Великий піст в 2017 році

Релігія надає посаді містичне значення. Суть даного періоду в житті православного християнина полягає в отриманні більшої духовності, позбавлення від всякого зла в людині і покаяння за гріхи. Це справедливо і з точки зору фізіології, так як зменшення споживання м'яса сприяє більшого заспокоєння і умиротворення. Тут можна провести паралель зі смиренням, до якого закликають священнослужителі. У православній традиції існує чотири тривалих посту і кілька одноденних. Нижче будуть розглянуті основні пости в 2017 році, а також дані рекомендації, пов'язані з вживанням їжі в ці періоди духовного життя православних віруючих.

великий пост

Пости в 2017 році: дати

 • Великий піст. Триває 40 днів, але період його дотримання варіюється, виходячи з церковних канонів. У наступному розділі буде розказано, якого числа Великий піст в 2017 році.
 • Апостольський пост присвячений пам'яті двох апостолів: Петра і Павла. Звідси ще одна назва цього періоду – Петрів піст. Період посту в 2017 році: c06 по 11.07.
 • Успенський піст. Період посту: з 14 серпня по 27 серпня.
 • Пилипівський піст (також іменується Різдвяним, так як приурочений до світлого свята Різдва). Період посту: з 28 листопада по 6 грудня.
 • Одноденний піст 18.01, який припадає на Водохресний святвечір.
 • Одноденний піст 11 вересня в пам'ять про смерть Іоана Предтечі, якого стратили за наказом Ірода.
 • Одноденний піст 27 вересня, пов'язаний з Воздвиженням Хреста Господнього і спогадом про страждання сина Божого на хресті за гріхи всього людства.
 • Щосереди та щоп'ятниці. Проте в період Святок і на суцільні седмиці церковний Статут вводить окремі правила на трапезу в середу і п'ятницю.
 • Період Великого посту у 2017 році

  пост

  Великий піст 2017 вважається найважливішим для людини віруючої, так як відсилає до часу, коли Ісус 40 днів нічого не їв в пустелі. Звичайно, для простих смертних не передбачений повний відмова від їжі на весь термін посту, але кілька розвантажувальних днів рекомендується зробити. Починається цей період духовного зростання і очищення за сорок днів до Великодня. Великий піст у 2017 році розпочнеться 27 лютого і закінчиться 15 квітня. Початок посту передує п'ять підготовчих тижнів, кожна з яких має сакральне значення:

 • Седмиця про Закхее. У Євангелії від Луки йдеться про грішника Закхее, який обмежений у своїх бажаннях і приземлений, але знаходить в собі сили проявити власне волевиявлення, щоб звернутися до Бога. У цей тиждень християнин повинен духовно налаштуватися на очищення – висловити своє бажання подумки або вербально і рухатися далі цим шляхом.
 • Седмиця про митаря і фарисея. Також знаходить свої коріння в притчах з Євангелія, де митник (осудливий самого себе) виправданий богом, а фарисей (підносить самого себе) Господом засуджений. Ця притча закликає задуматися про різницю показного покаяння і покути істинного, що йде від чистого серця. Цього тижня дозволяється їсти скоромну їжу, навіть у середу і п'ятницю.
 • Седмиця про блудного сина. Являє собою приклад справжнього вистражданого покаяння (з боку сина) і щирого прощення (з боку батька). Дві важливі чесноти, до яких повинен прагнути кожен православний християнин.
 • Седмиця про Страшному Суді. У цей період нагадується про необхідність творити добрі діла, не шукаючи благ натомість в контексті прийдешнього другого пришестя Ісуса Христа. На цьому тижні допускається вживання в їжу м'яса і м'ясних продуктів.
 • М'ясопуст. На цьому тижні заборонено вживання м'яса, але дозволяється риба, молочні продукти і яйця (у тому числі і в середу з п'ятницею). Тим не менш середа і п'ятниця припускають тільки одноразовий прийом їжі – за вечерею.великий православный пост
 • Статут живлення в період Великого посту

  У перший день першого тижня посту православний християнин повністю відмовляється від трапези на користь духовного життя. Другий день дозволяє розговітися хлібом і водою. У середу і четвер передбачається вживання сирої їжі і без олії, а у п'ятницю – вареної без масла. В суботу та неділю варену їжу з олією допускається доповнити помірним вживанням вина.

  З другої по четверту тиждень включно: по понеділках, середах і п'ятницях вживають їжу без олії і в сирому вигляді; по вівторках і четвергах – без масла, але у вареному вигляді; а в неділю їдять варену їжу з олією і доповнюють трапезу вином. П'ятий тиждень відрізняється четвергом, який допускається вживання вареної їжі, приправленою маслом. Шостий тиждень відрізняється від другого тим, що Статут дозволяє їсти рибу в недільний день.

  Сьомий тиждень називається страсним і припускає наступний режим харчування:

 • понеділок, вівторок і середа – їжа без олії і в сирому вигляді;
 • четвер – варена їжа з додаванням олії, допускається вживання вина;
 • п'ятниця – повна відмова від їжі;
 • субота – страва сире і без масла, але дозволяється вино;
 • неділя – день, коли дозволяється вживання м'яса.
 • Статут живлення в період Петрова поста

  На всі дні Петрового посту забороняється вживання продуктів молочних і м'ясних. У середу і п'ятницю даний заборона доповнюється рибою. А в дні суботній і недільний трапеза доповнюється вином.

  Статут харчування в Успенський піст

  Харчування в Успенський пост 2017 повністю ідентична режиму харчування з другої по четверту седмицю у Великий піст. Виняток складає день Преображення Господнього, коли православним християнам можна урізноманітнити свою гастрономію рибними стравами, вином і маслом.

  Статут харчування в Різдвяний піст

 • Період з 28 листопада по 19 грудня: пн. – варена їжа без додавання олії; вт., чт., сб. і нд. – дозволяється вживати рибні страви; пор. і пт. – сухоїдіння.
 • Період з 20 грудня по 1 січня: пн. – гаряча їжа без олії; вт. та чт. – гаряча їжа з олією; ср та чт. – сухоїдіння; сб. і нд. – риба.
 • Період з 02.01 по 06.01: пн., ср та чт. – сухоїдіння; вт. та чт. – гаряча їжа без олії; субота та неділя – гаряча їжа з олією.
 • Дана інформація дозволить всім християнам підійти максимально відповідально до того, щоб дотримати всі пости в 2017 році згідно з церковним Статутом, і більше не гаяти часу на пошуки інформації, коли будуть православні пости в 2017 році.

  Піст з точки зору медичної практики

  Багато дієтологів і ендокринологи також знаходять в постах доцільність. Основні плюси поста полягають у можливості позбавити організм від накопичених в ньому токсинів. В особливості це відноситься до днів повної відмови від їжі. Дана обставина вкрай актуально, особливо в сучасному світі, коли людина постійно стикається з несприятливою навколишнім середовищем і продуктами харчування, не корисними для здоров'я. Піст допомагає нормалізувати обмін речовин, вивести з організму шкідливі речовини і скинути зайву вагу.


  Рекомендуємо для перегляду

  Додати коментар
  Ваше ім'я: