Календар вінчань на 2020 рік

Зміст


 • Як вибрати дату для вінчання в 2020 році
 • Коли таїнство шлюбу не здійснюють
 • Православний календар вінчань
 • Підготовка до вінчання
 • Кому вінчатися не можна

 • Коли двоє закоханих вирішують засвідчити свої стосунки перед Господом, за допомогою вінчання, вони звертаються в храм. У святій обителі їх союз скриплять за всім релігійним канонам, що зробить його вічним. Таїнство вінчання, про яке піде мова, вважається найпотаємнішим і загадковим, мають безліч традицій і особливостей. Просто так обвінчатися не можна, потрібно виконати ряд умов, грамотно підготуватися. До того ж, далеко не всім можуть дозволити освячувати тандем.

  Як вибрати дату для вінчання в 2020 році

  День, в який батюшка точно обвінчає молодих, вибирається за особливим принципом.

  В цілому, 2020 рік має 124 дні, придатних для вінчання. Класичним варіантом для таїнства прийнято вважати понеділок, середу і п'ятницю.

  Календар вінчань на 2020 рік

  Якщо говорити про свята і релігійних періодах, то найбільш сприятливими названі Червона Гірка і день, присвячений ікони Казанської Божої Матері. Перша подія випадає на першу неділю після того, як пройде Великдень. А друге торжество святкують двічі в році, без конкретного числа, влітку і в осінні місяці. Щоб підібрати підходящу дату, можна скористатися вже готовим церковним календарем, в ньому потрібні дні відзначені особливим кольором.

  Коли таїнство шлюбу не здійснюють

  Оскільки є правила для укладення шлюбу, є і відповідні обмеження. Ключові заборони пов'язані з пісними днями, напередодні яких не можна вінчатися категорично, тобто по вівторках та четвергах. Субота служить забороненим днем. Найбільший накладено заборону на вінчання у Світле Христове воскресіння. У цей найбільший православний свято жоден священик не дасть згоди на проведення обряду.

  Календар вінчань на 2020 рік

  напередодні свят, зарахованих до дванадесяті, також діють обмеження. Цікаво, що сам фундаментальний свято вінчатися можна, але не бажано. Справа у протиріччі між особистою радістю людей і глобальним християнським щастям. Церковний шлюб не здійснюють на масляного тижня, на Святки і великодній тиждень. Небажаним, але можливим, вважається вінчання на інші седмиці, наприклад, Троїцьку або Митаря і фарисея. Поки йдуть суворі і багатоденні пости не можна здійснювати таїнство. Відступити від всіх законів можливо лише в крайніх випадках, після дозволу архієрея.

  Православний календар вінчань

  Для зручності віруючих був створений особливий церковний календар, що має в основі перелік дат 2020 року, дозволених для вінчання. Зміни до нього вносяться щороку, оскільки багато урочистості мають перехідні дати. Як розподіляться дні тижня, на які числа випадуть двунадесяті свята, скільки буде постів – все це і багато іншого робить прямий вплив на складання календаря. Важливо пам'ятати: двунадесятими названі урочистості, присвячені мирського життя Спасителя і його Матері, всього їх 12. Заглянувши в вінчальний календар, можна легко знайти день для православного шлюбу, і намітити для себе підготовчий період.

  Всі сприятливі вінчальні дати в 2020 році, в цьому календарі, виділені фіолетовим кольором.

  Календар вінчань на 2020 рік

  Треба встигнути багато чого зробити, придбати необхідні атрибути, пройти обряди. З вибором точної дати допоможе батюшка, з яким намічено проводити священнодійство. Якщо намітити день, не маючи згоди священика, можна прийти в храм, коли там будуть йти важливі заходи.

  Підготовка до вінчання

  Шлюбом вважається союз, укладений між Ісусом Христом, чоловіком і дружиною. Ключове значення такого єднання зводиться до злиття душ і тіл, доповненні один одного, надання взаємної допомоги. Вінчання не гарантує закоханим непорушного союзу, і не обіцяє, що сімейне життя буде безтурботним. Об'єднання на настільки високому рівні дає впевненість у майбутньому, надає підтримку в трудах праведних.

  Російська Церква проводить таїнство тільки після світської реєстрації, при наявності свідоцтва з Рагсу. Відвідування храму надає відносинам додатковий вага, показує серйозність намірів. Перш, ніж планувати весілля, слід уважно прочитати християнську літературу, більше дізнатися про сім'ю в православ'ї. Перш за все, подружжя не повинні мати секретів між собою, це згубно для відносин. Всі наявні розбіжності слід викорінити до вінчання, а життя удвох починати з миру і згоди.

  Календар вінчань на 2020 рік

  До обряду допускаються віруючі, обидва належать до православної віри. Але буває достатньо, щоб хрещеним був хоча б один з партнерів. Перед таїнством проходять сповідування і причащання, розмовляють з батюшкою. Для урочистої події просять заздалегідь купити: ікони, що зображують Богоматір та Ісуса Христа, білі хусточки, спеціальні вінчальні свічки, вино, обручки і рушник. Точний список складе вже служитель обраного храму.

  Кому вінчатися не можна

  Якщо дата вибрана, слід переконатися, що батюшка не бачить перешкод для вступу в шлюб. Якщо порівнювати державні закони божественні, перші менш категоричні. Православні жорстко присікає всі спроби обвінчатися між тими, кому цього робити не можна:

 • Як говорилося вище, до вінчання будуть допущені особи, які пройшли процедуру в Загсі.
 • Не віруючі і не хрещені хочуть лише віддати данину моді, це не прийнятно.
 • Священик заборонить вінчатися, якщо один із наречених належить до іншої віри, входить в секту.
 • Якщо до нинішнього шлюбу люди були тричі одружені або три рази побували заміжня, їм відмовлять.
 • за Причиною для відмови є союз або громадянське співжиття з іншою людиною.
 • Кровні родичі також можуть забути дорогу до храму, як і духовні рідні, наприклад, пов'язані хрещенням.
 • Вік теж вносить корективи: надто юні наречені, не відзначили 18 років, або старші (чоловікові – за 70, а дружині – за 60), теж отримають відмову.
 • Заборонено вінчатися священикам і тим, хто піддався обітниці безшлюбності.
 • Старовинний звичай укладати шлюб у церкві називається вінчанням, і проводиться по особливих днях, з дотриманням важливих приписів. Для підбору підходящої дати в 2020 році користуються календарем церковних свят, погоджують день з конкретним служителем Господа. Не варто розглядати цю важливу церемонію, як приємне розвага, модне і красиве. Лише серйозне ставлення гарантує союзу міцність.

  З відео, дізнайтеся, як проходити процес вінчання в православній церкві, дивіться покрокову інструкцію:

  Отримаєте відповіді на багато питань пов'язані з вінчанням:


  Рекомендуємо для перегляду

  Додати коментар
  Ваше ім'я: