Старий Новий Рік 2016

Старий Новий Рік 2016 відзначається народами, свого часу перейшли на григоріанський обчислення. Різниця в датах між «старим» і «новим» календарів складає 13 днів. Відповідно, Старий Новий Рік 2016 святкують 13-14 січня за новим числення. Назва свята є оксюмороном, поєднуючи в собі різні за змістом слова. Цікаво, що на Русі до вісімнадцятого століття початок року зазначалося 1-го вересня. А до кінця шістнадцятого століття - 1-го березня.

Втім, історичні особливості мало хто згадує. Старий Новий Рік 2016 є в першу чергу завершальним акордом зимових канікул, після якого життя остаточно повертається у звичне русло.

Незважаючи на той факт, що свято зазвичай не входить до списку державних з виділенням додаткових вихідних, у країнах колишнього СРСР він користується великою популярністю, хоча, звичайно, з Новим Роком чи Різдвом він не зрівняється.


Вважається, що в ніч напередодні свята можна ворожити і дізнатися ім'я судженого. Існує декілька поширених методів ворожіння, якими користуються дівчата на Старий Новий Рік 2016.

Кажуть, якщо вийти вночі на вулицю, то можна відчути, як Новий Рік 2016 остаточно проганяє Старого попередника.

На вечерю зазвичай збирається вся родина, хоч до столу не такий багатий, як на новорічне свято. Маленьким дітям можна дарувати подарунки, дорослі зазвичай обмежуються усними привітаннями та побажаннями щастя і удачі.

На наступний день після свята по вулицях ходять ряжені, проводять обряд посевания. Вважається, що посівання допоможе зібрати хороший урожай восени, тому в обряді може приймати участь майже все село. Однак головними учасниками є діти. Дитини, першим відвідав чийсь будинок з посеванием, обдаровують щедріше інших.

Урочистості рідко тривають до ранку, так як наступний день може бути робочим. До того ж, після довгих новорічних канікул Старий Новий Рік 2016 трохи втрачає свою актуальність. Гучних застіль і гучних феєрверків у цей вечір майже не проводиться, навпаки, на вулицях вночі тихо, хіба що загуляли виряджені можуть порушувати спокій.

Цікаво, що з кожним століттям відмінність між новим і старим календарем зростає на одну добу. У наступному столітті свято буде припадати вже на 14-15 січня.


Рекомендуємо для перегляду

Додати коментар
Ваше ім'я: