ГоловнаКонтакти

Чемпіонат світу з біатлону в 2017 році

Рекламний блок

Чемпіонат світу з біатлону 2017 року обіцяє стати одним з найбільш захоплюючих зимових подій у світі спорту. Представлене змагання завжди збирає кращих стріляючих лижників, які забезпечують видовищні перегони, неймовірне напруження боротьби, безкомпромісне протистояння до останніх метрів дистанції. Винятком не стане і наступне змагання, тим більше що на ньому відбудеться кілька знакових довгоочікуваних подій.

Чемпіонат світу з біатлону 2017: де пройде?

Світовий 51-й за рахунком біатлонний форум стартує в австрійському Хохфільцені 8 лютого 2017 року. Завершити турнір планується через 11 днів, 19 лютого. Таке рішення було прийнято на конгресі Міжнародної Федерації біатлону (IBU) в італійському містечку Мерано ще в 2012 році. Фінальне голосування зафіксувало незначну перевагу Хохфільцена (всього в 7 голосів) над шведським Эстерсундом, де також регулярно проводяться гонки Кубка світу. На чемпіонат претендували російська Тюмень (стадіон «Перлина Сибіру»), словацький курорт Осрблі і словенська Поклюка.

Биатлонист

Головною причиною, яка спонукала керівництво IBU віддати чемпіонат світу з біатлону 2017 Хохфильцену, стала масштабна модернізація інфраструктури даного невеликого австрійського поселення. Зокрема, зовсім недавно тут було завершено будівництво сучасного комплексу, здатного розмістити всі лижне обладнання разом з представниками національних команд. Сама траса не зазнала значних змін, а єдиним нововведенням для спортсменів стане проходження штрафних кіл проти годинникової стрілки. Трибуни, встановлених на стрільбищі і вздовж лижні, зможуть одночасно прийняти 18500 глядачів (приблизно на таку кількість відвідувачів розраховують організатори змагань).

ЧС 2017: регламент

Чемпіонат світу з біатлону 2017, розклад якого знаходиться в стадії доопрацювання, буде як завжди складатися з наступних етапів:

 • спринт;
 • мас-старт;
 • гонка переслідування;
 • індивідуальна гонка;
 • естафета (чоловіча, жіноча).
 • Спринтерська дистанція становить 10 км у біатлоністів і 7,5 км у біатлоністок. По ходу проходження гонки передбачено два вогневих рубежі («лежка» та «стійка»), на кожному з яких необхідно закрити 5 мішеней. Кожен промах прирівнюється до одному штрафному колу (додаткові 150 м). Підсумкові місця розподіляються виходячи з часу, показаного кожним спортсменом на дистанції, при цьому кращі 60 біатлоністів отримують право взяти участь у переслідуванні.

  Биатлонистка

  Гонка переслідування налічує 12,5 км у представників сильної половини людства і на 10 км у слабкої статі. Всі спортсмени стартують окремо згідно з гандикапом, отриманого за результатами спринту. У гонці передбачено 4 вогневих рубежі (дві «лежання» і дві «стійки»), на кожному з яких за допомогою гвинтівки потрібно вразити 5 мішеней. Промах тут прирівнюється до додаткового колі (150 м), а підсумкові місця залежать від того, яким за рахунком перетнув фінішну стрічку кожен заявлений спортсмен.

  Мас-старт – одна з найбільш видовищних гонок майбутнього Чемпіонату світу з біатлону. Дистанція тут становить 15 км у чоловіків і 12,5 км у жінок. По ходу гонки учасникам треба зайти на 4 вогневих рубежі (дві «лежання» і дві «стійки»), на кожному з яких потрібно вразити все тих же 5 мішеней. Як і в спринті, за промах доведеться «зазирнути» на штрафне коло (150 м). Примітно, що у цьому етапі мають право взяти участь 30 кращих біатлоністів за підсумками Кубка світу, які стартують одночасно в 3 ряди по 10 чоловік. Підсумкові місця розподіляються згідно перетину фінішної стрічки.

  Індивідуальна гонка дещо відрізняється від описаних раніше дисциплін. Дистанція тут становить 20 км у чоловіків і 15 км у жінок з 4 вогневими рубежами (дві «лежання» і дві «стійки»), на кожному з яких необхідно закрити 5 мішеней. Будь допущений промах приплюсовывает до фінішного результату спортсмена додаткову хвилину, а підсумкові місця розподіляються відповідно до зазначеного часу.

  Естафета (жіноча і чоловіча) являє собою командний вид змагань, у якому беруть участь 4 кращих спортсмена з різних світових збірної. Кожен з них проходить свою частину дистанції (чоловіки – 7,5 км, а жінки – 6 км), заходячи на два вогневих рубежі («лежка» та «стійка»). Вразити потрібно 5 мішеней, проте якщо цього не вдається зробити у біатлоніста в запасі є 3 додаткових патрона. Неуражені мішень прирівнюється до штрафному колу (150 м), при цьому підсумкові місця розподіляються згідно перетину фінішної стрічки останнім учасником з національної команди.

  Чемпионат по биатлону

  Цікаві події ЧС 2017

  Безумовно, головною подією Чемпіонату світу 2017 стане повернення Дар'ї Домрачової. Нещодавно її відносини з Королем біатлону Уле-Ейнаром Бьорндаленом перестали бути таємницею, а сама Даша зізналася, що стане матір'ю в жовтні нинішнього року. Зав'язувати зі спортом Даша ні в якому разі не збирається, а першим серйозним стартом для неї стане світовою біатлонний форум в Хохфільцені. Наскільки швидко вдасться відновитися після пологів триразової олімпійської чемпіонки і чи зможе вона вийти на свій колишній рівень – ось два основних питання, на які має дати відповідь майбутнє першість.

  У чоловічому біатлоні всі чекають, хто зможе потіснити з трону лідера стріляючих лижників Мартена Фуркада. Француз стабільно підходить до биатлонному Чемпіонату світу в своїй оптимальній формі, не даючи жодного шансу переслідувачам у своїх коронних дисциплінах – спринті, індивідуальній гонці і масовому старті. Чи вдасться кому-небудь з висхідних зірок перервати гегемонію Фуркада, любителі даного змагання дізнаються вже в лютому наступного року.

  Таким чином, де пройде Чемпіонат світу з біатлону, відомо будь-якому затятому вболівальнику. Найближчим часом керівництво IBU визначиться з датами ключових гонок, після чого глядачі можуть починати готуватися до перегляду змагань, які обов'язково принесуть масу позитивних емоцій, яскравих моментів і, можливо, гучних спортивних сенсацій.

  Рекламний блок

  Рекомендуємо для перегляду

  Додати коментар
  Ваше ім'я:    -
  загрузка...