Імена хлопчиків по місяцях на 2017 рік за православним календарем

Имена мальчиков по месяцам на 2017 год по православному календарю

ЗМІСТ

 • Небесний покровитель для народженого на початку року
 • «Весняні» діти
 • Святий покровитель для «літнього» хлопчаки
 • Осінні покровителі для хлопчиків
 • Ім'я для народженого в грудні
 • Здавна існує православна традиція – називати новонародженого на честь святого. Сьогодні мода на давній звичай повертається. Малюк отримує не просто ім'я, а оберіг. У нього з'являється святий покровитель. Імена хлопчиків по місяцях на 2017 рік за православним календарем – це великий список.

  Гортаючи перелік, батьки орієнтуються також на історичну підоснову і значення. Наприклад, сьогодні багатьох хлопчаків називають «Захар», що означає «пам'ять Божа». Серед рідкісних і красивих імен, до яких стали звертатися – Мирон і Єлисей. Згідно з православним календарем, при виборі потрібно звірятися з датою народження дитини і вибирати те, що є в цьому місяці.

  Небесний покровитель для народженого на початку року

  Якщо січень обіцяє поповнення в родині, пора заглянути в церковний календар. Згідно з православною традицією, у цьому місяці хлопчика можна називати Іллею, Тимофієм, Гнатом, Марком, Артемом, Петром, Веніаміном. Серед старовинних і рідкісних імен – Серафим, Климент, Сава, Прохор, Себастьян, Нифонт, Никанор. Якщо хочеться чогось сучасного, вибирайте серед Сергія Юрія, Миколи, Костянтина, Єгора.

  Імена святих вказані в календарі церкви неспроста. Вони означають, що можливий святий покровитель народився в цей же час. При хрещенні не потрібно міняти мирську форму імені. Пам'ятайте, що «святий покровитель» і «янгол-охоронець» відрізняються. Перший стає небесної захистом людини, а другий приходить при народженні і буде поруч незалежно від хрещення.

  Якщо малюк вибрав для появи лютий, вибір імен теж великий. Серед варіантів – Арсеній, Макарій, Євген, Максим, Георгій, Геннадій, Цибулі, Степан, Василь, Адріан, Елладий. Серед святих виділяється Макарій, який здійснював багато зцілення і провів в пустелі 60 років, перебуваючи в постійній розмові з Господом. Добре відомий і Григорій Богослов, архієпископ Константинопольський. Він прославився численними богословськими справами та проповідями.

  Имена мальчиков по месяцам на 2017 год по православному календарю

  «Весняні» діти

  Якщо народження випадає на березень, придумати ім'я для хлопчика буде теж нескладно. Зазвичай дитину називають на честь святого, чию пам'ять святкують в день появи дитини на 8-й день, коли було прийнято давати ім'я. Також можна підбирати його за датою хрещення. Серед березневих варіантів:

 • Валент;
 • Ілія;
 • Андрій;
 • Антоній;
 • Тарасій;
 • Сергій;
 • Максим;
 • Геласій;
 • Тимофій.
 • Іноді народження потрапляє на «пустий» день, коли в переліку немає ніяких святих. Або, бути може, не подобається. Тоді вибирають серед імен святих покровителів трьох наступних днів. Також Феофан Затворник заповів вибирати святих, чия пам'ять святкується між появою хлопчика і його хрещенням. Шукаєте милозвучне ім'я на квітень? Вибирайте: Діодор, Маріан, Іван, Микита, Сава, Кирило, Хома, Никон, Артемій, Захарія, Стефан, Іларіон. Також в квітні можна назвати хлопчика Мануилом, Аполлонием, Вадимом, Леонідом.

  У сучасному суспільстві нерідко вибирають красиве мирське ім'я, а хрестять вже іншим – церковним. Така тенденція поширена, адже не всі старовинні імена легко сприймаються на слух. Наприклад, якщо для хрестин ви вибираєте травень, можна назвати малюка Віктором, Іоанном, Трифоном, Гавриїлом, Євтихій, Віталієм, Димитрієм, Марком, Неоном. Протегувати хлопчикові може Елладий – святий, який був кинутий у вогонь і залишився неушкодженим. У в'язниці його відвідав Ісус, який врятував його від ран.

  Святий покровитель для «літнього» хлопчаки

  Іноді дітей називали іменем святого, якого родина особливо шанує. Але є покровителі, особливо шановані і вагомі. Ними рекомендують називати немовлят. Якщо народження випадає на червень, хлопчика можна назвати Димитрієм, Іоанном, Феодором, Варфоломієм. Ці святі добре відомі і будуть надійним покровителем чоловіки. Також серед імен червня: Михайло, Патрикий, Алексій, Василіск, Леонтій, Мелетій, Таврион, Ніл, Микита, Лка, Валеріан, Юстин.

  Пам'ятайте, що якщо ім'я буде служити в повсякденному житті, воно має перегукуватися з прізвищем та по батькові. Вважається, що в ідеалі повинно збігатися один-два слова. Тоді все буде співзвучне. Наприклад, Євген Геннадійович Генералів. На липень можна вибирати серед таких імен:

 • Леонтій;
 • Петро;
 • Сергій і Герман – Валаамских чудотворці. Ними заснована обитель, яка стала оплотом Православ'я в Карелії;
 • Андрій;
 • Сергій – один з найвідоміших російських святих;
 • Володимир – государ і апостол, який хрестив Русь.
 • Не менш багатий на гідні імена серпень. До відомим святим цього місяця відноситься Серафим – він вважається одним з найбільш шанованих. Добре відомий і Феодор – флотоводець і адмірал, який був високої духовної життям. Серед серпневих варіантів – Стефан, Роман, Паїсій, Фока, Трохим, Єрмолай, Мойсей, Ангеляр, Василь, Костянтин, Юрій, Платон.

  Осінні покровителі для хлопчиків

  Потрібно підібрати церковне ім'я на вересень? Серед відомих святих, які можуть стати покровителем дитини – Олександр, Купріян, Стефан. Також православний календар пропонує наступні варіанти: Андрій, Тимофій, Самуїл, Аврамий, Афанасій, Михайло, Агафон, Арсеній, Володимир, Геннадій.

  Пам'ятайте, що вибір церковного імені визначає іменини. Відзначають свято інакше, ніж день народження. Слід проказати молитву в храмі, поставити свічку святому. Замість застілля – тихі посиденьки в теплому сімейному колі. Прийнято дарувати ікону, пов'язану з покровителем. День іменин нагадує про те, з чиїм ім'ям пов'язане життя людини. Важливо згадати, якими вчинками святий заслужив повагу і постаратися рівнятися на нього.

  У жовтні серед святих виділяються Іван, Тихон, Олексій, Пилип, Петро, Філарет, Макарій, Фома, Цибулі. Також можна нарікати дитини Андрієм, Антоніна, Василь, Сергій, Феодором, Григорієм, Симеоном, Левом, Микитою, Флорентием. З кожним святим покровителем пов'язана своя історія. Наприклад, Лука був з грецької родини. Вважається, що він був першим творцем ікон, де зображена Богородиця. Під керівництвом Павла написав Книгу діянь святих апостолів. Якщо потрібно гарне ім'я на жовтень, складнощів не буде.

  Имена мальчиков по месяцам на 2017 год по православному календарю

  Але як бути, якщо аналогів мирського імені в церковному календарі немає? Радять підібрати варіант, який починається на ту саму букву. Але при цьому ім'я повинно випадати по Святцях, тобто ставитися до місяця народження. Народження хлопчика випало на листопад? Якщо дитину вирішено назвати Олексій, в цьому місяці є відповідне – Алексій. У свідоцтві записано Руслан? Такого варіанту у листопадовому церковному календарі немає. Зате є схожий – Рустик. Також існує варіант на букву «Р» – Роман. Серед імен листопада виділяються наступні: Косма і Даміан, Яків, Маркіян, Симон, Павло, Варлаам, Герман, Лука, Иерон, Лазар.

  Вважається, що при хрещенні встановлюється особливий зв'язок між хрещеним і святим, якого підібрали для назви хлопчика. До нього, після Господа Ісуса, в першу чергу звертається з молитвою віруючий. Може статися, що під одним ім'ям є кілька можливих покровителів. Варто почитати історію їхнього життя і вибрати того, чий шлях найбільше зворушив.

  Ім'я для народженого в грудні

  Хлопчик з'явився на світ в кінці року? Протегувати йому можуть Філарет, Авакум, Афанасій, Стефан, Сава, Іван, Геннадій, Микола, Максим, Ніл, Антоній, Григорій. Добре відомий Павло Покірлива. Одного разу він перемішав рукою смолу і при цьому не отримав опіку. Це був смиренний чоловік. Також у Святцях в списку на грудень є Григорій, Кирило, Хома, Данило, Никон, Міракс. Разом з ім'ям дитині передається частина сили і якостей святого. Вважається, що він буде заступатися за людей перед Богом. Від імені навіть частково залежить доля.


  Рекомендуємо для перегляду

  Додати коментар
  Ваше ім'я: