Новий Рік у Таїланді

Новий Рік в Таїланді 2016 відзначають з таким же розмахом, як у Європі чи у США, щоправда, за іншим календарем і в інші дати.

Тайський Новий Рік 2016 за Місячним обчислення настає в середині квітня, у самий розпал весни.

Для людей, які звикли радіти приходу нового року взимку, зміна сезону виглядає досить несподівано і приваблює підвищену увагу туристів.

Новий Рік 2016 в Таїланді відноситься до сімейних свят. В ці дні прийнято виражати свою любов і повагу всім членам сім'ї, особливо старшим людям. Незважаючи на те, що місцевий календар аналогічний григоріанським, назви свят і місяців залишилися такими ж, як у буддизмі. Тайський Новий Рік 2016 називається Сонгкран. Офіційно він святкується два дні, хоча неофіційні заходи тривають тиждень.


За 3 дні до початку урочистостей у всіх храмах проходять читання особливих молитов. Напередодні свята тайці запрошують у свої оселі лам, які проводять обряди очищення. Вважається, що священнослужителі можуть викинути з дому невдачі і погані думки, що накопичилися в душах його мешканців за рік. Після вечері тайці збирають залишилася їжу і складають її в чашу, після чого відносять її на пустир і викидають, швидко залишаючи покинуте місце. Дійство це звернена до зла, яке має піти з дому разом із залишками їжі.

За 2 дні проводиться обряд, покликаний знищити ворогів віри. З паперів, досточек і деякої кількості тесту будується піраміда, украшаемая черепом. Своїми молитвами тайці передають в неї негативну карму, після чого спалюють.

На Новий Рік в Таїланді обов'язково потрібно відвідати храми. Ченцям вручаються фрукти, вишукана їжа і ряси.

Вийшли на вулиці тайці зав'язують один одному шнурки на зап'ясті, закликають щастя. На одній руці може бути до 30 шнурків, які потрібно носити до тих пір, поки вони не обірвуться. Також вам можуть намазати обличчя і шию глиною, або облити водою. Втім, ніхто не заважає зробить те ж саме щодо тайців.

Зазвичай святкування тривають тиждень, так що якщо ви плануєте взяти в них участь, одягайте одяг дешевше і залишайте в номері мобільні телефони і техніку.

Новорічна ніч проходить під звуки петард і феєрверків, вулиці міст заповнені радісними тайцями, поздравляющими один одного. Потім наступають 3 святкові дні, під час яких всі ходять в гості. Якщо в цей час ви перебуваєте в країні, пропустити Новий Рік у Таїланді у вас не вийде.


Рекомендуємо для перегляду

Додати коментар
Ваше ім'я: