Сонячні затемнення в 2016 році

Сонячні затемнення завжди пробуджують в людях пекучий інтерес. І невипадково, адже це рідкісна можливість «стикнуться», побачити таємничу життя космосу своїми очима. У 2016 р. (до речі, за Східним календарем це буде рік Червоної Вогняної Мавпи) нас чекають два зіркових – у всіх сенсах цього слова – подання.

Перше сонячне затемнення 2016 року

Перше відбудеться 9 березня. Це буде 52-е повне сонячне затемнення 130 саросу (для тих, хто не знає – сарос або драконический період, рівний 18,3 календарних років, після закінчення якого, повторюються сонячні або місячні затемнення в попередньому порядку). На один сарос в середньому припадає 41 сонячне затемнення, близько десяти з яких є повними.Полное солнечное затмение

Попереднє затемнення цього саросу відбулося 26. 02. 1998 р., а наступне – 20. 03. 2034 р.
Найбільш «зручні місця» для спостереження за цим явищем будуть розташовані в південних широтах, головним чином у Південно-Східній Азії, Індонезії, на островах Філіппін і Океанії, Австралії. Край затемнення торкнеться Китаю, Кореї, Японії, російського Далекого Сходу і Камчатки, неповну його фазу побачать жителі Аляски і Алеут.

Сонячне затемнення в цифрах

Тривалість повної фази затемнення складе 4 хв. 9 сек. (буде спостерігатися тільки над Каролинскими островами).

1. Початок часткового припаде на 23 годину. 19 хв 18 сек UT (всесвітній час, різниця з московським становить 4 години влітку і 3 години взимку).
2. Початок повного - 00 год. 15 хв 53 сек.
3. Кінець повного - 03 год. 38 хв 14 сек.
4. Кінець часткової фази – 04 год. 34 хв 44 сек.
5. Загальна тривалість – 5 год. 15 хв.

Максимальної фази затемнення досягне в точці з координатами:

- 10, 1 градуса північної широти;
- 148, 8 градуса східної довготи.

Ширина тіні від сонячного затемнення покриє площа в 155 км.

Друге сонячне затемнення 2016 року

Друге подання в 2016 р. небесні світила дадуть першого вересня. Але це вже буде кільцеве затемнення, по термінології астрономів – кільцеподібне сонячне затемнення. Назва «кільцевий» це явище отримало в силу дії законів небесної механіки, оскільки тінь Місяця не в змозі повністю закрити Сонце, в результаті чого навколо Місяця ми можемо спостерігати світіння тонкого кільця фотосфери.Кольцевое солнечное затмение

Це затемнення буде проходити ще південніше і зовсім не торкнеться північної півкулі. Його зможуть спостерігати жителі північної частини Мадагаскару і населення південної частини африканського континенту.

Тривалість вересневого затемнення складе трохи менше 6 год.

Початок – о 06 год. 13 хв. 03 сек UT.
Кінець - о 12 год. 00 хв. 27 сек.

І для повноти картини нагадаємо, що в 2015 році також буде два сонячних затемнення. Одне з них – повне – вже відбулося, це сталося 20 березня. Примітно воно було тим, що вперше за останні десять років воно спостерігалося на всій європейській території. Друге – часткове – ми зможемо побачити 13 вересня.


солнечное затмение солнечное затмение
солнечное затмение солнечное затмение

Ще один цікавий факт, що 2016 рік, в якому ми побачимо обидва сонячні затемнення, буде високосним.


Рекомендуємо для перегляду

Додати коментар
Ваше ім'я: