Ворожіння на Різдво 2016 (рік Мавпи)

Різдво стало святкуватися на Русі у Х столітті, але ще до цього часу кінці грудня – початку січня народ відзначав язичницькі Свята, під час яких люди колядували і ворожили на майбутнє.

Гадания на Рождество 2016

Згодом дві традиції, язичницька і християнська, сплелися, і ворожіння Різдво стали стали такою ж традицією. Незважаючи на те, що церква забороняла звернення до потойбічних сил, вважаючи подібне богохульством і відгомін язичництва, церковні свята продовжували супроводжувалися таємничими обрядами.

Вважається, що ворожіння на Різдво самі вірні, тому й обряди передаються з покоління в покоління. Традиції Різдвяних ворожінь вже багато століть, а ми досі віримо в те, що в цю чарівну ніч ми дізнаємося щось хороше, і все це обов'язково збудеться.

Вуличні ворожіння

Різдво – свято, яке зазвичай супроводжується на Русі гуляннями, рядженими, тому багато ворожіння на долю теж проходять на вулиці. Зазвичай дівчата запитують, що їх чекає в майбутньому. Звичайно, основні питання про нареченого.

Гадання на нареченого

Гадания на женихаЩоб дізнатися ім'я свого майбутнього чоловіка, дівчата підходять до першого зустрічного перехожого і питають його ім'я. Вважається, що саме так буде кликати її чоловіка.

Ворожіння по гавкоту собак

Про те, яким буде майбутній чоловік, можна дізнатися по гавкоту собак. Ці Святочні ворожіння розповідали про його характер. Дівчата виходили за ворота і з особливими вироками різали замети ножем, а потім прислухалися до того, як загавкають собаки: якщо звучав переливистый гавкіт, чоловік буде веселим і добрим; уривчастий гавкіт віщує злого чоловіка; вої замість гавкоту говорить про те, що дівчина швидко овдовіє, найгірше якщо гавкіт не чути взагалі – це говорить про швидке весілля.

Ворожіння з туфельками

В Різдвяну ніч дівчата виходили за ворота будинку і, не дивлячись, кидали свої туфельки. Вважалося, що вранці в будинок постукає наречений і запитає господиню туфельки.

Як можна гадати будинку

Якщо виходити на вулицю ви не можете, можна поворожити і вдома.

Різдвяні ворожіння на книзі

Для цього гадання вибирають будь-яку книгу. Кожен по черзі загадує сторінку і рядок, її зачитують і трактують пророцтво. Вважається, що прочитана в цю ніч рядок обов'язково буде вірною і передбачить те, що очікує людину в найближчому майбутньому.

Ворожіння на воску

Розтоплений віск свічі капали в блюдо з водою, а коли віск застигав, його діставали і пояснювали значення отриманих фігур: в деяких бачили будинок і говорили, що з нового року наречена вийде заміж і виїде в новий будинок до чоловіка; фігурки, схожі на тварин передбачали приплід домашніх тварин; якщо у воску бачився людина, то очікували появу якогось важливого гостя.

Ворожіння на кавовій гущі

Дівчата варили собі каву, випивали його, а чашку перевертали на блюдце. Потім в отриманих візерунках намагалися розгледіти передбачення.

Ворожіння з порцелянової тарілочкою

Для ворожіння готують спеціальний лист, на який наносять алфавіт і цифри, і легку фарфорову тарілочку з намальованою на ній стрілкою. Всі сідають навколо столу, кладуть руки на тарілку, ледве стосуючись її пальцями, і викликають дух померлої людини. Якщо він приходить і бажає поговорити (вважається, що саме в Різдвяну ніч душі померлих хочуть вступити в контакт з живими), тарілочка починає рухатися. Хто гадають задають свої питання, тарілочка рухається і стрілка вказує на літери, з яких складаються слова відповіді.

Старовинне ворожіння перед дзеркалом

Існує давнє повір'я, то в Різдвяну ніч обов'язково треба ворожити на судженого. Традиція обряду сягає своїм корінням в далеке минуле: не тільки наші бабусі, але бабусі бабусь знали, як треба гадати перед дзеркалом.

Старинное гадание перед зеркаломДо півночі в кімнаті дівчата ставлять дзеркало, накривається стіл, запалюються свічки. Господиня сідає перед своїм приладом. На столі має бути два прилади, другий – для нареченого, якого дівчина буде запрошувати. У відображенні дзеркала вона повинна бачити себе і полум'я свічок. Вимовляється гадальное заклинання: «Суджений-ряджений, прийди до мене вбраний». Заклинання вимовляється кілька разів.

Вважається, що у відображенні дзеркала з'явиться образ нареченого, іноді можна побачити події, які відбудуться найближчим часом. Як правило, вони пов'язані з одруженням і подальшої сімейним життям. Ворожіння у Різдвяну ніч перед дзеркалом багатьом здається страшним. Ті, хто зважилися на таке, розповідають, що іноді у відображенні виникають жахливі сцени. У цьому випадком не дивлячись в очі суті в дзеркалі необхідно покласти його склом вниз і сказати «чур мене». Тоді все погане обов'язково зникне.

А якщо ви побачите нареченого, його образ сподобається, треба просто задути свічки, перехреститися і вийти з кімнати.

Як гадають на Різдво в інших країнах

Найпоширеніше ворожіння в Англії в Різдвяну ніч на дровах. Дівчата заздалегідь готували у дворі дрова, уночі вони виходили і заносили в'язанки в будинок, складали біля печі. Якщо дров виявлялося парне число – чекай в новому році нареченого і весілля, якщо непарне число – доведеться ще почекати.

рождественские гаданияА ось в Норвегії в Святочних ворожіннях беруть участь юнаки. Молодої людини із зав'язаними очима заводили до кімнати, ставили перед ним три хащі: з молоком, водою і пивом. Юнак виголошував гадальное заклинання, гасили свічки, йому розв'язували очі, і він залишився в кімнаті один чекати свою суджену. За повір'ям, вона повинна була з'явитися і випити з однієї з чашок.

Якщо наречена вибирала молоко, очікувалася не надто багата і щасливе життя; якщо воду – чекай труднощів у сімейному житті; а ось випите пиво обіцяло благополучне життя в достатку.

У Греції Різдвяні ворожіння пов'язували з визначенням статі і часу народження дитини. Перед чоловіком чи жінкою ставили пиріг, зав'язували очі, давали в руки ніж обов'язково з дерев'яною ручкою. Якщо починали різати з середини, чекай появи в сім'ї в цьому році хлопчика; якщо з краю, то народиться дочка, і, можливо, не в цьому році; якщо ніж проносили повз пирога – найближчим часом дітей не буде.Вважається, що все, що відбувається в Різдвяну ніч, неодмінно буде так чи інакше пов'язане з магією. Передбачення ворожінь обов'язково збуваються. Так це чи ні – ви можете випробувати самі.


Рекомендуємо для перегляду

Додати коментар
Ваше ім'я: