Nokia 2016 - повернення на мобільний ринок

Фінська компанія Nokia збирається повернутися на ринок мобільних телефонів. Цю чудову новину повідали журналістам ресурсу Re/code якихось два джерела, які нібито ознайомлені з планами компанії Nokia. За їх словами, повернення компанії відбудеться вже в 2016 році.

Так само, за непідтвердженими даними, Nokia повернеться не з порожніми руками, а з кількома багатообіцяючими Hi-tech проектами, включаючи сюди навіть амбітні плани, пов'язані з віртуальною реальністю.

Чому Nokia покинула ринок мобільних телефонів

У 2013 році Nokia продала свій підрозділ Devices & Services компанії Microsoft з усіма правами на бренд. «Мобільний бізнес» був куплений компанією за 5,4 мільярда євро.

За умовами угоди, розробник Windows може використовувати бренд Nokia на новій продукції до 2015 року. Проте вже в 2014 році вони відмовилися від фінської марки на користь власної - Microsoft Lumia. Також були перейменовані всі сайти й акаунти в соціальних мережах Nokia, які були присвячені окремим продуктам.

nokia 2016

Крім того, за умовами угоди, Nokia втратила можливість виробляти і продавати телефони під своїм брендом до грудня 2015 року, а також розміщувати свій логотип на нових смартфонах до 31 грудня 2015 року, а на мобільних телефонах – аж до 2024 року.

Однак ці обставини жодним чином не можуть перешкодити легендарної компанії будувати плани на своє повернення після закінчення терміну контракту.

Крім того, Nokia Technologies, одне з трьох підрозділів, що залишився в Nokia після угоди з Microsoft, все ще може випускати інші продукти і ліцензувати їх під власним брендом.

Nokia Technologies

нокиа снова на рынке 2016Nokia Technologies в основному відома як підрозділ, лицензирующее величезне портфоліо компанії, яке містить більше 10 тисяч патентів.

Однак це не простий «патентний дім», лише ліцензуючий інтелектуальну власність своєї фірми. На відміну від інших подібних підрозділів, Nokia Technologies конструює нові продукти і продає їх стороннім компаніям.


Після продажу Devices & Services, підрозділ Nokia Technologies випустила два продукти - Nokia Z Launcher на системі Android і Nokia N1, супер-тонкий планшет на тій же ОС. N1 сконструйований і ліцензований іншого виробника, який, у свою чергу, може продавати його в Китаї під брендом Nokia.

Майбутнє повернення

новые телефоны НокиаЩе кілька років тому Nokia, поза сумнівами, була лідером ринку смартфонів і мобільних телефонів. Після продажу свого підрозділу, фінська компанія залишилася далеко позаду нинішніх гігантів-виробників. Однак у планах, за словами неофіційних джерел, варто повернення незабаром в «мобільний бізнес» на радість прихильників «старої доброї Нокії».

Анонс нової продукції компанії відбудеться не раніше III-IV кварталу 2016 року (якраз закінчиться термін дії договору з Microsoft).

За деякими даними, один з майбутніх смартфонів (імовірно, це буде Nokia 1100 з чотирьохядерним процесором MediaTek на системі Android 5.0) створюється у партнерстві з китайською компанією Meizu. Фінська сторона буде курирувати апаратну частину проекту, а китайська – сидіти над дизайном. Втім, представники корпорації поки що ніяк не коментують цю інформацію.

Нам залишається лише сподіватися, що Nokia все ж повернеться колишня слава головного виробника мобільних телефонів. Дуже важливо, щоб фінська компанія подолала всі труднощі, які вже почали пророкувати їй аналітики-злопыхаетели. Власний величезний досвід і підтримка Китаю, багатої талантами, зможуть вдихнути нове життя в растерзанную легенду.


Рекомендуємо для перегляду

Додати коментар
Ваше ім'я:  


-