Тайський Новий рік у 2020 році

Зміст


 • Коли починається тайський Новий 2020 рік
 • Трохи історії
 • Святкування Сонгкран: фестиваль води
 • Новорічні традиції у тайців
 • Що повинні знати туристи

 • У кожного народу є свої традиційні свята, мають неповторні риси та особливості. У Таїланді теж багато різноманітних святкових заходів, і одне з них – тайський Новий рік, ще званий Сонгкран, або водний фестиваль. На це дивовижне шоу приходять подивитися мільйони туристів, що цінують гарне видовище. І тайським умільцям є, що запропонувати допитливим мандрівникам. Але, плануючи поїздку в цю екзотичну країну, необхідно заздалегідь ознайомитися з законами, звичаями і культурою тайців.

  Коли починається тайський Новий 2020 рік

  Тайські жителі по праву можуть вважатися неймовірною нацією, адже їх святкування Нового року повторюється за рік три рази! Спочатку тайці святкують разом з європейськими побратимами, тобто 1 січня. Для туристів прийнято влаштовувати пишні ходи і шоу-програми на міських вулицях, в готелях і готелях. Місцеве населення не сприймає цей січневий бум серйозно, зате гості країни приходять у захват. Другим етапом стає зустріч тварини, що набуває права за китайським календарем. Але і ця подія не приваблює корінних тайців, які очікують приходу Сонгкран.

  Традиційний тайський Новий рік, що випадає в 2020 році на 13-15 квітня. Якщо говорити про окремих регіонах, то в них початок гулянь намічено на 11 квітня, а фінішує веселощі 17 або 19 числа.

  Тайський Новий рік у 2020 році

  Цей тайський свято сягає своїм корінням в темні століття, і в перекладі з санскриту звучить, як «Перехід». Місячний календар, що визначає прихід Сонгкран, демонструє процес переходу Сонця між сузір'ями. Світило виходить зі знака Риб, і вступає в знак Овна. Дата Нового року зафіксована в календарі, і не є перехідною. На який би день тижня не випали 13, 14 і 15 квітня, для тайців вони стають державними вихідними. Тайські влада затвердила такий порядок речей на законодавчому рівні, даючи громадянам шанс побувати у віддалених провінціях, відвідати рідних і близьких.

  Трохи історії

  Біля Нового року в Таїланді спільні корені з Давньої Індією, звідси традиційне поливання водою. Для жителів азіатських такий ритуал символізує настання дощового сезону. Східні народи, сильно залежні від рясних опадів, надають дощів грандіозне значення. Не буде хороших дощів, — буде поганий урожай рису. Саме цю культуру на Сході вважають головною в раціоні.

  Тайський Новий рік у 2020 році

  Зародившись в Індії, фестиваль перейшов в Індокитай, а потім добрався і до Таїланду. Пізніше свято міцно з'єднався з тайськими традиціями, і придбав більше унікальних елементів.

  Святкування Сонгкран: фестиваль води

  Тайський свято прокочується хвилею по всій країні, від столиці до самих віддалених провінцій. Ключовим заходом стане фестиваль води, що влаштовується 14 квітня, тобто на другий день Нового 2020 року. Але в тайських областях ця дата може відрізнятися. З початком торжества люди залишають будинки, збираються на центральних вулицях, і приступають до обливання водою. Деякі примудряються робити повноцінні водяні бої. Тайська фантазія диктує використання кухонного посуду, водяних пістолетів, бочок і будь-яких ємностей, придатних для наповнення водою.

  Щоб у громадян не закінчувалися «боєприпаси», на площах встановлюють величезні бочки з водою, а в окремих випадках між групами курсують пікапи, які розвозять наповнені ємності. Водії і веселуни, що знаходяться в пікапах, поливають все навколо, і ніхто з перехожих не може піти сухим.

  Тайський Новий рік у 2020 році

  Скрізь звучить веселий сміх, здивовані виски і гучні крики. Але не варто думати, ніби обливання є простою розвагою, у нього є стародавній сакральний сенс. Тайські мудреці вважають, що таким способом можна змити з себе нечисті думки і гріхи. Додатково всі люди посипаються глиною і тальком, що вважається замінниками мила. З допомогою таких «миючих засобів можна ретельно очистити тіло і душу. Якщо під час тайського Нового року людини облили багаторазово, значить, його чекає дуже багато благополучних днів, море щастя і фінансова стабільність.

  Новорічні традиції у тайців

  Готуватися до торжества тайські ентузіасти починають майже за тиждень до офіційної дати, для чого проводяться особливі обряди. Коли до Сонгкран залишається всього три дні, тайці викидають на пустир непотрібні речі, ганчір'я, залишки їжі, позбавляючись від вантажу минулого. На Новий рік прийнято звільняти оселю від усього лихого. Також перед радісною подією прийнято співати молитви, а хтось навіть проводить очисний обряд в будинку. Для тайських людей торжество пов'язане з релігією, тому в перший день свята тайці обов'язково відвідують храм. Ченці спеціально знаходяться на міських вулицях, і люди підносять їм різні ласощі, запаковані в листя пальми.

  Тайський Новий рік у 2020 році

  Напередодні важливого дня жінки готують стародавні частування, щоб проявити повагу до Будди. Навіть статуетка Будди повинна бути омитий водою з квітів і жасмину. Люди, повертаючись з храму, поливають фігурки божества цим еліксиром, а руки старших також омивають жасминової водою. Новий рік в Таїланді – сімейне свято, і у тайців він теж проходить у колі сім'ї. За святковим столом ведуться приємні бесіди, родичі діляться планами, у фіналі вимовляються спільні молитви. Обов'язково підносяться благання про благополуччя покійних родичів.

  Що повинні знати туристи

  Від води належить уберегти документи і гаджети, які краще взагалі залишити в готелі. З аксесуарами, рюкзаками та сумками краще теж на час розстатися.

  Важливо пам'ятати про необхідність одягати легкий одяг під час Сонгкран 2020 року, інакше великий ризик довго ходити мокрим. Краще, щоб тканина не линяла, і швидко висихала.

  Тайський Новий рік у 2020 році

  На Новий рік 2020, важливіше запастися будь ємностями і пристроями, здатними допомогти брати участь у веселощі. Макіяж теж має сенс не наносити, інакше він змиється. Якщо запланована їзда на мотоциклі, потрібно вибирати невелику швидкість, пам'ятаючи про мокрій і слизькій дорозі.

  Тайці дуже люблять веселитися, і всі звичаї намагаються поєднувати з релігією. Тому в новорічні свята вони ходять до храму, моляться і ведуть розмови на філософські теми. Основною розвагою на фестивалі води є обливання водою, покликаний очистити душу і тіло.

  Дивіться відео про традиції святкування тайського Нового року:

  Фестиваль води, під час Сонгкран:


  Рекомендуємо для перегляду

  Додати коментар
  Ваше ім'я: