Великий піст 2017

Великий пост 2017

ЗМІСТ

 • Суть Чотиридесятниці
 • Тривалість Великого посту 2017
 • Календар харчування по днях
 • Що не можна робити
 • Можна одружуватися у Великий піст 2017
 • Як потрібно себе вести
 • Ще до зародження християнства, світле свято Великодня завжди був одним з найбільш чистих, красивих і радісних у православному світі. За 11 століть свого існування в Росії, деякі традиції Великдня трохи змінилися. Але єдиним жорстким і безкомпромісним правилом для всіх віруючих залишився багатоденний Великий піст, в ході якого люди з благоговінням і трепетом готують своє тіло і душу до воскресіння Ісуса Христа.

  Найчастіше суєта і зациклення на насущні проблеми не дозволяють вчасно розрахувати, коли починається Великий піст. Крім того, Великдень не має прихильності до конкретної весняної дати, тому можна легко упустити з виду, з якого числа потрібно починати постити.

  Правила, які визначають час святкування, були закріплені головною церквою Олександрії ще в 3 столітті. До теперішнього часу, це встановлення зберігає силу і говорить: «Святкувати Великдень потрібно в першу неділю з настанням повного місяця в день або відразу ж після весняного рівнодення».

  У цій статті ми спробуємо коротко викласти суть найдавнішої традиції, а також зібрати повну інформацію про те:

 • як правильно харчуватися по днях;
 • можна одружуватися у Великий піст 2017;
 • що можна робити і чого не можна;
 • яка тривалість дотримання посту;
 • будь вести спосіб життя під час Великого посту.


 • Суть Чотиридесятниці

  Заради спасіння наших душ, Христос подався в пустелю, де провів 40 днів у молитві за людей і приготуванні до виконання місії, заради якої прийшов на землю. За цей час, він нічого не їв, піддаючись постійному спокусі Диявола.

  Але він витримав випробування і благополучно повернувся, щоб приступити до проповіді та суспільного служіння. Але юдейські первосвященики не схвалили прагнення мас до нової релігії і засудили Божого Сина на смерть, охрестивши лжепророком.

  Великий пост 2017

  З тих часів, Великий піст – це сувора церемонія на честь Ісуса, яка закликає віруючих відійти від мирських проблем, наблизитися до Бога і очистити свою душу, як це зробив Христос під час перебування в пустелі. 7 днів до Великодня були названі Страсним тижнем на честь мук і останніх днів життя пророка.

  Головна мета Чотиридесятниці – повне викорінення негативних проявів людської душі і наповнення чеснотою. Але слід пам'ятати, що не тільки обмеження в їжі має ключове значення. Суть Великого посту – молитва, відвідування церковних богослужінь і дотримання всіх священних заповідей.

  Тривалість Великого посту у 2017 році

  У 2017 році початок посту припадає на 27 лютого, а кінець на 15 квітня. Багато хто помилково думають, що піст повинен дотримуватися рівно 40 днів. Насправді, сувора підготовка до Великодня повинна проходити 48 днів, сорок з яких Христос провів у пустелі, а протягом восьми днів був схоплений юдеями в Єрусалимі і розп'ятий.

  Чотиридесятниця 27 лютого – 7 квітня, 40 днів
  Вербна Субота 8 квітня, 1 день
  Вербна Неділя 9 квітня, 1 день
  Страсний Тиждень 10 – 15 квітня, 6 днів

  Календар харчування по днях

  Як правильно харчуватися

  Правила трапези під час Великого посту містить Типікон (богослужбовий статут). Ось що рекомендують священнослужителі:

 • Від продуктів тваринного походження слід повністю відмовитися. Сюди входять: всі види м'яса, яйця, жири, молоко, масло і т. д.
 • Перший та останній тижні посту є самими строгими у плані дотримання режиму харчування.
 • Кожен понеділок, середа і п'ятниця – дні, коли можна їсти тільки сиру їжу без олії, 1 раз на добу, ввечері.
 • Кожен вівторок і четверможна готувати гарячі страви без олії, 1 раз на день, ввечері.
 • Кожну суботу та неділю дозволяється додавати в страви рослинне масло, а також 2 рази на добу пити 100 гр червоного вина.
 • В Страсну П'ятницю і суботу, християни повністю відмовляються від їжі.
 • Якщо Благовіщення Пресвятої Богородиці не припадає на Страсний тиждень, то в цей день дозволено їсти рибу. Також готувати рибні страви можна у Вербну неділю, а в будь-які церковні свята їсти гарячу їжу з рослинним маслом і пити вино.

  Які продукти можна вживати в їжу

  Великий пост 2017. Полная информация. Рекомендации

  Як бачите, календар харчування по днях досить строгий, але давайте розберемося з яких продуктів можна приготувати пісні страви.

  Овочі

  Коли починається піст, дозволяється вживати усі види овочів, включаючи: картоплю, буряк, моркву, капусту різних сортів, огірки, селера, цибуля, морква, томати, солодкий перець. І не забувайте про вітаміни в свіжої зелені і салатах.

  Крупи

  У цей час можна урізноманітнити свій раціон різними кашами. Найважливішим джерелом протеїну послужать квасоля і горох. Бобові чудово поєднуються з інгредієнтами овочевого рагу, а також з них можна приготувати пюре.

  Фрукти

  Незалежно від того, якого числа починається піст, потрібно обов'язково вживати фрукти. Адже це головне джерело вітамінів. Додавайте їх у салати, робіть фреш, варити компоти тощо

  Гриби і риба

  Як відомо, гриби можуть повноцінно замінити м'ясо. Існує тисячі видів страв з цього цінного продукту. А от рибу або ікру дозволяється їсти тільки 3 дні: Свято Благовіщення Пресвятої Богородиці, Вербну суботу та неділю.

  Солодощі та напої

  Ласунам рекомендується притримати свої потреби. У дні Великого посту можна їсти: чорний шоколад, вівсяне печиво, зацукровані фрукти, мед, цукор, казинаки, льодяники і т. д.

  З напоїв рекомендується: чистий какао, чай, кава, соки, узвар і кисіль. Якщо ви не уявляєте своє життя без молока, то пошукайте в магазинах кокосове або соєве.

  Що не можна робити

  Головна мета будь-якого посту – це не обмеження в їжі, а духовне утримання. Саме в цей час, віруючі повинні вести скромний спосіб життя. Пропонуємо вашій увазі список найбільш суворих заборон:

 • Не можна вести активне соціальне життя, включаючи розваги, святкові гуляння, розважальні заходи, поїздки і лінь. Варто утриматися навіть від походів у театри та кіно.
 • Рекомендується повна відмова від любовних утіх, як подружжю, так і парам, які не перебувають у шлюбі.
 • Суворо заборонено куріння, вживання спиртних напоїв і наркотиків.
 • Важливо контролювати свої емоції, не допускаючи злості, заздрості, жадібності й агресії. В іншому випадку всі зусилля, витрачені на посаду, будуть марні.
 • Великий пост 2017. Полная информация. Рекомендации

  Можна одружуватися у Великий піст 2017

  Дуже часто молоді пари упускають з виду, що дата їхнього весілля збігається з пісним періодом. На це всі священнослужителі кажуть суворе «ні!». Проте звичайна розпис у Рагсі і вінчання, це зовсім різні речі. Тому канони Великого посту не забороняють громадянську реєстрацію шлюбу. Потрібно лише пам'ятати, що весілля тягне за собою урочисте застілля, яке категорично неприйнятно в ці дні.

  Як потрібно себе вести

  Коли починається піст, спосіб життя повинен бути максимально скромним. Не рекомендується зловживати косметикою, використовувати аксесуари, купувати і носити дорогий одяг.

  Основна мета цього періоду – спокійне і рівне стан душі. Не піддавайтеся поганому настрою оточуючих і приймайте всі негаразди, як випробування, дане вам більше для очищення. Саме внутрішній стан стане найкращим показником успішного проходження Чотиридесятниці.

  Висновок

  Багато людей сприймають початок посту, як модний тренд сучасності. У цей період можна дотримуватися дієти, при цьому схуднути і поліпшити здоров'я. Але для істинно віруючих, Великий піст – це внутрішнє споглядання, щира молитва, умиротворення душі, очищення, покірність, недопущення аморальних вчинків і скверности, добросердечність і турбота про ближніх.


  Рекомендуємо для перегляду

  Додати коментар
  Ваше ім'я: