Старий Новий 2017 рікколи буде

Більше ніде в світі такого свята не відзначають, він унікальний, єдиний для жителів Росії і ще трьох країн Європи. І якщо вам зададуть питання: «Коли старий новий рік 2016?», ви відразу ж з упевненістю відповісте, що опівночі з 13-го на 14-е січня вся Росія відзначає черговий свято, знову накриті столи, салатницях олів'є, морквина, оселедець «під шубою», вінегрет... Свято продовжується! І все ж ставити на стіл потрібно не тільки звичні салати, але в першу чергу кашу.

Історія так цікаво склалася, що у 2016 році на всій території Росії вже дев'яносто сім років святкується прихід Нового року. Розбіжність Юліанського і Григоріанського календарів – ось причина виникнення ще одного «Нового року», але вже за старим стилем.

Назва «Юліанський календар» увійшло в ужиток з того дня, як римський імператор Юлій Цезар ввів своє літочислення. У той час Новий рік відзначався в ніч з 13-го на 14-е січня. Після того, як багато країн перейшли на Григоріанський календар, який ввів Римський Папа Григорій XIII, новий рік зустрічається за новим літочисленням. Вся планета зустрічає прихід Нового року в ніч з 31-го грудня на 1-е січня, а свято «старого нового року» продовжує відзначатися.

Старый новый год

Святкуйте день Святого Василя, щоб країна процвітала


У Росії цей «Новий рік» прийнятий в січні 1918 року. Але як же можна розлучитися зі святом, яким були присвячені століття? Чи Не простіше додати ще один, адже нашому народу так подобається гуляти, веселитися й святкувати! Зима переступає свій рубіж, дні стають довшими, попереду добру теплу пору року. Інакше довелося б відмовитися і від святкування дня Святого Василя, покровителя хліборобів, скотарів і взагалі всіх, хто займається важкою сільськогосподарською працею. Як не відзначити працю землеробів і скотарів – годувальників країни? У 1918 році на території Росії жили в основному хлібороби, так що свято Святого Василя скасувати не можна було.

І адже що ставилося на стіл: гречана каша, у багатших в центрі столу красувався порося. Як правило, подавалися копченості, але теж до каші. Це зараз на столах красується картопля, а приїхала вона в Росії зовсім недавно. За наполяганням Медичної колегії в 1765 році в Москву з Німеччини після указу Петра I були виписані перші 57 діжок картоплі, так що самі можете підрахувати, скільки років довелося її вирощувати, щоб тепер засаджувати такі величезні площі землі.

На святковому столі на свято Святого Василя практично ніколи не було риби. Зате завжди було багато пирогів: обов'язковий коровай, кулеб'яки, шанежки, пряники і пиріжки з різними начинками. Як запивки подавалися соки з овочів і фруктів, трав'яні чаї, алкогольні напої завжди робилися своїми руками і теж настоювалися на травах. Найкраще йшла медовуха – легка, прозора як сльоза, але жахливо хмільна. Після кількох чарок медовухи ноги вже не слухаються своїх господарів, хоча голова залишається абсолютно прозорою.

Старый новый год 2017

Нехай святкування Старого Нового року не бентежить іноземців. Традиції не можна забувати, вони зміцнюють самосвідомість нації, віру і роблять народ сильніший духом. Тому забути про існування Старого Нового року ніяк не можна. Разом з росіянами це свято із задоволенням відзначають у Сербії, Македонії, Чорногорії та Швейцарії. Це не скасовує святкування приходу Нового року на всій планеті, просто одним святом більше, а це всім приємно.

Коли приходить Васильєв вечір, потрібно ходити по вулицях і співати щедрівки, вони проганяють нечисть від будинків. Є й прикмети, які говорили про те, яким буде новий рік: якщо у ваш будинок першим увійде молодий чоловік, то вас чекає вдалий рік, і зовсім навпаки, якщо до вас постукають з ранку каліка або вдова, біди не оберете.

І після веселого застілля завжди були ворожіння, адже тільки церква забороняла відкривати таємницю майбутнього, а дізнатися свою долю так хочеться, чи не правда?

Обов'язково розносилися подарунки – солодощі, пироги. Потрібно привітати старших родичів і теж віднести їм подарунки та частування. Вважається, що на Старий Новий рік 2016 потрібно виїжджати кататися на санях, виходити на ігри та гуляння.

Урочисті тости повинні звучати приблизно так: «Нехай у вашому домі завжди буде достаток! Нехай рік буде мирним і щасливим! Всім бажаємо щастя і достатку!». Привітання зазвичай супроводжуються застіллям, всі щедрувальники, які приходять у дім, розсипають по підлозі зерна пшениці, гороху – їх потрібно потім акуратно зібрати і зав'язати у вузлик. Нехай цей дар гостей-щедрувальников принесе в кожен дім добробут.


Рекомендуємо для перегляду

Додати коментар
Ваше ім'я: