ГоловнаКонтакти

Православне Різдво 2017

Рекламний блок

Православное Рождество 2017

ЗМІСТ

 • Значення Різдва
 • Різдвяні правила
 • Особливості різдвяної кухні
 • Традиції, прикмети та забобони
 • Різдво православне і католицьке – в чому різниця
 • «Різдво – це смиренне серце, заново приймає дивний дар Христа» - більш точного визначення цього православного свята важко знайти. Різдво 2017 року припадає, як і завжди, на час довгих новорічних канікул 7 січня. Святкувати його будуть всі без винятку, але не завжди за правилами, у відповідність з церковними православними канонами.

  Значення Різдва

  Вагомість цього свята для людини визначається його ставленням до релігії. У Росії, протягом останніх 20 років, православного християнства стали приділяти більше уваги, стало популярним відвідування храмів та дотримання визначених церквою правил. Але лише 80% від всього числа тих, хто відвідують святкові молебні, усвідомлюють значення цього дня.  Особливість саме цього дня не тільки в тому, що він є датою народження Ісуса. Для всього християнства Різдво є своєрідним символом примирення між Господом і людьми, початком нової ери в житті людства. Для православних християн дуже важливим аспектом святкування стає не стільки радість, скільки дотримання посту, очищення думок і тіла від гріха.

  Наступний велике церковне свято: Великдень 2017

  Різдвяні правила

  Важливо розуміти, що православне Різдво Христове можна відзначити лише столом, тостами і феєрверком. Його значення полягає в іншому – очищення. Цей обряд починається 6 січня, у Святвечір (Навечір'я) - день самого суворого посту для справжніх прихильників віри.

  Православное Рождество 2017

  Приблизно з 22.00 у Святвечір починаються святкові служби. А їсти дозволяється тільки після того, як на небі з'явиться перша (Вефлеемская) зірка, і тільки одне блюдо, так зване сочиво, до складу якого входять:

 • узвар (відвар) рису або пшениці,
 • мед,
 • свіжі або мочені фрукти.
 • Думка про те, коли настає час народження Ісуса, різниться. В православній вірі прийнято вважати це свято денним і сідати за стіл в обідній час, після служби, яка починається вранці і закінчується ближче до полудня. Перед початком святкування близькі дарують один одному подарунки – біблійні картини, листівки, іменні іконки, фігурки ангелів, солодощі.

  Особливості різдвяної кухні

  Різдвяний стіл відрізняється від новорічного. За православними канонами не можна пригощати гостей і домочадців звичайними, звичними для більшості росіян «святковими» стравами. Згідно біблійних вказівок, у різдвяне меню входять тільки певні страви.

  Блюдо Особливості
  Кутя Обов'язково – мак і мед. Крупа на вибір – пшениця, рис, ячмінь.
  Вар (узвар, компот) Напій з ягід або фруктів.
  Пісний борщ або капусняк На основі насиченого грибного або рибного бульйону.
  Вареники Для начинки – тільки овочі або ягоди.
  Пісні пироги або голубці З крупами, ягодами, фруктами, сумішшю з овочів.
  Смажена або холоженная риба Використовувалися будь-які сорти не жирної річкової риби.
  Пампушки Невеликі, але пишні булочки з дріжджового тіста.

  Традиції, прикмети та забобони

  Настільки значуща дата не могла не обрости численними прикметами і забобонами. Багато з них прийшли з ужитку слов'ян-язичників, і навіть стали частиною православ'я.

 • Ворожіння – православна церква не приймає цієї традиції, але народ свято вірить саме в різдвяні ворожіння. З давньо дівчата і молоді жінки в Святвечір і Різдво намагалися дізнатися ім'я судженого і дату весілля самими різними, іноді абсурдними, способами.
 • Колядки – це православна традиція. Діти і молодь вбиралися, гуляли вулицями сіл, заходили в кожен дім і славили господарів, свято. Якщо господар не пригощав колядників, то йому погрожували лихами, банкрутством.
 • Погодні прикмети – господар будинку обов'язково спостерігав за тим, яка погода буде на Різдво і як вона змінюється протягом дня. Різні народності по різному трактують погодні умови цього дня.
 • Заборона на виконання господарських і домашніх робіт – це строге розпорядження і католицької, і православної церкви. Вважається великим гріхом виконання брудних справ – чистка хліва, домашня прибирання. До Різдва необхідно приготуватися заздалегідь, щоб присвятити цей день тільки радості.
 • Православное Рождество 2017 года. Какого числа, приметы, основные блюда

  Різдво православне і католицьке – в чому різниця

  Практично всі правила і традиції цього свята у католицьких та православних християн ідентичні. Різниця полягає в тому, якого числа воно святкується. Але і вона була однаковою до того часу, як Росія перейшла на григоріанський спосіб літочислення.

  Перехід був здійснений радянською владою і був швидше знаком протесту, а не вимушеною і необхідним заходом. Обґрунтованість цього рішення так і не доведено з наукової точки зору, але воно і стало головним істотною відмінністю та особливістю російського православного Різдва.

  Деякі відмінності є у меню святкового столу. Католики дозволяють собі їсти в цей день м'ясні страви – гуску або індичку, молодого поросяти або зайця (кролика).

  Головна особливість цього свята – очищення і щира віра в Господа – однакова і всіх християн, який би церковної гілки вони не належали.


  Рекламний блок

  Рекомендуємо для перегляду

  Додати коментар
  Ваше ім'я:    -
  загрузка...