Православні пости в 2016 році

Пост являє собою комплексну духовну практику, пов'язану з тілесними й духовними обмеженнями людини віруючої і який шанує релігійні традиції. У даній публікації буде представлено повний календар православних постів в 2016 році, щоб полегшити пошуки християнина і дати йому надійний інструмент до єднання з Богом. Важливо враховувати, що піст – це не тільки обмеження в прийнятті їжі, але інші духовні практики, пов'язані з молитвою і боротьбою з мирськими пристрастями.Посты таблица

Великий піст в 2016 році

Великий піст має пряме відношення до часу, коли Ісус Христос постив сорок днів, перебуваючи в пустелі, і проголошений в честь цього періоду життя Спасителя. Спрямований на підготовку православного християнина до святкування головного релігійного свята в році – воскресіння Христа чи Великодня.

Великий піст в 2016 році припадає на наступний період часу: 14 березня – 30 квітня. Ділиться цей час аскетизму на сім седмиць. Причому, перша і остання передбачає найбільш жорсткі обмеження у прийнятті їжі. Це пов'язано з тим, що в перший день першого тижня посту і в п'ятий день останнього тижня православні християни повністю відмовляються від їжі. Другий день першого тижня передбачає вживання, тільки хліба і води, а перші три дні страсної седмиці їдять їжу сиру і без масла. Загалом правила прийняття їжі розподіляються по дням тижня, що буде представлено нижче.

 • Понеділок. Вживається їжа сира і без додавання олії.
 • Вівторок. Можна їсти варені продукти, але без додавання олії.
 • Середовище. Повторюються правила для понеділка.
 • Четвер. Повторюються правила для вівторка.
 • П'ятниця. См. пункт 3.
 • Субота. Допускається вживання вареної їжі з додаванням масла і пити вино.
 • Неділя. Повторюються правила для суботи.
 • Петрів піст в 2016 році

  Даний пост проголошений в пам'ять про аскетичної підготовці святих Павла і Петра до проповіді Євангелія. Петрів піст не є строгим і передбачає просте утримання від вживання в їжу молочних і м'ясних продуктів. Посилюється він тільки по п'ятницях і середах, коли православна традиція дозволяє вживання вареної риби. Петрів піст в 2016 році припадає на наступний період: 27 червня – 11 липня.Фото еды

  Успенський піст в 2016 році

  Даний пост є аскетичної підготовкою християнина до свята Успіння Пресвятої Богородиці. Успенський піст у 2016 році припадає на: 14 серпня – 27 серпня. Даний пост за суворістю воздержаний не поступається Великому: понеділок, середа, п'ятниця припускають сухоїдіння; вівторок і четвер допускається вживання вареної їжі, але заборонено додавання олії. Вживання в їжу вина і масла (рослинного) можна тільки в неділю і суботу. У день Преображення Господнього православна традиція дозволяє вживання риби.

  Різдвяний піст в 2016 році

  Даний пост приурочений до Різдва Христового і припадає на 28 листопада – 6 січня. Також цей пост іноді називають Пилипівкою, так як 27 листопада присвячено пам'яті святого Пилипа. Варто зазначити, що дата початку Різдвяного посту може змінюватись, якщо 27 листопада випадає на п'ятницю або середу (тобто одноденні пости). Так виходить і цього року. У зв'язку з цим остаточне час посту виглядає наступним чином: 28 листопада 2016 року – 6 січня 2017 року. Приписи щодо заборони на вживання їжі ідентичні Успенського посту. Крім того, 4 грудня допускається вживання риби і вина.

  Одноденні пости в 2016 році

 • Пости кожну середу і п'ятницю. Найбільш важливо утримуватися від молочних і м'ясних продуктів.
 • Водохресний святвечір – припадає на 18 січня 2016 року.
 • День пророка Іллі – припадає на 11 вересня 2016 року.
 • Воздвиження Хреста Господнього – припадає на 27 вересня 2016 року.
 • Таким чином, вище наведено повноцінний календар православних постів на 2016 рік.

  Православні пости і їх значення для християн

  Читайте також: Православний календар на 2016 рік.


  Рекомендуємо для перегляду

  Додати коментар
  Ваше ім'я: