Великий піст в 2016 році

Ісус Христос сорок днів спокушався дияволом у пустелі. Спаситель нічого не їв і не пив, так Він почав справу нашого спасіння.

Чотиридесятниця – Великий піст – акт на честь Спасителя Ісуса Христа. Тиждень перед Великоднем – страсна седмиця, в цей час шануються останні дні земного життя, страждання і смерть Ісуса Христа. Якщо враховувати страсний тиждень, то піст триває 48 днів і закінчується в день святкування Пасхи.

Початок посту в 2016 році

Найсуворіший і головний з усіх посад у православній життя – Великий піст. Він передує відзначення світлого свята Великодня. Щоб гідно відзначити Воскресіння Христове, необхідно гарненько підготуватися. Сорок днів духовного і фізичного утримання від мирських благ, від тваринної їжі і скверни – ось глибоке очищення душі і тіла.

У 2016 році Великий піст починається 14 березня і завершується 30 квітня.

Календар Великого посту 2016

великий пост 2016

Особлива строгість дотримання посту потрібно в першу і страсну тижня.

У чистий понеділок необхідно повністю відмовитися від їжі.

В інший час:

  • понеділок, середа, п'ятниця – сухоїдіння, тобто допускається їсти хліб, воду, фрукти, овочі;
  • вівторок, четвер – можна їсти гарячу їжу рослинного походження без олії;
  • субота, неділя – дозволяється вживати їжу рослинного походження з олією;
  • у Благовіщення Пресвятої Богородиці, яке в 2016 році відзначається 7 квітня, можна їсти рибу;
  • у Вербну неділю, яке святкується 24 квітня в 2016 році, також дозволена риба;
  • у Лазареву суботу, яка буде 23 квітня 2016 року, допускається до подачі на стіл рибна ікра;
  • у Страсну п'ятницю, яка в 2016 році буде 29 квітня, не можна приймати їжу до виносу плащаниці під час церковної служби.

Очищаюча дієта для тіла і душі

великий пост 2016 года какого числаНе варто сприймати Великий піст як дієту. Безумовно, сорок вісім днів обмеженого харчування допоможуть скинути зайві жирові накопичення та після закінчення посту організм людини починає працювати на повну потужність. Тим не менше, відбувається не тільки фізичне очищення. Всі православні пов'язують це час більше з очищенням душі від згубних думок, гріхів і іншого зла.

Ні для кого не секрет, що протягом життя ми відчуваємо різні неприємні відчуття. Це може бути образа, смуток, заздрість, злість та інше. На перший погляд нічого особливого - з ким не бувало. Проте всі ці почуття у православ'ї вважаються страшними гріхами. За час Великого посту віруюча людина зможе усунути всі недуги і печалі свого серця, очиститися і налаштуватися на позитивний лад. Щоденні молитви особливо у цьому допомагають. Тому кожне ранок Великого посту необхідно починати з молитви. Нею ж потрібно і закінчувати свій день. По можливості відвідувати церковний храм.

Інші обмеження

великий пост 2016 календарьВсі сім тижнів найсуворішого в році посту необхідно утримуватися не тільки від деяких видів їжі, але і задуматися про їжу духовну.

Кожному християнину, який дотримується даний обряд, категорично не рекомендується в ці дні приймати участь у різноманітних розважальних заходах. Не можна протягом усього Великого посту вступати в шлюб, тим більше вінчатися. Святкування урочистих дат слід відкласти до кращих часів.

Все це необхідно з тієї причини, щоб показати людині – щодня в житті людей відбувається маса речей, яких вони погрузли по вуха. Будь то походи в ресторани або в нічні клуби, лихослів'я або плітки. Дотримуючись посту і відсуваючи все непотрібне на задній план, людина зможе побачити, що в світі існують і більш цікаві речі, і тим самим наблизитися до Бога.


Рекомендуємо для перегляду

Додати коментар
Ваше ім'я: