Рівність між чоловіками і жінками - кому воно потрібно?

Понад століття жінки боролися за рівноправність, правда, перемагали з перемінним успіхом. Частини рівних з чоловіками прав їм вдалося досягти. Жінки можуть навчатися, працювати, обирати владу і навіть бути в цю саму владу обраними. Здавалося б, всі цілі досягнуті. Однак з'являються нові і нові питання, які до цього часу так і нерозв'язні.
чего хочет женщина?

Чого хоче жінка?

Право на працю жінки мали завжди, просто не здогадувалися про це. Просто працювали по господарству, надривалися на полях, з домашньою худобою управлялися. Дітей народжували, годували, виховували. Всю сім'ю обстирывали. Все було здорово, але чогось все ж не вистачало - так завжди буває. Казку про золоту рибку пам'ятаєте?

Але щастило з роботою не всім. Якщо панночці траплялося народитися в якій-небудь багатій родині, їй категорично забороняли працювати. Взагалі. Звичаї тоді були такі жорстокі. А душі дівчат вимагали романтики - душі, вони ж у всіх однакові, селяться, де попало, незважаючи на класову нерівність. І мріяли бідні багаті барыньки пройтися по шахті з відбійним молотком. Чи міцними мозолистими ручками витерши струмує звідусіль піт, вирити пару-трійку котлованів. А завершивши видобуток чого-небудь вкрай корисного, тихим ввечері разом з подругами напитися в харчевні, влаштувати невелику бійку з биттям все, що попадеться під руку - це не просте жіноче щастя?

Але, на жаль, всі теплі містечка під сонцем були зайняті підступними хижаками - чоловіками. І пішли розлючені і пригноблені дами на боротьбу за свої права. Битва тривала не одне століття, довгий був підготовчий етап: занадто багато часу довелося багатим барынькам переконувати бідних пейзанок в перевагах емансипації.


Як це було (історичні факти)

Допомогли, як водиться, прогресивні американські сестри по нещастю. У 1848 році тамтешні феміністськи організували конференцію, на якій з натхненням прийняли «Декларацію почуттів».

Складалася ця декларація з претензій, що пред'являються скривдженими представницями прекрасної статі всім без винятку чоловікам, а почуття виражалися такими простими словами:

чоловіки, віддайте гроші, ми самі розпорядимося ними набагато ефективніше;

ми хочемо вивчитися на кондуктора, візника або отримати будь-яку іншу гідну професію, щоб вигнати вас з насиджених місць;

ми повинні отримувати не менше, ніж ви, плюс доплату за шкідливість;

а коли ви станете нам у тягар, бажаємо з вами розлучатися з власної ініціативи.

Так прекрасна стать став рівноправною частиною суспільства.


парень и девушка думают
девушка с деньгами

Як це стало

Багато чого з цієї чутливої декларації на сьогоднішній день реалізовано. Але виникла інша проблема: відбулася трансформація у взаєминах між статями. Якщо раніше жінки вважали себе залежними від чоловіків, то раскрепостившись, вони змінили своє ставлення до представників сильної статі. Стали жінки здобувати освіту, і домоглися права працювати нарівні з чоловіками. Відкрили в банках власні рахунки.

А платити більше їм ніхто не збирався. Ну не може роботодавець звикнути до того, що жінка - вона теж людина. Починають скупі акули бізнесу прикидати та підраховувати: а в декрет піде, а з діточками на лікарняному сидіти буде, а відпрошуватися з своїм магазинним справах стане, що тоді? Хто покривати збитки буде? Ось таке вийшло грошове рівноправність. І з підвищенням у посаді справа йде не краще. При рівних ділових якостях вибір на користь чоловіки роблять. Та й не тільки при рівних...

Зате як приємно стало працюючій жінці після завершення трудової вахти стати до домашнього верстата. Прання, прибирання, готування, діточки вимагають її участі не менше, ніж глобальні виробничі процеси. А гроші? Начебто ось вони, тільки зарплату видали. А ринки-магазини обежишь злегка, глянеш, а їх-то вже й нема...

Коротше, до глибокої ночі, втомлені і роздратовані жінки починають незлим тихим словом захоплюватися повною мірою перевагами емансипації. Шлюб поступово перетворюється на каторгу.


Взаємини чоловіків з жінками нової формації

Посягнувши на чоловічу територію», жінки повинні постійно доводити сильній статі власну професійну спроможність.

Загрожує це тим, що тендітні феміни втрачають природні, дані їм природою суто жіночі якості: м'якість, поступливість, лагідність. Вони перетворюються в фурій, відвойовуючи місце під сонцем і виробляючи штучно якості, властиві сильному лідерові. Ну а якщо вже жінки домагаються начальничьего крісла, зовсім важко їх другим половинкам доводиться.

Чоловіки по-різному сприймають такі перетворення, що не сприяє зміцненню взаєморозуміння між статями. Мало хто з чоловіків може пристосуватися до нової ситуації. А пристосувавшись, відчувають постійний дискомфорт.

Можливо, з часом зможуть сформуватися нові моделі поведінки, відбудеться коригування у стосунках між статями. Подивимося. Зараз же ситуація парадоксальна: змагаючись і витісняючи чоловіків з п'єдесталу, жінки чекають від них особливого, точніше, колишнього відносини. Вони потребують чоловічої захисту, постійно нагадуючи, що підлога-то у них слабкий. Загалом, вимагають кам'яну стіну і міцне плече.

Але погодьтеся, важко уявити пасторальну картинку: гучна жінка, приміром, начальник автобази, що тримає в страху всіх підлеглих чоловіків, забирається до чоловіка, затюканному на роботі власної начальницею, на коліна і чекає від нього ласки і тепла.


взаимоотношения
счастливая женщина

Плюси і мінуси емансипації. Сучасні реалії

Почнемо з мінусів:

Саме страшне наслідок емансипації - жіночий алкоголізм. Йому вже вдалося перегнати чоловічий. Беручи на себе роль лідера, жінка включає лже-компенсаторний механізм, знімаючи напругу алкоголем. А щоб стати абсолютно рівноправній, жінки починають пити нарівні з чоловіками. От тільки наслідки від алкоголізму різні.

Відбувається нейтралізація підлоги. Жінки стають більш мужніми, чоловіки ж феминизируются.

Знижується народжуваність.

Підривається традиційний уклад сімейного життя.

Збільшується число розлучень.

Відбулася лібералізація сексуальних відносин.

Значно вище, ніж у чоловіків, зросли фізичні і психічні навантаження на жінок.

Ну а в іншому, прекрасні маркізи, все добре... Одні плюси.


Нові тенденції: антиэмансипация

Відбулися зміни, викликані суперництвом чоловіків і жінок, стали підштовхувати останніх до вибору домострою. Статистика стверджує, що зараз більше половини працюючих жінок мріють відмовитися від служби і стати просто дружинами і матерями. Про те, що 58% чоловіків мріють повернути своїх половинок до колишніх сімейним відносинам, навіть говорити не варто. Але навряд чи можна відновити те, що вже зруйновано емансипацією. Сто років жінки домагалися права працювати нарівні з чоловіком. Скільки століть буде потрібно, щоб вони змогли заслужити право відмовитися від цього права?


связь мужчины и женщины
равенство полов

Можливо реальна рівноправність між статями?

Як не існує рівноправ'я в суспільстві, так не може бути і в окремій клітинці. Завжди (як сімейних, так і в суспільних відносинах) буде хто-то «більш рівний, ніж інші.

Немає єдиних стереотипів у поведінці і ставленні між статями. Питання про рівні права та обов'язки кожна сім'я вирішує самостійно. Добре, якщо жінка має право вибору відповідної моделі взаємовідносин. Ще краще, якщо вибір зроблено правильно. Знайте, будь набуття прав приносить таку ж кількість обов'язків. Якщо ви готові впоратися з ними, вперед, до фемінізму!


Декілька порад жінкам, які вирішили стати на суворий шлях фемінізму.

Шлях до фемінізму не буде тернистим, якщо ви підготуєтеся до нього ґрунтовно.

Придбайте дуже забезпеченого чоловіка, домробітницю, няню, гувернантку і садівника.

Право відвідувати модні тусовки та безконтрольно витрачати гроші на власні забаганки ви повинні вміло поєднувати з обов'язком чоловіка вас своєчасно забезпечувати.

Пам'ятайте, що телевізор, комп'ютер, автомобіль, діамант, ресторан - чоловічого роду. Сміливо зазіхайте на них, домагаючись рівних з чоловіками прав.

Полювання, риболовля, яхта, кредитка - жіночого роду. Щоб зберегти жіночність, не відмовляйтеся від цих задоволень.


женщина с топором
счастливого женского дня

Підводимо підсумки

Стати повноправним членом суспільства - ще не означає зрівнятися з правами чоловіків. А ламати - не будувати.

Важливо вчасно усвідомити, що тільки жінці дана можливість народити дитину, виховати її в турботі і ласці, виростити з крихітного дива справжньої людини.

Дорогі жінки! Зі святом Весни вас!!! Щастя, взаєморозуміння, а рівноправності - тим, хто без нього не уявляє своє життя!
А можливо рівність взагалі? (відео)
Рекомендуємо для перегляду

Додати коментар
Ваше ім'я: