ГоловнаКонтакти

Китайський Новий рік в 2017 році

Рекламний блок

Як в Америці, так і в Європі стало традицією святкування Китайського Нового року, 2017-й рік з нетерпінням чекають тепер не тільки в Китаї, але і по всьому світу. Це свято відзначають яскраво, весело та неординарно, а для співвітчизників це додатковий привід з задоволенням розслабитися і цікаво провести час. Новий рік об'єднує людей по всьому світу – світлошкірих і темношкірих, молодих і літніх, а також представників різних соціальних шарів. До свята готуються заздалегідь, згадують рецепти улюблених страв, купують нові наряди і подарунки.

Звідки прийшов Новий рік?

Серед популярних свят Новий рік можна назвати єдиним, історія якого налічує кілька століть. Вперше його почали святкувати в Месопотамії, де він припадав на березень. Є всі підстави припускати, що в ті часи люди асоціювали пробудження природи з початком нового етапу в своєму житті. З весняним періодом, коли з'являються перші квіти, месопотамцы пов'язували свої сподівання та мрії на майбутній рік. Дане свято вони відзначали протягом дванадцяти днів – у цей період люди забували про роботу, із задоволенням веселилися, пили та гуляли. Як і сьогодні, тоді було прийнято дарувати подарунки родичам, друзям і близьким.

китайский новый год

Новий рік в Китаї та його історія

2017-й Новий рік за китайським календарем будуть відзначати як свято, яке є найголовнішим, а також самим тривалим, у Східній Азії та Китаї. Його називають Чунь Цзе, а ми дослівно переводимо цю фразу як «Свято весни». Цей день почали святкувати в Китаї більш ніж дві тисячі років тому.

Згідно з легендою, в ті часи існувало страшне чудовисько Чунь з рогами на голові (також його називали «Нянь», що в перекладі значить «рік»). Це істота жило в море, але щорічно приползало в найближче село, щоб поповнити свої запаси їстівного на довгий час. Його боялися, тому напередодні виходу чудовиська кожен рік люди йшли з села, забираючи з собою необхідні речі та їжу.

Це тривало до того моменту, поки у селі не з'явився немічний старий чоловік із сивими вусами, тростиною і мішком за плечима. За описом він схожий на вітчизняного Діда Мороза, якого сучасні діти чекають у святкову ніч. За легендою, старий з'явився якраз у той час, коли в селі був хаос, і всі жителі намагалися сховатися від страшного чудовиська. На нього ніхто не звернув уваги, крім доброї жінки, яка розповіла про причини того, що відбувається і порадила дідусеві бігти в гори разом з усіма. Він не став поспішати, хитро посміхнувся і попросив поселити його на одну ніч. Жінка зрозуміла, що так швидко він вже не може бігти, тому залишила гостя у своєму домі.

китайский новый год 2017

Наступним вранці, коли жителі почали повертатися в село, вони побачили цілого і неушкодженого старого. Він не тільки чудово себе почував, але і, всім на диво, вигнав наводила страх чудовисько на ім'я Чунь. Дідусь був одягнений у червоний халат з розписом, в хатині затишно потріскував вогонь, а біля дверей червоного кольору лежали залишки хлопавок. Як виявилося, Чунь боїться вогню, шуму хлопавок, червоного кольору і щирого веселощів. З тих пір в Китаї святкують Новий рік в яскравих червоних нарядах з галасливими хлопавками і вогниками, які допомагають позбутися від злих духів.

Як сьогодні китайці святкують Новий рік?

 • У Китаї це свято відзначають цілий місяць і вважають його прекрасним часом після трудового року.
 • Ніч перед настанням Нового року в Китаї називається «вночі зустрічі перед розлукою» – в цей час прийнято зустрітися за сімейним столом, щоб обговорити відбулися за рік події.
 • Перша ніч відрізняється величезною кількістю яскравих салютів і феєрверків, гучних пострілів хлопавок.
 • Загальне веселощі супроводжується танцями лялькових драконів і великою кількістю смачних страв.
 • Традиційними стравами вважаються звичні для нас пельмені, а також риба, соєвий сир тофу і особлива каша лабадьджоу з восьми інгредієнтів, серед яких насіння лотоса.
 • Основний період святкування починається Новий рік і триває протягом 15 днів після цього.
 • П'ять перших днів святкового періоду прийнято ходити в гості з вітаннями.
 • Серед китайців також поширена традиція обміну подарунками, які зазвичай оформляють у червоний колір. В якості презенту часто підносять червоний конверт з грошима.
 • У Китаї прийнято вибирати яскраві вбрання для свята – найчастіше віддають перевагу одягу зеленого, червоного, золотого або рожевого кольору. В даному випадку вважається: чим яскравіше вбрання, тим він краще.
 • Коли святкують 2017 рік за китайським календарем?

  Згідно зі східним гороскопом, символом кожного року виступає тварина-талісман, певна стихія і колір. Тварини повторюються по дванадцятирічному циклі, стихії – по десятирічному, а кольори – по п'ятирічному. В життя співвітчизників міцно входить традиція дарувати один одному фігурки тварин, які вважаються оберегом своїх власників від негараздів у майбутньому році.

  новый год

  Якщо у нас Новий рік традиційно настає першого січня, то в Китаї святковий день щороку змінюється і залежить від Місячного циклу. Приміром, 2017 рік в китайському календарі розпочнеться 28 січня і закінчиться 15 лютого вже 2018 року. Наступаючий рік Вогняного Півня піде відразу за роком Вогненної Мавпи.

  Китайський календар також передбачає цикли в шістдесят років – зараз ми перебуваємо у періоді, який почався в 1984 році другого лютого і триватиме до 29 січня 2044 року.

  У 2017 році – році Півня в китайському календарі, везіння буде супроводжувати креативних людей, які прагнуть до успіху. Жителі Китаю вважають Вогняного Півня чи не найцікавішим персонажем східного календаря, а кольором вважається яскравий червоний. Цей рік сприятливий для тих, хто з легкістю впускає в своє життя нове і незвичайне, що з вдячністю приймає зміни. Самотні протягом цього року, нарешті, зустрінуть коханої людини, а у пар будуть всі шанси зв'язати свої узи на довгі роки.

  Рекламний блок

  Рекомендуємо для перегляду

  Додати коментар
  Ваше ім'я:    -
  загрузка...