Старий Новий рік 2015 - традиції і прикмети

В статті мова піде про те, як правильно святкувати Старий Новий рік 2015, і які прикмети, забобони і традиції безпосередньо пов'язані з даним святом.


Як відомо, в Росії і Білорусії, а так само на Україні Старий Новий рік відзначався коли 1 січня, і звали його Васильєвим вдень, а вечір цього дня відповідно - Васильєвим ввечері. По-старої традиції, слід накрити новорічний стіл, заставлений різноманітними стравами з м'яса, т. до Василій Великий був покровителем людей, які вирощують худобу.Зустрічаючи Старий Новий 2015 рік, слід знати і деякі народні прикмети. Наприклад, коли на небі не хмарки вдень, а вночі багато зірок - слід чекати багатого врожаю ягід. Існують також і надання (прикмети), що на Василів вечір чаклунки забирають місяць з неба, але це не зупиняє дня, який поступово наростає і робить коротше зимову ніч.


Вранці цього дня всі варили різні каші і уважно стежили за процесом. Якщо каша втече - статися біді. Дуже поганою прикметою вважалося, якщо на горщику з'являлися тріщини. Для того що б, погані прикмети не збулися, потрібно було взяти і викинути приготовлену кашу разом з горщиком.


Зараз на цей Старий Новий рік 2015навряд чи хтось буде варити таку кашу. Але людей, які хотіли б відзначати цей день згідно народних традицій, з роками стає все більше. Це свято хоч і всі відзначають, але офіційним вихідним він не є, але все одно цей чудовий свято стає все популярнішою.


Рекомендуємо для перегляду

Додати коментар
Ваше ім'я: