Пасха 2017 - Велике свято

Рекламний блок

Православная Пасха

ЗМІСТ

 • Історія і символи
 • Як визначається дата свята
 • Як правильно готуватися
 • Цікаві факти і прикмети
 • Відео
 • «Свято Пасхи становить серце православ'я» - Сергій Булгаков. Ці слова як не можна точно відображають значення цього дня для християн усього світу. Православна Пасха 2017 року стане черговим, але незабутнім і унікальним у своєму роді вдень, коли всі без винятку віддають данину жертві Ісуса заради порятунку людства. Для справжніх прихильників віри ця дата символізує ще й початок чергового року, нової віхи в історії православ'я, очищення від гріховних думок, прощення поганих вчинків.

  Історія і символи

  Саме слово «пасха» має грецькі корені, і в буквальному перекладі означає «перехід через», «проходження повз». Свято ж був названий так на честь того, що людство в цей день перейшло, минуло смерть і знайшло нове життя. У кожної народності історія його виникнення, символи та традиції свої. Єдине одне – давні корені і особлива радість, з якою зустрічають цей день.  Мало хто знає, що в Росії, задовго до появи християнства, було свято під назвою Пасхет. У слов'янських ведах (найдавніших історичних хроніках) він описується як початок нової епохи для давніх русичів. Наші предки високо шанували своїх Богів – Сонце і Місяць. Згідно з їх твердженням, в цей день родини змушені були перейти на нові землі через пролившегося з неба вогняного дощу – результату непримиренної війни між Богами. Але нові землі, всупереч їхнім побоюванням, принесли благополуччя, багаті врожаї, мир і спокій в життя наших предків. Свято припадав на початок весни і був символом початку нового життя.

  Православная Пасха 2017

  Пізніше, в період становлення християнства, багато традиції язичництва, які не вдавалося викорінити, були переграні під нову релігію, до їх числа увійшов і Пасхет. З древніх символів і обрядів до нашого часу дійшли і не втратили актуальність і популярність традиція розведення пасхального вогню, яскраві барвисті прикраси, всенародні святкування.

  Головні символи Пасхи незмінніі вже багато тисячоліть. Більшість із них прийшли в нашу історію з язичницьких часів.

  Сучасні традиції Язичницькі аналоги
  Наявність ікони з ликом Ісуса спасителя Зображення бога Ярило
  Запалення пасхальної свічки з церкви Вугілля святкового багаття приносили в будинок
  Забарвлення яєць в яскраві кольори Вони ж служили оберегом від зла в давнину
  Паска Пиріг для домового

  Єдині традиції, обряди і символи і у православних, і у іудеїв, і у католиків, а суть полягає в очищенні і початку нового етапу життя. Різниця ж їх в маленьких і незначних нюансів, назвах і часу проведення.

  Як визначається дата свята

  День настання воскресіння Ісуса Христа визначається за спеціальною схемою-таблиці, яка називається Пасхалія. У 2017 пасха припадає на 16 квітня. У цю складну систему розрахунків входять декілька величин, від взаємодії яких залежить точна дата. Православна церква в розрахунках використовують Юліанський календар, а католицька – Григоріанський. Своєрідною точкою відліку до того терміну, якого числа настане великоднє Воскресіння, є дата весняного рівнодення.

  Як правильно готуватися

  Святу передує своєрідний підготовчий період – Страсний тиждень. Кожен її день має своє значення, йому відповідають певні традиції.

 • Понеділок – початок підготовки будинку до знаменної дати.
 • Вівторок – повинна бути приведена в порядок весь одяг.
 • Середа – потрібно позбутися сміття і прибратися на прибудинковій території, у дворі.
 • Четвер – прикрашають будинок, ходять в баню, готують яйця і паски.
 • П'ятниця (страсний) – день печалі. Не можна виконувати ніяку роботу по дому, особливо ту, де використовуються будь-які ріжучі і колючі інструменти та приладдя.
 • Субота – на богослужіннях висвітлюється традиційна великодня їжа, в будинках йдуть останні приготування.
 • Неділя – проходять святкові церковні і світські заходи.
 • Спочатку, в іудейському християнстві, не виникало сумнівів у тому, коли починається і закінчується Великдень – дата була встановлена точно. Воскресіння Ісуса святкувалося 14 Нісана. Крім цього, передвеликоднього тижня, як такої, не було. На пряме входження в традиції язичницьких ритуалів і обрядів вказує те, що в розрахунках використовуються сонячний і місячний календарі.

  Православная Пасха в 2017 году. Какого числа в России

  Цікаві факти і прикмети

  За тисячоліття цей унікальний свято обросло безліччю традицій, легенд і казок. Фарбування яєць – самий давній і самий загадковий обряд. Згідно з однією з легенд, він прийшов до нас із Стародавнього Риму. У 224 році нашої ери, в день народження правлячого в той час імператора Марка, його слуги виявили яйце незвичайної забарвлення – в червоних плямах. З тієї пори, нібито, і прийнято дарувати на Великдень яскраво розфарбовані курячі яйця.

  Багато класики літератури розповідають у своїх творах про це свято. Але сама загадкова алегорія – роман «Майстер і Маргарита». Хоча в романі явно не зазначено на тимчасову зв'язок між подіями твору і реальним часом, достеменно відомо з ремарок автора до рукопису, що дія розгортається під час великоднього тижня, а бал планується на той час, коли буде день воскресіння Ісуса.

  В православ'ї не прийнято сльозами поминати померлих близьких під час передсвяткового тижня. Для того щоб закликати їх в будинок, порадувати частуванням і добрими словами, прийнято розвішувати на вікнах рушники – вишиті хрестом вафельні або полотняні рушники. Могили відвідують через 7 днів після дня воскресіння Христа.

  Залишки страв до святкового столу не прийнято і навіть гріховно викидати або згодовувати тваринам. З давніх часів все, що не було з'їдено, закопували на городі чи в полі. Вважалося, що таким чином задабривалась земля, і забезпечувався багатий урожай.

  Чи вірити дотримуватися традиції – це особистий вибір кожного з нас. Але, згідно з проведеними статистичними дослідженнями, за останні два десятиліття число віруючих росіян збільшилася вдвічі! Навіть законодавчі збори вже не раз піднімала питання про те, щоб зробити це свято державним і приурочити до нього офіційні вихідні дні.

  Рекламний блок

  Рекомендуємо для перегляду

  Додати коментар
  Ваше ім'я:    -
  загрузка...