Очікувані новинки смартфонів 2016 року

2015 рік приніс безліч очікуваних новинок в світі смартфонів: суспільству була представлена чергова розробка компанії Apple iPhone 6, в березні представлений Samsung Galaxy S6 та ін. Але світові аналітики вже почали будувати прогнози про майбутні новинки в майбутньому 2016 році.

Звичайно, ще нікому не вдалося сказати остаточне думку з цього приводу, але пограти в «вгадай» все ж варто. Для початку варто приділити увагу таким великим компаніям, як Samsung і Apple. У 2016 році «яблучна» компанія планує представити реліз 8 айфона, якщо ж він до того часу не змінить свою назву. У Samsung вже давно склалася традиція, презентувати свої розробки навесні (у березні або квітні), тому в цей період можна чекати появу Samsung Galaxy S7.

Хочеться вірити, що 2016 рік буде багатий на новинки від маловідомих виробників. Наприклад, від компанії Xiami, яка мала досить-таки непоганий технологічний стартап за останні роки. Швидше за все, в наступні роки Xiami буде тільки розростатися і збільшувати свою продуктивність, а період 2016, імовірно, стане для цієї компанії рекордним. У всякому разі, якщо порівнювати 2014 і 2015, то справи у фірми йдуть дуже добре.

Експерти прогнозують зміцнення позицій смартфонів і гаджетів, які працюють на платформі Windows Phone від Microsoft. Цієї ОС прогнозують третю сходинку популярності в світі.

Нове ядро в смартфонах від ARM 2016

смартфоны 2016


Не встигли ми до кінця насолодитися продуктивністю ядра Cortex-A57, як виробником був представлений реліз від корпорації ARM, в якому йдеться про створення нового ядра на кристалі. Cortex A72 – 64-бітове ядро, що має частоту 2,5 ГГц, буде ґрунтуватися на 14 нм техпроцесі/16 нм FinFET і архітектурі ARMv8-A. У новітнього графічного чіпа Mali-T880 вистачить потужності, щоб безперебійно працювати з 4К - контентом.

Як заявила компанія ARM, цю розробку можна порівняти з мікросхемами минулих років. У порівнянні з 28-нанометровим Cortex-A15, А72 може витрачати менше енергії (на 75%), виконуючи ту ж роботу. А якщо порівнювати Cortex A57, то новий А72 має більшу швидкість.

Звичайно, ні про які конкретні цифри з бенчмарків ще говорити зарано. Хіба що було заявлено, що пристрій на такому ядрі зможе записувати 4К-відео з частотою 120 кадрів в сек. На замітку, нинішні топові смартфони ледве витягують 30 кадрів в секунду. Швидше за все тут треба буде дякувати новий північний міст CCI-500, який буде мати пікову пропускну здатність у два рази більше, ніж у його попередників (CCI-400).

Якщо вірити корпорації ARM, Cortex-A72 дозволить знизити енерговитрати у 40-60%, такими технологіями на даному етапі володіє тільки ядро Cortex-A53.

Майбутній відеопроцесор Mali-T880 має продуктивність на 1,8 разів перевищує швидкість цього відеопроцесора Mali-T760. При цьому під час тих же навантаженнях витрачається на 40% менше енергії. Mali-T880 має нативної підтримкою 10-бітної YUV.

ARM частенько порівнює продуктивність своєї продукції, хоча це і не дивно. За останні 5 років працездатність смартфонів збільшилася в 50 разів, а ємність батарей покращилася тільки в 2 рази. Тому розробники намагаються зберігати кожен мілліватт, який витрачається з-за зростаючого розширення та «ненажерливості» екранів.

ARM вже підписало угоду з десятками партнерів, хоча Cortex A72 з'явиться на флагманських пристроях лише в наступному році.

Смартфони будуть заряджатися за 30 секунд

новинки смартфонов 2016

Найактуальніша проблема в сучасних смартфонах – це тривалість заряду акумулятора. Компанії-виробники намагаються по-різному знайти вихід зі сформованої ситуації: спочатку вони збільшували ємність батареї, а тепер взялися за технології швидкого заряду. Одна компанія заявила, що зможе домогтися того, щоб її батареї заряджалися за 30 секунд.

Цю заяву було зроблено ізраїльською компанією StoreDot. Її фахівці запевняють, що зможуть змінити в кращу сторону найбільш розвинені технологічні галузі завдяки тому, що їх розробка дозволить заряджати смартфони за кілька секунд, а електромобілі – протягом декількох хвилин.

Акумулятор буде створюватися ефект всмоктуючою губки за рахунок використання нано-технологій. Звичайно, подібні батареї мають великі габарити, але StoreDot має намір випустити до 2016 року компактний акумулятор, який зможе забезпечити цілий день безперебійної роботи пристрою, при цьому заряджати його потрібно буде всього півхвилини.

Подібна технологія природно вимагає додаткових витрат, що позначиться на кінцевій вартості смартфонів в середньому на 120 доларів, зате така модель зможе витримувати понад 1500 зарядів і розрядів, що дозволить «прожити» пристрою близько 3 років. На даному етапі, компанія націлена на створення акумуляторів до смартфонів і електрокарів, але аналогія такого рішення незабаром з'явиться в ноутбуках і інших пристроях, які працюють, не підключаючись до мережі.

Зараз досить важко робити якісь остаточні прогнози щодо новинок у сфері технологій, але вже стає зрозуміло, що 2016 рік принесе людству безліч корисних і функціональних нововведень.


Рекомендуємо для перегляду

Додати коментар
Ваше ім'я: