Старий Новий рік історія свята

У нашій країні Новий рік люблять як дорослі, так і діти. Це свято символізує початок нового року і догляд старого. Однак 13 січня ми святкуємо Старий новий рік. Багато хто дивуються: що це за свято і що він означає? Новий і Старий рік такими, якими ми розуміємо зараз, були не завжди. Ці свята мають довгий і складний шлях становлення. Але про все по порядку.


45123


Свою назву Старий Новий рік отримав з-за різниці між численнями нового і старого стилів.


У XX столітті вона становила вже повних 13 днів. Простіше кажучи, 1 січня за старим стилем стало 14-м січня за сучасним літочисленням. У дореволюційний час сучасна ніч з 13 на 14 січня була новорічною.


За межами Росії Новий рік теж святкувався.


При цьому йому приділяли належну увагу. Історія Нового року почалася ще в давнину. 22 червня греки зустрічали Новий рік карнавалом в костюмах сатирів і воспеваниями Діоніса, який вважається богом виноробства. Богослужіннями в честь Сіріуса єгиптяни зустрічали Новий рік у вересні. В честь цього свята жерці проводили святкові заходи. Свято починалося з появи зірки на небі.

Стародавній Рим, зокрема легендарний полководець Юлій Цезар, вніс в розвиток і становлення свята найзначніший внесок. Він ввів власний календар. У ньому налічувалося 365 днів, а в одній тижня налічувалося 7. Саме з нього почалося літочислення цивілізованого світу.


Конкретна дата, коли в язичницькій Русі починався відлік року, невідома


Тема Нового року на Русі - спірне питання у істориків. Конкретна дата, коли починався відлік року, поки невідома.

У нашій країні святкування Нового року обчислюється з Давньої Русі. У предків-слов'ян Новий рік проводили 21 березня. Ця дата обумовлена тим, що в інших народів вона збігалася з початком відродження природи, початком весни.

Після прийняття Руссю християнства Новий рік стали відзначати 1 березня. Свято було перенесено церквою в XV столітті на 1 вересня. Це було пов'язано з початком збору врожаю: була можливість підведення річного підсумку. Слов'яни проводили ярмарки, масові народні гуляння та широкі гуляння.


Видатний реформатор Петро I прийняв указ про те, що відтепер святкувати Новий рік жителі будуть 1 січня.


Саме він ввів указ, яким зобов'язав знаті і селянам зустрічати Новий рік нарядами, наряжением ялинки, мішурою, хлопавками і маскарадом.

Все змінилося з приходом Радянської влади. Більшовики оголосили, що Новий рік - свято буржуазії і пережиток минулого. Замість цього ввели інші пролетарські свята. В одній з газет в 1935 році побачила світ стаття, в якій йшлося про те, що в капіталістичних країнах діти святкують Новий рік. Наші діти селян і робітників нічим не гірше, тому теж повинні радіти цьому святу. Лише після цього по всій країні стали приділяти належну увагу цьому святу: продавати прикраси та ялинки, листівки та солодощі, вбиратися в костюми. Саме тоді Новий рік став улюбленим святом в нашій країні.


Рекомендуємо для перегляду

Додати коментар
Ваше ім'я: