Хрещення в 2020 році

Зміст

 • 1 Історія виникнення
 • 2 Традиції святкування
 • 2.1 Освячення води
 • 2.2 Купання в ополонці
 • 2.3 Що готують для святкового столу

 • Віруючі з нетерпінням будуть чекати в 2020 році Хрещення, оскільки це велике православне свято, яке прирівнюється до Великодня і Різдва. Вважається, що в цей день вода набуває цілющих властивостей, тому багато людей відправляються купатися в ополонці. Це свято має чимало й інших традицій. У ньому тісно переплелися християнство і язичництво. Багато обряди і звичаї передаються з покоління в покоління, зберігаються протягом століть.

  Водохреще відзначають 19 січня (за старим календарем 6 січня), у 2020 році дата не зміниться, так як вона фіксована і не залежить від фази місяця або інших свят.

  Хрещення в 2020 році

  Історія виникнення

  Події, які стали причиною для святкування, відбувалися ще за життя Ісуса Христа. Але почалося все з того, що Іван Предтеча прийшов до річки Йордан, щоб проводити хрещення шляхом обмивання. Він проповідував людям про те, що через купання в Святій річці і покаяння можна очистити душу від гріхів. Пророк володів великою силою переконання, тому люди вірили йому і вирушали на обряд хрещення.

  Коли Ісусу Христу виповнилося 30 років, він також прийшов до Іоанна Хрестителя. Після обряду хрещення Ісуса небеса розійшлися, і на землю спустився Святий Дух в образі голуба, а присутні поблизу почули голос Бога Отця, який повідомив, що Ісус Христос – син Його, через якого виходить благовоління. У зв'язку з цими подіями, описаними в Євангелії, Водохреща ще називають Богоявленням.

  Відзначати свято почали ще за життя апостолів. У ті часи він збігався з Різдвом, а в IV столітті його перенесли на окремий день. Зараз Хрещення відзначають у всіх країнах, які сповідують християнство, хоча традиції святкування відрізняються у різних народів.

  Традиції святкування

  Віруючі вважають, що в день Богоявлення кожна людина може очистити душу й тіло від гріхів. Щоб це сталося, потрібно виконати кілька нескладних дій:

 • дотримуватися один день суворого посту напередодні;
 • відвідати службу в церкві або храмі;
 • випити свяченої води;
 • сповідатися і каятися у своїх гріхах, попросити прощення у Бога.
 • У цей день «відкриваються небеса, тому Господь чує всі щирі молитви.

  Хрещення в 2020 році

  Освячення води

  Невід'ємною частиною Хрещення є вода. Священики освячують її двічі – спочатку 18 січня під час вечірнього служіння, а після на саме свято. Молитви, які читаються над водою, додають їй особливих властивостей. Вона здатна допомогти в боротьбі з хворобами, додає сил і очищає душу від гріхів, а також служить оберегом для дому. З цієї причини всі люди, які приходять до церкви на служіння, обов'язково несуть додому ємність з водою. Її п'ють, причому обов'язково дають маленьким дітям і хворим людям, використовують для вмивання. Господині часто обприскують кути в хаті, щоб вигнати нечисту силу з житла і забезпечити йому надійний захист. Священна вода сприятливо впливає на енергетику і фізичні процеси в організмі. Навіть вчені підтверджують, що змінюється її молекулярний склад, хоча і не можуть пояснити цей феномен з наукової точки зору. Хрещенська вода зберігає свої властивості протягом року, при цьому вона не псується. Може без проблем зберігатися при кімнатній температурі.

  На Богоявлення вода обов'язково святиться і у водоймах. Вважається, що навіть з-під крана вода володіє унікальними властивостями в цей день, оскільки вона поставляється з природних водойм і річок.

  Хрещення в 2020 році

  Купання в ополонці

  Оскільки традиційно на Водохреща багато люди купаються в ополонках, в 2020 році ви зможете відчути чудодійну силу води. З'явився цей обряд давно, хоча згідно Євангелія, робити його зовсім необов'язково, оскільки очищення душі відбувається через покаяння і молитви. Вважається, що купання в природних джерелах не тільки допомагає очиститися від гріхів, але і отримати надійний захист на цілий рік.

  По завершенню богослужіння в храмі водоймах роблять ополонки у вигляді хреста. Поруч встановлюється голуба, символ Святого Духа. Священик читає молитви, а потім починаються купання. Заходити у воду слід по груди, а після потрібно тричі зануритися з головою. Перед кожним зануренням необхідно перехреститися. Жінкам дозволяється заходити в воду тільки в сорочці (щоб чужі проблеми не пристали) і обов'язково з покритою хусткою головою. Після виходу з водойми необхідно укутати в теплий рушник і випити гарячого чаю, бажано з медом. А от приймати спиртні напої категорично заборонено.

  Хрещення в 2020 році

  Що готують для святкового столу

  Перед святом віруючі дотримуються посту. На вечерю обов'язково подають «сочиво». Так називають круп'яну кашу, в яку дозволяється додавати мед, родзинки, горіхи. Дозволяється ставити на стіл інші пісні страви – вареники, тушковану капусту, мариновані гриби. Якщо сім'я недоела «сочиво», викидати його не можна, потрібно згодувати тварин або птахів. З приготуванням каші на Водохресний святвечір пов'язано багато прикмет. Якщо кутя вийшла смачною, тоді рік буде сприятливим, а якщо пригоріла, слід чекати біди.

  Знаючи коли Хрещення в 2020 році, господині обов'язково приготують різні смаколики для столу. На свято дозволяється вживати м'ясні страви, випічку та інші ласощі. За стіл сім'я засидиться тільки після служби в церкві. Спочатку всі домочадці п'ють свячену воду і з'їдають печиво у вигляді хреста, а потім приступають до основної трапези.


  Рекомендуємо для перегляду

  Додати коментар
  Ваше ім'я: